Skocz do zawartości
Nerwica.com

Koszmar (opętanie)!


shinobi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez nie rozumiem, co to za argument że zyjemy w XXI wieku? To wyglada jak jakiś klaps. Nie wolno tak myśleć bo zyjemy w XXI wieku, ale sami za bardzo nie wiemy czemu tak nie wolno myslec... Tak jak tata da klapsa ze bieganie po domu, ale sam nie jest w stanie powiedziec czemu nie mozna biegać. O co chodzi z tym XXI wiekiem? Ze jest XXI wiek i w tym wieku myśli sie inaczej niż np: w XIIX ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj, bo tysiące lat temu płaską Ziemię podtrzymywal Atlas, setki lat temu kręciło się wokół niej Słońce, a teraz jest już trochę inaczej, bo nie podtrzymuje jej Atlas, nie jest płaska i kręci się wokół Słońca. ;) Rozumisz? Wiedza trochę weryfikuje poglądy.

 

A tak serio: można wierzyć w koszmary i opętanie jeśli jest się katolikiem, nawet w XXI w., ateista uwierzy chyba raczej w chorobę umysłową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka tu jest analogia?To wszystko sie zgadza, tak samo jak to że teraz nikt juz tak nie mysli. Jednak nie ma tu żadnej analogii, ponieważ w XXI wieku jak widac sa ludzie którzy wierzą że istnieje diabeł, że moga byc opetani, że sa duchy...tak samo jak w X czy XVII. ???? Do tego w XXI wieku naukowcy zajmujący sie światem bardzo powaznie biora pod uwagę, że swiat został stworzony przez istote inteligentną. Liczba zmiennych i ich idealne dopasowanie, nie może byc według nich dziełem przypadku. Albo jest nieskonczenie wiele równoległych wszechswiatów, gdzie prawa fizyki są w zupelnie innych nieskonczenie roznych konfiguracjach, albo ktos to planował. Nie mówie tutaj o naciaganiu rzeczywistości przez teistów. To sa powazne teorie naukowe.

 

Co do wieku XXI. To mamy obecnie rozkwit przeróznych ruchów "magicznych". Choroskopy, numerologie itd... W dziale oferty był pan który miał certyfikat z bycia aniołem.

 

To tez jest wiek XXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesowałem się kiedyś opętaniami i w zdecydowanej większości przypadków opętanymi były głęboko religijne osoby. Natomiast opętaniu nie ulegały osoby niewierzące czy tzw letniej wiary czyli na wszelki wypadek aby nie być opętanym lepiej nie wierzyć zbyt mocno i nie bawić się w żadne czary, magię itp.

Niedawno usłyszałem od pewnej osoby że opętany jestem i powinienem udać się do egzorcysty może macie jakieś namiary :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×