Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
sebastian86

Dziwne uczucie w nogach...

Rekomendowane odpowiedzi

ma ktos takie odczucie w nogach przypominajace laskotanie wewnetrzne i wzrost cisnienia w miesniach ? dosc uciazliwe bo nie mozna spokojnie lezec , dokucza to przewaznie wieczorem przed zasnieciem. czy to jest objaw nerwicowy czy raczej skutek uboczny branie leku? (biore lerivon)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom ja tez musze czesto ruszac nogami , zmieniac polozenie nóg na kanapie , nie wiem czy to objaw nerwicy czy skutek uboczny leku. moze jedno i drugie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zespół niespokojnych nóg.Tak to się fachowo nazywa.Wpiszcie w wyszukiwarke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zespol niespokojnych nog jako skutek uboczny czy choroba sama w sobie? bo o to sie rozchodzi w tym

temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zespół niespokojnych nóg to przypadłość sama w sobie też. Leków żadnych nie biorę, w ogóle to na nic nie choruję a czasem to mam. Rzadko mi się to zdarza więc niczym tego nie leczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też to mam... ale jakby powoli ustępuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też to mam.Często.Wiąże to z nerwicą.Innych możliwosci nie dociekam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis w nocy nie mialem tego wkurzajacego uczucia ale byc moze dlatego ze nie wzialem tabletki lerivonu na noc. trza bedzie czym predzej zejsc na jedna tabletke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałam ze już tu nie zajżę. zespół niespokojnych nóg...hm....cierpię od zawsze! Ale żeby tylko nogi...mnie bolą ręce, ramiona, palce u rąk, nie śpię już nie wiem od kiedy!!!!!!!!!!! chyba się zbiję :cry: już nie mam siły! co godzine w nocy do ubikacji, kazdy szmer wytrąca mnie z odpłynięcia w krainę snu. irytuje i denerwuje wszystko a im bardziej sie wkurzam tym mocniej boli. BOŻE KIEDY ONI W KOŃCU WYMYŚLĄ JAKIŚ LEK!!!!!!!!!!!! wróciła nerwica, straciłam prace, :cry: tylko płacze i płaczę.

Ktos powinien załozyc jakeś forum o tym cholestwie bo nawet nie ma się gdzie wyżalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem ta osławiona akatyzja?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Akatyzja

Wiele osób to ma po SSRI i neuroleptykach.

 

Akatyzja (gr. ακάθισις/akathisis) – zespół objawów, polegający na występowaniu:

 

* pobudzenia ruchowego - przymusu bycia w ciągłym ruchu. Osoby dotknięte akatyzją nie mogą usiedzieć nieruchomo, ciągle poruszają kończynami, stają, zmieniają pozycję, nieustannie chodzą.

* lęku

* rozdrażnienia

* trudnego do zniesienia niepokoju.

 

Jest przeciwieństwem akinezji.

 

Objawy te najczęściej pojawiają się w trakcie leczenia neuroleptykami, ale zostały również opisane w przypadku stosowania selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) (głównie fluoksetyny).

 

Występowanie objawów akatyzji jest wiązane z zaburzeniami w neuroprzekaźnictwie cholinergicznym, dopaminergicznym i prawdopodobnie serotoninergicznym.

 

Leczenie polega na stopniowym zmniejszeniu dawki, gdyż gwałtowne odstawienie neuroleptyków może nasilać objawy. Jako leki wspomagające stosuje się propranolol lub diazepam, małe dawki amitryptyliny lub klonidyny.

 

Termin akatyzji wprowadził do medycyny Ladislav Haškovec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jezeli chodzi o kwietiapinie i wiekszosc neuroleptykow to taki objaw jak niespokojne nogi jest bardzo częsty.Swoja drogą paskudne uczucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jasna taka-i-owaka, mam to samo. Miałam to wiele lat przed braniem prochów, więc to jest przypadłość sama w sobie, jak pisze agi114. Zauważyłam pewną prawidłowość w tym, być może wy też to zauważyliście:

to się robi wtedy, kiedy człowiek jest zniecierpliwiony. Ale nie musi sobie tego koniecznie uświadamiać. To jest raczej coś takiego, że to, co się w danej chwili robi właśnie - albo człowieka już nudzi, albo chce to skończyć teraz-zaraz i robić coś innego. Ciało po prostu wręcz pokazuje to co jest w głowie (niekoniecznie uświadomione): "idź już stąd, skończ to, weź co innego rób, bo mam tego dość już"

 

Bo na te niespokojne nogi że tak powiem pomaga tylko chodzenie, przynajmniej u mnie. Musi to być ruch.

 

Mi się to czasami robi podczas jazdy (dziwne, że nigdy wtedy, kiedy się prowadzi :D ) - wtedy jest to masakra, bo trudno wyjść i się przejść. Czasami kiedy oglądam film, czy czytam książkę. Czasami jak leżę długo już i rzeczywiście mam już dość. Czasami jak z kimś gadam. Ta przypadłość jednak nie dopada człowieka, jak się stoi. Zawsze albo jak się siedzi albo leży. I przy tym zawsze wtedy, kiedy danej czynności ma się już dość, albo ona nudzi. Albo kiedy człowieka rwie do robienia czego innego (ale to znacznie rzadziej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znow te przymusowe ruszanie kolanem co chwila. jak probuje nie ruszac to mam takie uczucie jakby cos mnie uwieralo w udach...

 

-- 06 maja 2011, 17:11 --

 

zespol niespokojnych nóg moze byc efektem ubocznym brania leków czy to objaw nerwicowy? biore anafranil i absenor (antypadaczkowy) oraz 15 mg lerivonu na noc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×