Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cięzko zacząc mi mówienie ppomocy!!


haskii007

Rekomendowane odpowiedzi

Niezbyt dokładnie opisałeś chyba swój problem. Jeśli chodzi o przerywnik "no i" to można ten zwyczaj wyrugować. Po prostu trzeba mówić "świadomie", to znaczy zwracać uwagę na to, że np. zaraz chcesz powiedzieć to swoje "no i" ;) I wtedy trochę sztucznie zmuś się, by zamiast tego powiedzieć np. "więc", "następnie", "potem" albo coś innego. Na początku to zastępowanie będzie trochę sztuczne, ale później wejdzie w zwyczaj no i "noi" będzie wyplenione. :)

 

Jeśli chodzi o rozpoczynanie rozmowy to może pomocne byłoby wybranie sobie jakichś tematów na otwieranie rozmowy. To może być o pogodzie (kurczę, jak zimno, kurczę, jak gorąco, kurczę, nie ma słońca, kurczę słońce mnie razi w oczy :D ), o tym, co robiłeś rano, że jest tłok, albo że go nie ma :) itp. Coś, co pozwoli Ci przejść do momentu, gdy już czujesz się swobodnie w rozmowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niepotrzebnie się spinasz na początku rozmowy? Spróbuj jakoś zadbać o to, by na początku rozmowy być zrelaksowanym, uspokojonym, odprężonym... Zwracaj uwagę przy tym na tę drugą osobę, na jej zachowanie, ubiór, itp. I tylko spokojnie! ;) Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem dobry w ziołach. Przeczytaj odpowiednie wątki na forum. Możesz też męczyć o radę polakitę bądź korbę. Być może Nervosol by Ci pomógł?

 

Jednak namawiam do, że tak powiem, psychicznego rozwalenia problemu. No bo co, do końca życia codziennie będziesz pił ziółka? Uzbrój się w cierpliwość i na początku przyzwyczaj się do swojej "przypadłości". Później postaraj się zastosować moje ogólnikowe dość rady (spokój przede wszystkim.) Ale przede wszystkim się przyzwyczaj. Przestań zwracać uwagę na tę przypadłość. (wiem, że to niezbyt łatwa rada)

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

persen jest faktycznie dobry ale migla bym tez polecic tabletki uspakajajace LABOFRM tez pardzo dobre jest DUOCALMS polecil mi to lekarz z pogotowia ktory byl nie dawno u mnie bo dostalam takiej silnej nerwicy ze nie moglam zapanowac nad oddechem to jest dopiero tragedia mam nadzieje ze ze tobie tez pomoga jak mnie

 

 

 

pozdrawiam i trzymam kciuku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×