Skocz do zawartości
Nerwica.com

moja siostra nie chce chodzic do szkoly


mavq

Rekomendowane odpowiedzi

witam.. jestem nowy na tym forum wiec prosze o wyrozumialosc..

Mam problem z siostra .. a mianowicie ma 25 lat i nie chce chodzic na studia wyzywa ludzi przeklina nie moze poradzic sobie ze soba nie jest dowartosciowana .. zle mowi sama o sobie... prosze o pomoc jak jej moge pomoc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w wieku 25 lat to jak sie sama raczej nie wezmie za swoje zycie to nikt za nia tego nie zmieni. Jak pomozesz pomoc, a wiec znia porozmawiaj i namow na wizyte u psychologa, bo chyba ma problemy ktore ja dosyc mocno mecza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mavq Kiedy zaczynała się u mnie depresja zachowywałam się tak samo jak twoja siostra, a może jeszcze gorzej. Czy te trudności ze szkołą pojawiły się teraz nagle w przeciągu kilku tygodni czy zawsze tak miała z tym nie panowaniem nad sobą??

Moja rada chodź uważam, że nie ma nic gorszego niż dawanie rad :

to bacznie ją obsereuj, rozmawiaj z nią tylko nie dawaj rad bo jeżeli nie bedzie w stanie spęłnić tego co jej poradzisz będzie się czuć jeszcze bardzej bezradna i zfrustrowana. Zadawaj jej pytania w taki sposób żeby sama doszła do wniosku, że coś się z nia dzieje nie tak. Nie oceniaj jej , nie krytykuj jej myślenia (mimo że napewno nie bedziesz się z nią zgadzał) i tego co mówi bo to wcale nie pomoże. Bądz cirpliwy rozmawiaj z nią a jeżeli problem bedzię się nasilał spróbój ją skłonić do konsultacji ze specjalistą, psychologiem lub psychiatrą (pamiętaj nie każdy psychiatra odrazu przepisuje leki) kup jej nerwosol na gwiazdkę :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×