beta blokery

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

beta blokery

przez MPKR 12 kwi 2013, 14:14
witam
moje pytanie dotyczy tytułowych beta blokerów, a mianowicie: Czy te substancje uzależniają? Jakie powodują skutki uboczne?
Czy pomagają przy zaburzeniach koncentracji (ADHD u dorosłych)?
Jaki mogą być konsekwencje przyjmowania takich środków?

Czytałem ostatnio artykuł na temat używania beta blokerów przez muzyków- w sytuacjach takich jak występy przed publicznością bądź kastingi.
Chciałbym się dowiedzieć bo to im tak naprawdę daje? W artykule pisało że beta blokery nie tyle pomagają walczyć ze stresem ale "nie pozwalają" organizmowi wejść w stan stresu, poprzez blokowanie receptorów.

Chciałby się dowiedzieć czy mając wysokie skłonności do stresowania się podczas pewnych czynności (których nie mogę pozbyć się z mojego życia bo są bardzo istotne- dość specyficzna praca), dodatkowo posiadam wszelkie objawy ADHD u dorosłych, które strasznie mi przeszkadzają, szczególnie podczas wykonywania pracy, beta blokery mogły by pomóc?

Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć gdzie w Poznaniu mógłbym się udać na kasę chorych, generalnie do jakiego specjalisty, czy miałby to być neurolog, psycholog czy może ktoś inny aby zrobić coś z tymi skłonnościami??

Jeśli moja wypowiedź jest chaotyczna to przepraszam;)

beta blokery

przez EvilAngel22 15 kwi 2013, 19:16
propranolol często przepisują psychiatrzy . A jest to właśnie beta bloker .
Masz RR (ciśnienie) wysokie ? jeśli tak to rodzinny - skierowanie do kardiologa i kompleksowe leczenie . Albo rodzinny - rozsądny , bo zrobieniu ekg tropin i innych badań może zapisać dobry lek .

Sortuj wg