Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Fotografia] Okupowany Tybet


Gość Sabaidee

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka mniej lub bardziej udanych fotek z okupowanego Tybetu. Tak bardzo bym chciał jeszcze kiedyś tam wrócić, ale zdrowie mi chyba na to nie pozwoli. No cóż...

 

2m4qa89.jpg

 

2afifsg.jpg

 

fee0cx.jpg

 

aorrdu.jpg

 

2m4uiqf.jpg

 

r0bmvp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intertronic, Tutaj nie da rady wrzucić szerszego zdjęcia niż 500. A co do obróbki to poza minimalną poprawą kontrastu to tu nie ma żadnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panna_Modliszka, A będziesz mnie reanimować w razie czego? Niektóre zdjęcia robione na wysokości 5500 n.p.m. gdzie nie bardzo jest czym oddychać, a mnie się przytrafił ostatnio trzeci zawał i to dość rozległy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intertronic, Nie robiłem w RAW-ach, bo RAW zajmuje bardzo dużo miejsca na karcie i szybko bym dostępne pamięci zapchał. "a czemu nie da rady wiekszych ?" - spytaj administratora.

 

Panna_Modliszka, Wśród podróżników panuje pogląd, że najpiękniejszym miejscem na Ziemi jest płaskowyż Altiplano na pograniczu Boliwii i Peru w środkowych Andach. Mnie tam jeszcze nie było, a wysokość trochę mniejsza 3300-3800. I trzeba to sobie zostawić na sam koniec, bo później nic nie jest w stanie człowieka zachwycić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawal bym jednak przy tym aby robic zdjecia najpierw w RAW`ach nikt z profesjonalistow nie robi inaczej .... i w sumie to chyba dazysz do tego aby Twoje zdjecia byly jeszcze lepsze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intertronic, Ale ja się nie uważam za profesjonalistę, ani nie mam takich ambicji. Zdjęcia robię na swój własny użytek, ewentualnie coś komuś czasem pokażę w Necie. Muszę wcześniej opanować wiele innych zagadnień związanych z fotografią zanim się zacznę bawić RAW-ami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladne foty i obrobka , szkoda ze taki maly format , wrzucaj przynajmniej 900x600 :-)

 

 

ograniczenie img na forum jest 500

A RAW to się robi jak się ma ogromnej pojemności (drogie) karty .

W innym wypadku pstryka się jpg .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LitrMaślanki, Teraz już nie ma takich problemów, bo są stosunkowo tanie pojemne dyski zewnętrzne lub nawet można zrzucić na jakiego notebooka, więc intertronic, trochę racji ma. RAWy to jednak format dla zapaleńców i profesjonalistów.

 

Panna_Modliszka A wiesz, że w Albanii nie byłem. Jakoś całe życie Bałkany mnie mijały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co zrzucac na dysk ? sa karty flash o wystarczajaco duzej pojemnosci ... a z RAW`ow po prostu duzo wicej mozna wyciagnac ze tak powiem jak z JPG , pisales ze podciagneles suwaczkiem tylko kontrast ..., obrobka RAW`òw wlasnie na tym polega ze suwasz w programie suwaczkami a czy to bedzie soft dolaczony np; Canona Digital Photo Profesionall czy tez Photo Shop /CS5 ktorego przewaznie uyzwam i do niego tzw ;Camera RAW , czy tez inny Nikon`owski ...tam tez o to samo chodzi , masz suwaczki i sie nimi " bawisz " a zauwazylem ze zdjecia ktore robisz maja w sobie to "cos " , zatem sprobuj a jeszcze keidys podziekuejsz jak sie juz w to wciagniesz , nie zechcesz robic inaczej jak tylko w RAW`ach ;) a koncowy wynik i tak jest zawsze w JPG , z czasem pewnie tez zaczniesz robic HDR `y ;)

 

Ps; Czemu pousuwales EXIF ze zdjec , chcialem zobaczyc czym robisz ..itd , jesl itylko podciagales kontrast i nic wiecej nie ruszales , EXIF powinien zostac :-) ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intertronic, No widzisz, musiałbym trochę zainwestować w sprzęt, a robię zdjęcia w zasadzie tylko na wyjazdach. Robię Canonem EOS 350D i bardziej w tej chwili potrzebny mi jest krótki obiektyw. Najkrótszy jaki mam to '50' o stałej ogniskowej. Jest dość jasny, bo 1,8 i ostro rysuje, ale często mam problem, bo nie mieści mi się wszystko co bym chciał. Dobry jest do portretów, a przy architekturze już są problemy. Przydałaby się jakaś '24'. Kartę mam 2Gb i to też z tych wolniejszych. Nawet nie wiem czy by się nie wywaliła na RAW-ie. Przyjdzie wiosna to przetestujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowie Ci sprobuj kiedys bo warto :-)

 

pozdr...

 

PS; Karty superszybkiej w sumie nie potrzeujesz , cyhba ze zechesz focic ptaki w akcji , ktore ja tak chetnie od lat fotografuje ale to i aparat wtedy jest potrzebny duzo szybszy , ten ktory masz to do krajonrazow wystarczy , to dobry aparat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sabaidee, Hm znalazlam, zaskoczenie _ na moje powitanie odpowiedzial jako pierwszy...czlowiek, ktory pewno kocha gory. Jaka to dla mnie radosc. Wiesz, moje gory sa ze mna latami, deptam po nich kazdy weekend, one mi daja spokoj " przerywnik" w chorobie, w skłebionych myslach. Cos Co pokaze, hihi, ale nie wiem jak skorzystac z PW, moze za chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×