Skocz do zawartości
Nerwica.com

upragniona druga dzidzia


renia1311

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani jestem juz mama,mam 2,5 letniego synka i zapragnelam miec drugie dziecko.Jednak mam wielki problem,otoz zazywam leki psychotropowe,choroba rozwinela sie po porodzie z ktora nie potrafilam sobie poradzic i do dnia dzisiejszego jestem na kuracjji psychotropowej.

Biore lek ktory nazywa sie amitriptilinum:wiem ze nie mozna go stosowac w czasie ciazy ale moze jest ktos z podobnym problemem kto moglby mi doradzic czy jest na to jakis sposob,odstawienie leku nie wchodzi wogole w rachube,czuje sie okropnie jak tylko probuje go odstawic. :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzisz w ogóle na terapię?

Z sytuacji jaką opisujesz jasno wynika, że to chyba nie jest najlepszy moment na posiadanie kolejnego dziecka.....chyba nie zaryzykowałabyś brania tak silnych leków w ciąży?

Radziłabym się podleczyć i to solidnie, terapia..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc! nie chodze na terapie bo obecnie dobrze sie czuje,i wiem ze w moim przypadku terapia nic tu nie pomoze jestem chyba juz uzalezniona od lekow,raczej napewno.....slyszalam ze kobiety ryzykuja i zachodza w ciaze nawet gdy biora tak silne leki i rodza zdrowe dzieci....chociaz zdaje sobie sprawe ze to zawsze jest ryzyko....hmmmm :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

renia1311, no jak widać dobrze się nie czujesz skoro nie możesz odstawić leków.... co ci właściwie jest? Jaką masz postawioną diagnozę?

Dlaczego w twoim przypadku terapia nie pomoże - skąd taki wniosek? Próbowałaś kiedyś?

Co na to wszystko mówi psychiatra? Nie pomaga ci w odstawieniu leków?

Zastanawiałaś się co powiesz dziecku jak urodzi się z wadami i podrośnie?

Mamusia miała kaprys i pomimo tego, że brała silne leki postanowiła powołać na świat kolejne życie........... :-| zastanów się przez chwilkę......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie wlasnie!!!!!!!!!i obawy sa chyba silniejsze ode mnie.....jednak bede jeszcze probowac u roznych psychiatrow.....moja diagnoza to psychoza poporodowa....obawiam sie ze bede musiala zrezygnowac z drugiego dziecka!!!!!!!!!!!!! :cry: moj maz rowniez pragnie tego dziecka jak ja!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj reniu reniu.

 

1. Chcesz ryzykować zdrowiem swojego bezbronnego dziecka?

2. Jesteś uzależniona od leku, którego nie można stosować w ciąży i CHCESZ zajść w ciążę?

 

Jeśli na leku jest napisane, że nie można go stosować w czasie ciąży, to ktoś miał do tego podstawę, by tak napisać. No a jaka to może być inna podstawa, jak nie zagrożenie zdrowia Twojego lub dziecka? A to znaczy, że Ty możesz zaszkodzić sobie, lub co najbardziej prawdopodobne, swojemu dziecku!!! Masz ochotę i odwagę eksperymentować na zdrowiu własnego dziecka?

 

Druga sprawa, problem "chcę drugą dzidzię ale jestem uzależniona od leku, którego nie można przyjmować w ciąży" NAJPIERW powinnaś zgłosić swemu psychiatrze prowadzącemu. Szewcy znają się na butach, a psychiatrzy na lekach psychotropowych.

 

Może poczekaj z drugim dzieckiem aż wyjdziesz na prostą ze swoją sytuacją psychiczną? Może psychoterapia pomogłaby Ci zerwać z uzależnieniem od leku? Rozważ to proszę.

 

Namawiam - nie ryzykuj zdrowiem i szczęściem swego bezbronnego dziecka. Pozdrawiam Cię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×