Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica - błędne koło które mozna zwalczyc


eksajter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poniżej wklejam link do strony pewnego mężczyzny, który borykał się z nerwicą ale dzieki terapii i wlasnej chęci do zmian udało mu sie z nia wygrać. I to bez leków.

Przeczytałem to co napisal i przyznam ze ten ktoś ma rację i to co radzi jest odpowiednie. Przeczytajcie od dołu do góry zakładkę "wyzdrowienie" i zantoujcie sobie kilka sposób niezbędnych do walki z nerwicą (lęki, depresja, obsesje, myśli). Ja zanotowałem sobie 3 sposoby moim zdaniem kluczowe.

Musicie sobie uświadomić, że nerwica polega na błednym kole (sprzężenie zwrotne dodatnie) tzn. mysli powodują napięcie-ono powoduje lęk/strach-to powoduje objawy somatyczne-one podowują lęk/strach i tak w kółko. Efektem tego jest nerwica i depresja, bo uwazamy sie za "gówna" i uzalamy ze dlaczego nas to spotkało i czujemy sie bezradni.

Koleś napisał mądrze ze jak zmieni sie myslenie czyli taki "napęd" to nie będzie błednego koła, czyli lęku, napięcia, objaw somatycznych... no i deprechy. To co on piszę to dowód ze głownie nerwice powinno sie leczyc terapią podczas ktorej zmienia sie myslenie delkiwenta. Poczytajcie zresztą sami.. :) pozdrawiam

 

http://moja-nerwica.republika.pl

 

acha jeszcze jedno, dobre w zmienijszeniu napięcia ciała i emocjonalnego jest trening autogenny schultza. Stosuje go i tiki mi sie zmniejszyły ;) Jak ktos chce to napiszę na czym on polega. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym czytał o sobie......szczególnie ten podpunkt :

 

Rozszerzenie źrenic

 

Pod wpływem adrenaliny źrenice się rozszerzają i ostrość widzenia zostaje skupiona na średnim dystansie (około kilku metrów). Powoduje to uwrażliwienie na światło, zmianę kontrastowości widzenie, rozmyty obraz i wrażenie zaburzenia równowagi. Podobny efekt występuje po lekach na rozszerzenie źrenic używanych przez okulistów. Celem takiej zmiany w naszym oku jest oczywiście szybsze dostrzeżenie zagrożenia, nawet za cenę precyzyjnego obrazu. Szersza źrenica to więcej światła wpadającego do oka i większa możliwość dostrzeżenia źle widocznego obiektu. Wiedzą o tym miłośnicy astronomii, którzy godzinami potrafią akomodować oko do pełnej ciemności, by dostrzec o jedną gwiazdkę na niebie więcej :). Około połowy osób odczuwa zmianę widzenia i związane z tym wrażenie zaburzenia równowagi w czasie ataku paniki.

 

Przeszkadza mi to praktycznie cały czas....nawet byłem u okulisty na dokładnych badaniach bo myślałem że mi się coś z oczami popsuło :shock: a to całkiem "NORMALNE" że tak napiszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×