Skocz do zawartości
Nerwica.com

dziwny problem... zaczynanie od nowa?


anonim900

Rekomendowane odpowiedzi

na poczatek chcialbym sie przywitac z forumowiczamy, poniewaz jestem tu nowy;) bondziorno!

 

a teraz do rzeczy... mam pewnien problem w sumie od dobrych 2 lat... pomine juz fakt, ze od malego, a mam juz 19 lat mialem rozne, przerozne tiki nerwowe ale jakos dalem sobie z tym rade (prawie)

no a jesli chodzi o sedno to nawet nie wiedzialem, gdzie umiescic ten temat...

problem polega na tym, ze co pare dni zaczynam wszystko od nowa:D wiem to moze brzmiec glupio ale o co chodzi...

otoz chodzi o to, ze np ustalam sobie, ze w poniedzialek zaczne wsio od nowa bedzie ok, bede sie dobrze odzywial(regularne posilki), poradze sobie z tikami nerwowymi, bede sie uczyl etc... i ok jest poniedzialek... cos z tych zalozen nie wypali, czyli np nie naucze sie na kolokwium czy cos i juz wszystko w d... za przeproszeniem;] olewam ten dzien, wycinam go sobie z zyciorysu i chce zaczac dzien pozniej od nowa... moze to brzmi banalnie ale... przez to nie moge sie normalnie uczyc... dochodzi juz do takich absurdow jak formatowanie komputera co 2-3 dni... jak zaczynam wszystko od nowa to nawet nowe konto w banku zakladam;] i powaaznie mnie to juz nie smieszy bo meczy mnie to od dobrych 2 lat i postanowilem cos z tym zrobic bo widze, ze sam chyba nie dam rady... tzn jak nic w tym kierunku nie zrobie... takze jesli macie jakies pomysly bylbym naprawde bardzo wdzieczny! pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć bezimnienny anonimie

 

hmm bardzo ciekawy ten Twój problem i myśle że lepiej zrobić coś z tym teraz bo może się to tylko pogłębić skoro masz świadomość ze sam z tym nie jesteś wstanie nic zrobić to może zwróć się o pomoc do psychologa? Może on Ci pomoże bo nikt ci tu doagnozy nie wystawi a dobrzeby było wiedzieć co to jest chociaż mnie to wygląda na nerwice natrenctw ale nie znam się na tym wiec moim zdaniem się nie kieruj jednak polecam wizyte u psychologa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo ;) Może nie aż w takim stopniu, ale zasada ta sama. Starałem się to zanalizować i jak dla mnie wynika to z perfekcjonizmu - chcesz być idealny i gdy widzisz że nie potrafisz sprostać postawionym sobie zadaniom, opuszcza Cię motywacja. Za każdym razem wydaje się że jutro, gdy wstaniesz i wypoczniesz, będziesz na tyle silny by temu wszystkiemu dać radę a i tak zawsze wychodzi tak samo. Swoją drogą to też jest natręctwo jak każde inne - idź do psychologa, możesz spróbować suplementować się inozytolem, trochę pomaga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć anonimie,

 

mam ten problem od dobrych 12 lat. do tego od przynajmniej 15 lat tiki.

dochodziło do tego, ze na przykład nie mogłam sie uczyc z notatek, które robiłam podczas wykładów, ponieważ pisząc szybko mialam brzydki charakter pisma, w zwiazku z tym musialam wszsytkie notatki przepisac, potem zrobic notatki z całej ksiazki (czyli z 400 stron ksiażki robilam 100 stron notatek) i sie z tego uczyalam. oczywiscie nie musze mowic, ze rzadko kiedy udawalo mi sie w ogole przepisac te notatki, czy zrobic streszczenie, w zwiazku z tym odkladalam nauke na kolejny dzień i kolejny....i tak to się kręciło.....masakra

teraz jest trochę lepiej, ale to chyba dlatego, ze piszę na komputerze ;)

 

sama jeszcze nie wiem co mi jest, dopiero od niedawna chodzę do psychiatry, ale chcę ci powiedzieć, że walczę z tym już tyle lat, jest koszmarnie trudno, ale daje rade. Nawet studia udało mi się skończyć pomimo braku peknie napisanych notatek ;)

 

Polecam Ci wizytę u psychologa! Nie czekaj tak długo jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×