Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czytanie z ruchów ciała


proquest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę się dowiedzieć jak nazywa się naua zajmująca się badaniem ruchu ciała i czy znacie jakieś fajny kursy. Chodzi mi o to, że np. patrzenie się w lewo i góre to w tedy się kłamie, że jak się denerwuje to się np. poprawia na krześle itp. i te postawy otwearte i zamknięte

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie takimi rzeczami zajmuje sie psychologia, a chodzi Ci zapewne o tzw ''mowe ciała''.Ogolnie sa bardzo fajne ksiazki na ten temat, wystarczy pojsc do empiku i poszukac. Tylko trzeba pamietac ze czlowieka nie da sie rozszyfrowac na podstawie kilku gestow, do tego potrzebna jest rozmowa, takze trzeba miec dystans do takiej wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie co o tym sadzi Ekman - kilka ksiazek napisal glownie o klamstwie i jego wykrywaniu. "Mowa ciala" to tanie sztuczki i nikt kto powaznie zdaje sobie sprawe z ogromu mozliwych pomylek nie powie, ze z samej mowy ciala mozna byc w 100% pewnym otrzymanej informacji.

Polecam tez serial Lie to me :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turchet Philippe - Siła nieświadomego uwodzenia. Erotyczna mowa ciała

 

<< poczytaj sobie tą książkę, jak nie możesz jej kupić, ani znaleźć na na necie napisz wyśle ci PDFa. Strasznie dużo się z niej nauczyłem. Mimo, że w tytule jest o uwodzeniu i erotyźmie, tak naprawdę mało tego jest w tej książce, bardziej fachowo jest wyjaśnione kilka rzeczy na które trzeba patrzeć czytając czyjeś ruchy ciała. Ciekawe przykłady, ilustracje i przekonujące opisy, a i zdrowe podejście do tematu. Polecam. Chętnie też o niej porozmawiam jak już ktoś ją przeczyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×