Skocz do zawartości
Nerwica.com

Autoagresja... Temat na prośbę...


rcez

Rekomendowane odpowiedzi

Macie problemy z autoagresją?

Czy ból wywoływany tą wspaniałą żyletką jest przyjemny?

Czy mamy inne wyjście będąc pogrążonymi w depresji?

Czy życie musi być tak okrutne...?

Czemu nic nie możemy zrobić, kiedy cały świat jest wypięty na nas i pozostaje tylko rozmowa z ukochaną, przyjacielem...?

 

Warto...? Chcę tego... Ale żyletki nie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autoagresja to forma agresji, którą osoba rozładowuje na sobie. Osoby o skłonnościach autoagresywnych wyładowują negatywne napięcie psychiczne na sobie. Są to jednocześnie osoby przejawiające tendencje do działań destrukcyjnych, które stają się sposobem radzenia sobie z problemami. Autoagresja służy rozładowaniu stresów, negatywnych emocji, ale też zwróceniu na siebie uwagę i osiągania zamierzonych celów. W depresji zachowania autodestrukcyjne związane są głównie z niemożnością poradzenia sobie z napięciem wewnętrznym oraz stresem. Nie bez znaczenia jest niska samoocena oraz poczucie własnej wartości. Osoby dokonujące aktów autoagresji wykazują problemy z akceptacją siebie. Nie potrafią rozwiązywać konfliktów i trudnych sytuacji, konfrontując z innymi swoje poglądy. Wybierają w większości rozwiązanie, które przynosi im ulgę. Jest to jednak ulga chwilowa, która w efekcie prowadzi do poczucia winy i pogłębienia problemów. Więcej na temat samookaleczania się w czasie zaburzeń depresyjnych pod linkiem:

 

http://abcdepresja.pl/samookaleczanie-sie-a-depresja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jest tak,że popadam w jakiś amok,nic do mnie nie dociera.Myślenie o tym ,że wezmę garść leków mnie uspokaja.Trwa to dzień lub kilka,aż się nie nałykam.Sądzę,że nie można mnie od tego odwieźć jeśli to już się zacznie.

Potem wyrzuty sumienia i chęć,aby je zagłuszyć.Kiedyś wystarczał mi jednorazowy "wyskok" na pół roku,a teraz trzeci raz w tym miesiącu.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×