Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy mam nerwicę sercową?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy. Domyślam się, że pytanie zadane w temacie do prostych nie należy, tym bardziej odpowiedź na nie na odległość jest trudne. Ale może opiszę moją historię.

Od mniej więcej tygodnia odczuwam następujące dolegliwości:

- uczucie ciężkości w klatce piersiowej przy próbie maksymalnego nabrania powietrza

- kołatanie serca, szczególnie przed snem

- senność

- uczucie zdenerwowania/rozdrażnienia

- duża różnica ciśnienia skurczowego i rozkurczowego (około 130 na 60).

Problem zaczął się tydzień temu. Po wstaniu rano odczuwałem pewien dyskomfort przy próbie nabierania powietrza. Następnie po paru godzinach przy okazji mierzenia ciśnienia przez członków rodziny sam również się na to zdecydowałem, choć nigdy w zwyczaju nie miałem tego robić. Ciśnienie wyszło dramatycznie niskie, w okolicach 120/130 na 40. Od tego momentu zaczął się mój koszmar. Większość dnia rozmyślam o moim sercu, odczuwam przyspieszone tętno, mam manię mierzenia ciśnienia. Dziś wróciłem od lekarza, wyniki badania krwi mam bardzo dobre, przy wynikach EKG lekarz nieco się skrzywił, ale stwierdził że żadnych skrajnych anomalii nie ma. Teraz już nawet czasem przy zwykłym oddychaniu mam uczucie dyskomfortu. Dodam, że rzuciłem palenie po 2 latach, ale przy wcześniejszym odstawianiu tego świństwa nigdy nic takiego się nie działo. Czy to może mieć podłoże psychiczne, czy jednak bliżej do problemów kardiologicznych?

Pozdrawiam.

 

-- 08 lis 2011, 20:01 --

 

bardzo proszę o jakieś opinie, rady, strasznie się z tym męczę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

helios, drogą internetową nikt nie stwierdzi, czy bliżej Ci do zaburzeń natury psychologicznej, czy to faktycznie problem kardiologiczny, wskazujący na chorobę serca. Tutaj potrzeba szczegółowych badań. Skoro na podstawie EKG i morfologii lekarze nie potrafią postawić diagnozy, trzeba szukać dalej. Nikt na forum, nie widząc Twoich wyników badań, nie da konkretnego rozpoznania. Można jedynie gdybać... Jeżeli chcesz poczytać na temat nerwicy serca, podsyłam link do artykułu na ten temat: http://abcnerwica.pl/nerwica-serca

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×