Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co jecie na poprawę nastroju?


El Chupacabra

Rekomendowane odpowiedzi

-coś co ma w sobie jabłka na ciepło - racuchy, szarlotka, mus jabłkowo-cynamonowy w ostateczności suszone jabłka

-fistaszki, ale tylko garść, bo jak zjem więcej to mnie mdli :shock:

-Czekolada, najlepiej mleczna z orzechami laskowymi lub kawowa :105:

-kawa z mlekiem - choć to właściwie przeszłość, przerzucę się chyba na inkę ;)

-zupa pomidorowa z ryżem :roll:

-czekoladowe mleko sojowe

-piętka chleba z prawdziwym masłem - to jest wręcz rarytas i mam szczęście jak mi się trafi raz w roku

-moje ciasto owocowo-otrębowe :mrgreen:

-w lato truskawki, kiedy je zjem kumuluję dobry nastrój na wiele godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PhilosophyOfLife, ja już nie pamiętam kiedy widziałam w sklepie chleb godny kupienia, bo nie jadam tych dmuchanych, białych bochenków, ja potrzebuję takiego zbitego miąższu z pękającą i chrupiącą skórką o rumianym kolorze i spieczonym smaku...ale mi teraz ślinka cieknie 8)

 

 

Wiola A oto przepis - powstał przez lenistwo, nie miałam mąki kiedy chciałam zrobić chlebek bananowy i wymieszałam te oto składniki:

 

OWOCANKA- ot taka nazwę wymyśliłam 

Składniki (można zmienić proporcję, ja nigdy na nie nie patrzę i robię ciasto z tego co mam pod ręką):
-2 dojrzałe banany (rozgnieść na papkę, może być niedbale)
-2 jabłka (utrzeć na dużych oczkach)
-nektarynka lub brzoskwinia (można pominąć lub zastąpić jabłkiem) w kosteczkę
-rodzynki wg uznania (można pominąć) namoczone w kilku łyżkach mleka
-siemię lniane (wg uznania, im więcej tym lepiej, ja daję pół szklanki, można pominąć, ale siemię jest zdrowe)
-szklanka dowolnych otrębów zbożowych
-jajko
-łyżeczka proszku do pieczenia
No i polecam dodawać inne smakołyki do ciasta (suszone śliwki itp)

Wszystko wymieszać w dowolnej kolejności - konsystencja powinna być podobna do konsystencji rozgniecionego banana (choć ja miałam raz rzadsze a raz gęściejsze ciasto i oba wyszły). Wlać do tortownicy (polecam wyłożyć papierem lub innym cudem, bo ciasto przywiera do formy). Piec do suchego patyczka (30-60 minut) w temp. ok 150-170*C, pod koniec można dać nawet 200*C by przyrumienił się wierzch. Dół ciasta jest bardzo wilgotny, więc pod koniec pieczenia można ciasto odwrócić i dopiec dwustronnie). Polecam studzić na kratce - unikniemy wilgotnego dna - choć ciasto samo w sobie jest mięciutkie i wilgotnawe od owoców.

MOŻNA POKROIĆ W KLINY I UŻYWAĆ JAK BUŁECZKI NA SŁODKO/ŚNIADANIOWE. Pyszne z kawą z mlekiem. Normalnie samo zdrowie 

Wygląda tak:

http://img837.imageshack.us/img837/155/dsc04003a.png

 

SMACZNEGO :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- pasta z awokado z waflami ryzowymi (najlepiej z pestkami dyni) - mniam! :105: zaraz ide sobie zrobic ta paste :yeah:

- lekka kawa z mlekiem sojowym i cukrem brzozowym

- ziemniaki (w mundurkach, pieczone, smazone, frytki - wszystko jedno - uwielbiam :mrgreen: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×