Skocz do zawartości
Nerwica.com

Moj organizm oszalal!!


hamikal

Rekomendowane odpowiedzi

hamikal, spokojnie, nie unos sie. Magdzie chodzilo raczej o to, ze w poczatkowej fazie Twoje lęki nie są jeszcze wygluszone, jeszcze wyraznie je czujesz i nei potrafisz odroznic objawow somatycznych od nerwicowych. Musisz byc cierpliwy, chociaz wiem ze to teraz dla Ciebie slogan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to panika, wiem co to hipochondria, wiem co to lęk. Czasami wiem aż za dobrze... Ale nauczyłam sie odróżniać nerwicę od objawów które mogą być objawem choroby. Po prostu podchodzę racjonalnie do mojego organizmu.

 

Wydawało mi się po prostu że osoba która choruje od 5ciu lat umie już odróżnić co jest wybrykiem nerwicy a co nie. Zwyczajnie mnie zdziwiłeś, bo jak czytam Twoje wypowiedzi to są one wypełnione panicznym strachem, ciągle biegasz tylko po lekarzach zamiast zrozumieć że te bóle to tylko wytwory Twojej wyobrazni i nerwicy... Od 5ciu lat tak biegasz po lekarzach? I nie znudziło Ci sie jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaseina, nie czytałam ulotki od Controloca (tzn. skutków ubocznych, akurat raczej nie czytam tej części ulotek :P ), więc nie wiem, co tam jest napisane, natomiast doświadczenia po jego zażywaniu miałam delikatnie mówiąc bardzo nieciekawe, podobnie jak wiele innych osób. Ale skoro pomógł to się cieszę ;) Ja w każdym razie trzymam się od niego z daleka, bo mi dolegliwości żołądkowo-jelitowe bardzo nasilił :evil:

 

Hamikal, skoro od dawna masz kłopoty z żołądkiem to do gastrologa warto chodzić. Refluks to nie katar, wiem, bo sama go miałam. Jeśli czujesz taką potrzebę i się w ten sposób uspokoisz to zrób sobie tą gastroskopię, będziesz pewny czy z błoną śluzową żołądka jest wszystko w porządku, czy nie masz nadżerek itp. Ale postaraj się nie panikować i nie przejmować tak bardzo, nie nakręcaj się, pamiętaj, że stres, nerwy szkodzą żołądkowi i w ogóle całemu organizmowi... Nerwicę trzeba leczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej pojde na gastroskopie zeby lekarz zajrzal w ten zoladek... to wyjdzie tez helicobakcyl jak by co.

miałam kiedyś gastroskopię (jeszcze zanim zachorowałam na nerwy) mój żołądek jest ok, pan wykrył helicobacter, powiedział mi że nie warto leczyć bo 80% społeczeństwa to ma... nawet jak wyleczę to potem łatwo złapać. Swoją drogą, gastroskopia niezbyt przyjemne badanie ale bardzo oni mi ją fajnie zrobili w szpitalu Damiana w Warszawie (na szczęście moja firma płaci abonament).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałam. Badanie zdecydowanie nieprzyjemne :? Ale cieszę się, że mimo wszystko ją zrobiłam. Dobry fachowiec mi robił - sprawnie, szybko, za co byłam mu ogroooomnie wdzięczna. Tylko te 6 h bez jedzenia, bo przecież żołądek musiał być pusty (miałam robioną popołudniu) - myślałam, że nie wytrzymam, muszę często jeść :? Co do helicobactera to faktycznie dużo osób go ma. Jeśli ma się refluks to warto sprawdzić za pomocą gastroskopii czy nie ma nadżerek w żołądku i przełyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×