Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak myślicie???


Kola

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Jestem nowa na tym forum. Z góry wszystkich pozdrawiam.

Mam problem.

Leczę się psychiatrycznie. Moją diagnozą jest F20 (schiza). Jednak mam co do tego duże wątpliwości. Uważam, że mam silną nerwicę co lekarz stara się mi to wyperswadować. Obecnie mam silne ataki lękowe. Nie potrafię kontaktować się z ludźmi, ponieważ trzęsę się i albo sztywnieję albo oczy uciekają mi do góry. Także trudno mi wyjść na ulicę. Czasem jakby świat miałby się za chwilę skończyć.

Zaś z drugiej strony czuję się jakbym żyła w jakimś kloszu, wszystko co dookoła było nierealne, obce. Czuję się czasem, jakbym się rozpływała w przestrzeni. Czasem muszę dopytywać mamę gdzie jestem. Czuję jakby nie było mnie. Jestem sterowana przez jakieś siły. Słyszę jak mówią do mnie. Nakazują mi.

Także czuję się obserwowana przez ludzi. Czytałam, że ten objaw pojawia się także w nerwicy lękowej. Jakby wszystko o mnie wiedzieli. Nie czuję się bezpiecznie. Przecież ludzie mnie oceniają. Wtedy oceniam także siebie. Mam niską samoocenę. Myślę, że ludzie nie są ludźmi. Bezpiecznie nie czuję się także w domu. Jakby obserwowali mnie przez okna, wszystkie możliwe szpary. Wtedy również mnie usztywnia. Na ulicy boję się też latarni wiedząc, że to kamery, bowiem Oni zbierają informacje o mnie i wysyłają w kierunku moim fale, które wywołują złe samopoczucie.

Zadaję to pytanie, zdając sobie sprawę, że nie jesteście specjalistami, ale chcę się tym z Wami podzielić, co o tym myślicie? Ponieważ samopoczucie się nie poprawia pomimo długotrwałego brania leków. Na lęki biorę relanium co mi też wiele nie pomaga. Twierdzę, że to nerwica, a wszystko dzieje się pod wpływem silnych lęków. Skoro leki nie pomagają może trzeba by z nich zrezygnować i podać leki na nerwicę???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×