Skocz do zawartości
Nerwica.com

Historia mojej depresji + szukam osob z ADHD


Hunter S. Thompson

Rekomendowane odpowiedzi

\ H S.T a jak wrażenia po modafinilu? Pytam z czystej ciekawości.Pozdro wszystkim.

Witaj

Dzieki za informacje o MPH , pewno niebawem gdzies sobie to kupie , ale najpierw musze sie doprowadzic do porzadku ( tak sadze ) gdyz zauwazylem ze tego typu leki powoduja ZWIEKSZENIE niepokoju i inne skutki

O modafinilu napisalem w oddzielnym watku

Oto link

modafinil-provigil-alertec-t31309.html

Niestety nie spelnil oczekiwan ( ale moze to moj aktualny stan... )

I jak przewidziales niestety klopoty z zasnieciem

Pozdrawiam

W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADHD nie jest choroba slawnych ani genialnych ludzi ale przewaznie ludzie z adhd moga poszczycic sie wynikiem powyzej przecietnego w badaniach inteligencji. Ale nie jest to do konca pocieszajace, poniewaz nie ma to odzwierciedlenia w wynikach np. w szkole czy pracy. Ocenia sie, ze te wyniki sa "ponizej oczekiwan" tzn. osoby z ADHD ucza sie i osiagaja gorsze wyniki w pracy, niz osoby mniej lub tak samo inteligentne ale nieograniczone przez zaburzenie - uporzadkowane, metodyczne, potrafiace sie skupic, dobrze zorganizowane, nierozkojarzone i majace bardzo dobra pamiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie i bardzo trafnie według mnie i moich obserwacji to ujęłaś w swoim powyższym poście,Marcjo.Brawo.O to właśnie chodzi ,że przy ADHD inteligencja ludzi na nią cierpiących jest dosyć wysoka,ale brak przy tym metodyki działania, uporządkowania,spokojnej ,planowanej i konsekwentnej organizacji. Co jednak mnie bardzo pociesza w całej tej ADHD-owskiej niemocy to to ,że przy pomocy trafionej farmakologi i kształcenia psychoterapeutycznego można osiągnąć bardzo dużo dobrych i zdrowych zachowań. Swego czasu pewna pani psycholog ,z która miałem trochę do czynienia ,powiedziała mi ,że łatwiej nauczyć nadpobudliwego człowieka uporządkowania i spokojnej ,wyważonej organizacji ,niż człowieka flegmatycznego,opieszałego,"ślimaczego i żółwiego" spontaniczności .I w tej pociesze jest chyba nasza malutka nadzieja.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy chorzy na adhd moga osiagnac wiele celow i zyc szczesliwie

Nie zgadzam się , że " niektórzy" .Wierzę , że każdy , prawidlowo i w porę zdiagnozowany , osiągnie sukces..Mam 40 lat i ADHD zdiagnozowano u mnie ok 4 lat temu. Dużo bym dała , żeby móc cofnąć czas...Nie katowałabym siebie swoją " innością"

Ty mozesz sie nie zgadzac , bo masz za soba prawidlowe rozpoznanie i leczenie

Ja wciaz zyje w niepewnosci , wszystko wskazuje ze to mam, co pokrotce staralem sie przedstawic ,ale profesjonalna wizyte mam dopiero pod koniec miesiaca w CBT w wawie, a pewno na jednej wizycie sie nie skonczy...mam za soba ponad 10 lat nieskutecznego leczenia ,

mam juz tego naprawde dosc ,czuje sie paskudnie , ale poczekam jeszcze cierpliwie...

Dzieki za komentarz

Pozdrawiam

 

-- 05 paź 2011, 00:48 --

 

..... przewaznie ludzie z adhd moga poszczycic sie wynikiem powyzej przecietnego w badaniach inteligencji. Ale nie jest to do konca pocieszajace, poniewaz nie ma to odzwierciedlenia w wynikach np. w szkole czy pracy. Ocenia sie, ze te wyniki sa "ponizej oczekiwan" tzn. osoby z ADHD ucza sie i osiagaja gorsze wyniki w pracy, niz osoby mniej lub tak samo inteligentne ale nieograniczone przez zaburzenie - uporzadkowane, metodyczne, potrafiace sie skupic, dobrze zorganizowane, nierozkojarzone i majace bardzo dobra pamiec.

Ja mam IQ tez troche powyzej przecietnego ...

I kompletny brak zorganizowania

Ale .. paradolsalnie bywaja momenty (rzadko) , ze moge sie niezwykle skupic

Potrafie udzielac w miare fachowych konsultacji , rowniez wirtualnych dot. pewnych dziedzin

Tematy ktore sa dla mnie priorytetowe zglebiam do cna

Juz sam nie wiem czy to adhd :-(

 

-- 10 lis 2011, 19:06 --

 

Dla porzadku i dla potomnych informuje , ze dzis bylem na ostatecznej wizycie w CBT i pani doktor jakkolwiek po pierwszej wizycie nie wykluczyla ADD ,

wrecz przeciwnie - skierowala mnie na badania psychologiczne , to po badaniach orzekla ze jednak nie ...

Z badan niestety wyniklo , ze jestem za inteligentny ( IQ 197 w skali slownej )

Jak rowniez inne testy wykonalem w sposob zadawalajacy ,

Czyli niejako za bardzo sie staralem ?

 

Badania psychologiczne mialy stwierdzic deficyt uwagi i nadpobudliwosc ,

ale co w sytuacji kiedy pacjent w sytuacji kryzysowej ma mozliwosc nadmiernego skupienia i uspokojenia ?

Jaka jest wartosc takich badan ?

Cholera , ja czasem moge sie skupic niezwykle , rzadko tak bywa , ale czasem jak musze to tak jest ...

Czy te niezwykle skupienie czasami wyklucza ADD ? moze ktos madry wie ?

 

Pani doktor jest otwarta ,uprzejma , slucha uwaznie , ale niestety zbyt mocno polega na badaniach psychologa

Chyba to brak intuicji , lub doswiadczenia , szablonowosc i nadmierne poleganie na nieobiektywnych (chyba) badaniach przy deprecjonowaniu wlasnego wyczucia . Niewykluczone ze kiedys bedzie dobrym lekarzem ,

ale nie predzej niz jak uwierzy w SIEBIE ( bo kontakt i zrozumienie na pierwszej wizycie bylo OK )

Ale podczas dzisiejszej wizyty nie bylo juz zrozumienia jak wczesniej - byly wyniki badan i TO TYLKO przesadzilo o "diagnozie"

Juz sam nie wiem , szukac innego lekarza , czy pieprzyc psychiatrow i leczyc sie sam ...?

Wszystko co chialem od p doktor moge sobie kupic sam , k-wa mac , w kropce jestem..

 

-- 10 lis 2011, 19:08 --

 

I jeszcze jedno , czy jest ktos , kto uzyskal rozpoznanie bez badan psychologicznych ?

Na podstawie tylko rozmowy z lekarzem ,?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Hunter S.T. ,

zdecydowanie żle to rozegrałeś!!! Z nimi nie tak się gada! To nie konkurs Omnibusa! WIĘCEJ Z ZESPOŁU DOWNA!, a nie szczycić się swoim polotem i inteligencją! Nawet udawać ,że co drugie słowo nie dochodzi ,niezrozumiale do końca,"zamazane". Tam co drugi przychodzi po receptę na metylofenidat,o Oni mają obstukane takie tanie numerki ,a Twój nawet nie był tani.Sorry ,ze tak Cię besztam ,ale myślałem ,że Ty jako stary koń i wyjadacz nie będziesz miał większych problemów ze zdobyciem leku.A diagnoza ? Tak do końca to srać na nią -co inny lekarz to inna diagnoza ! Tak bardzo zależało Ci na papierku?/do czego ,żeby dupę sobie nim podetrzeć,bo na pewno na nic więcej. A teraz pozostało Ci niestety próbować już inaczej ,ale niestety w innym mieście ,i u innego lekarza z nieco "mądrzejszą bajką".Albo ,pocieszać się etylofenidatem,że niby lepszy i przepłacać ,przepłacać,przepłacać bo w sumie to wszystko można zdobyć tylko jak i za ile.

Ja żadnych badań psychologicznych nie miałem nawet zaproponowanych,a metylo i tak dostałem.Dostalem i co najważniejsze Hunter,POMAGA jak nic dotąd.

Hunter napisał:

ale co w sytuacji kiedy pacjent w sytuacji kryzysowej ma mozliwosc nadmiernego skupienia i uspokojenia ?

Jaka jest wartosc takich badan ?

I tu doskonale Cie rozumiem,tzn. JA Cię rozumiem,ale dla owych "fachowców" po wielu szkołach CAŁE Twoje Życie można zmieścić-streścić na kwestionariuszu ,a w półgodzinnej rozmowie z jakimś tam nawet marnym psychologiem poznać Całe Twoje Życie i wszystkie jego problemy.Słowem nędza.Kończąc ,Hunter popisałeś się inteligencją ,ale nie Mądrością.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki , madrze to napisales.Troche mi lepiej. tym bardziej ze z tych nerwow zapalilem MJ po jakims czasie abstytnencji ,zrobionej aby obserwowac dzialanie MPH calkowicie trzezwo

Ale poszlo sie Jeb-c , bo psycholog..

 

Widzisz .

Ja jestem do bolu szczery ,k-wa mac , dobrze ze nic o dragach nie gadalem , ani z klopotami z prawem , ani o wiekszosci debilizmow , ktore kazdy z nas ma za soba :-/

i tak sie dzisiaj troche zapedzilem , ale wiesz jak to jest , chcesz powiedziec tysiac rzeczy , wiesz ze czasu nie styknie nawet na polowe

ona Cie ciagle rozprasza , ja wpadam w boczne watki , bo juz zaczynam byc zdenerwowany

Widzisz jak kontakt znika ....

 

Ze niby ja tylko po metylo ? w takich kosztach ? , czlowieku ,wiesz jak Ritalin mozna prosto zalatwic ... na pewno wiesz , przeciez tu nie bede pisal...

Ja chcialem PROFESJONALNEJ opieki

Ale wiesz , moze masz i racje , ci wszyscy lekarze mysla ze tacy jak my chca po prostu MPH i juz ..

Nie wpadlo mi do glowy ze moge byc wziety za symulanta ... ale powaznie zaszczepiles mi temat ...

 

Poki co mam przed soba od 5 dni nie otwierany jeszcze boxik EP 99,9% , i mam cholerna ochote dla ciekawosci zalatwic sobie troche koksu i wladka ( TYLKO experymentalnie )

MUSZE kuurwa wiedziec jak to na mnie dziala !! Mam dosc , jesli schemat dzialania bedzie wlasciwy ( wiadomo o co chodzi .. ) to bede mial 100% ze to lekarze sa glupi !!!

 

20 lat leczenia styka , od 15 zyje na kredyt , nie mam nic do stracenia

Corka jest na b dobrej drodze , bedzie miala wymarzona prace , mnie juz tu nic nie trzyma

I nie ma to nic wspolnego z depresja

Bo i tak pewnie umre jak jak moje "alter ego" Hunter S. Thompson ;-)

 

-- 11 lis 2011, 19:43 --

 

OK "terapia" zaczeta

Relacja w watku o MPH link -->

metylofenidat-concerta-medikinet-ritalin-t27200-238.html

Reszte experymentow opisze tutaj , co by tam nie robic offtop-u

Jutro , lub pojutrze opisze tutaj porownanie EP (MPH) z innymi substancjami

 

-- 13 lis 2011, 18:11 --

 

No , troche ochlonalem , teraz juz bez emocji o specjalistach z CBT w warszawie

("slowa kluczowe" dla wujka google w celu wypozycjonowania info :-)

"Joanna Mikulska psychiatra"

"Magdalena Witkowska psycholog"+warszawa+adhd+cbt )

 

http://www.rankinglekarzy.pl/lekarz/18632/Joanna-Mikulska/psychiatra/Warszawa

http://www.rankinglekarzy.pl/lekarz/27864/Magdalena-Witkowska/psycholog_dzieciecy/Warszawa

 

Sugeruje unikac tych specjalistow

Na pewno maja wiedze , ale gorzej z intuicja i doswiadczeniem

Przy depresji polecam na 100% obydwie panie , rowniez dla dzieci moga byc pomocne , a takze dla psow , papuzek i rybek akwariowych

Przy ADHD ZDECYDOWANIE odradzam , gdyz adhd u doroslego zdaje sie im zbyt egzotyczne , no chyba ze ktos jest niedorozwiniety , wtedy ma "szanse" aby ktoras z tych pan pochylila sie nad problemem

ZADNA z Pan nie ma specjalizacji w ADHD , a mimo to przyjmuja pacjentow !!!

Jedynie pani Mikulska ma "wystarczajace" doswiadczenie kliniczne

Ale wystarczy jej powiedziec , ze 15 lat temu ( sic ) mialo sie problem z alkoholem , lub narkotykami , to od razu jawi sie rozwiazanie

JESTES SAM SOBIE WINNY - typowa pragmatyka konowala - jest przyczyna - jest skutek , a ty pacjencie odpierdol sie ,ja jestem od powazniejszych spraw...

 

Jest we mnie GNIEW , tak gniew na glupote lekarzy

Kiedys jak bede mial sile to to opisze ( bedzie baaaardzo dluuuugie )

Tych wszystkich idyotow , co to mnie leczyli wachadelkiem , modlitwa , dobrym slowem , dawali nadzieje za pieniadze , ludzi ktorzy sami powinni sie leczyc,

Co nie mieli czasu , wiedzy , entuzjazmu , dawali fantazyjne rozpoznania ..... ,

Beda nazwiska i linki do moich opinii .

Beda to MOJE diagnozy i badania dotyczace ICH osob ICH przydatnosci i poczytalnosci

Ja - ignorant pierdolniety "zdiagnozuje" tych dochtorow utytulowanych :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×