Skocz do zawartości
Nerwica.com

Solidny bałagan


clancy

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... więc od czego zacząć? Może od końca (bo pod koniec zdecydowałem że muszę coś z tym zrobić), a więc dzisiaj na spacerze postanowiłem poszukać pomocy bo jeśli stracę kontrolę może być niedobrze (a powoli zbliżam się do granicy). Nie mam pojęcia jak to ująć w słowa więc wypiszę w formie listy:

- nic nie ma dla mnie znaczenia (pieniądze, nauka, ludzie, rodzina, życie)

- nie wiem co to uczucie (znam tylko wściekłość, wstyd, pogardę)

- nie wiem kim jestem (zauważyłem że nie mam własnej osobowości, a tylko w konkretnych sytuacjach odgrywam rolę najkorzystniejszą)

- wydaje mi się że jestem narcyzem (nie pokazuję tego, ale w duchu uważam się za inteligentniejszego, bystrzejszego itd)

- jako dziecko marzyłem żeby być płatnym mordercą (jako dorosły myślałem nad sposobami jak można kogoś zabić nie pozostawiając śladów)

- nie potrafię podzielić się z nikim żadną osobistą "informacją" rozmawiając w cztery oczy

- potrafię się kontrolować w każdej sytuacji (jak do tej pory)

- nigdy nie wybuchłem prawdziwym gniewem - to się kumuluje i trochę jestem zafascynowany a trochę się boję konsekwencji wybuchu

 

Zdaję sobie sprawę z tego że nie jestem "normalny" albo może inaczej, wydaje mi się że wyrwałem się z ram narzuconego nam trybu życia, potrafię być ponad tym. Do tej pory jednak potrafiłem się kontrolować wiedziałem czego oczekuje ode mnie społeczeństwo i inni ludzie i taką osobę grałem. (Kilka z moich najlepszych ról

- G. - wiecznie uśmiechnięty, wiecznie chętny na imprezę, towarzyski, olewający problemy bo zawsze się uda

- R. - poważny, potrafiący poradzić sobie z każdym problemem, patrzący lekko z góry, nieomylny, bardzo łatwo zdenerwować

- S. - uczuciowy, można powiedzieć że facet któremu zwierza się każda kobieta, jednak bardzo zamknięty w sobie

- K. - najgorszy z nich wszystkich - cwany, potrafiący się zemścić, boleśnie odgryźć, wiecznie ponury

 

A więc chciałbym skorzystać z pomocy kogoś kto postara się mnie "naprostować"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja.

 

Oczywiście zapomnij że przeczytanie odpowiedzi na maila w jakiś cudowny sposób cię uzdrowi. Zły humor oraz odgrywanie ról także nie oznaczają że masz jakiś problem.

 

Żeby rozpoznać kim jesteś, zastosuj się jak najdokładniej do poniższej wskazówki. Najlepiej jakbyś potraktował ją poważniej niż wizytę policji.

 

Codziennie skup się na obserwacji emocji przyjemnych i nieprzyjemnych. Przyjemne emocje wskazują jaki jesteś. Nieprzyjemne emocje wskazują jaki nie jesteś. Wieczorem spisz kilka najsilniejszych. Po tygodniu będziesz miał materiał do pracy z psychologiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z Twojej rady, ale powiedz mi dlaczego akurat pozytywne emocje mnie określają? Dlaczego nie pozytywne i negatywne, albo negatywne? Wiem, starasz się pomóc, ale ja nie uwierzę w rady jeśli nie bd wiedział na jakich podstawach są te rady. Niestety (wg mnie stety) nie jestem człowiekiem któremu wystarczy powiedzieć że 2+2=6 ale trzeba też powiedzieć dlaczego nie 15 i dlaczego nie 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×