Skocz do zawartości
Nerwica.com

UWAGA! Internet w niebezpieczeństwie!


Sorrow

Rekomendowane odpowiedzi

PILNE - GŁOSOWANIE W PARLAMENCIE UE 5tego MAJA 2009

Nie pozwól parlamentowi UE zamknąć dostępu do Internetu! Nie będzie drogi odwrotu!

 

Działajmy teraz!

Dostęp do Internetu nie jest warunkowy!

 

Obrona wolnego dostępu do internetu jest w interesie każdego posiadacza własnej strony internetowej... tak jak każdego, kto używa Google czy Skype'a ... każdego, kto wyraża swoje własne zdanie, prowadzi jakiekolwiek badania - niezależnie czy z powodu problemów ze zdrowiem czy badań akademickich ... każdego kto robi zakupy online, kto umawia się na randki online, wymienia się opiniami on-line, słucha muzyki, ogląda filmy...

 

Miliony Europejczyków są teraz pośrednio lub bezpośrednio zależne od Internetu. Zabieranie go, dzielenie, reglamentowanie, ograniczanie i nakładanie na nas warunków jego użytkowania wpłynie negatywnie na nasze zarobki. W związku z ostatnimi zawirowaniami ekonomicznymi to nie może być dobre. Internet jaki znamy jest w niebezpieczeństwie z powodu proponowanych praw UE, które pojawiły się na horyzoncie w kwietniu. W związku z tymi propozycjami dostawcy Internetu będą mogli legalnie ograniczać liczbę stron jakie można przeglądać oraz będą mówić ci kiedy możesz korzystać z określonych usług. Będzie to przykryte płaszczykiem "nowych możliwości wyboru przez klienta", z których ludzie będą mogli wybierać. Ludzie otrzymają więc podobne pakiety jak w telewizji kablowej - z ograniczonym dostępem do różnych usług i witryn w Internecie.

 

To oznacza, że Internet zostanie podzielony na „pakiety”, a twoje prawo do dostępu i dodawania treści będzie mocno ograniczone. Stworzy to pudełka z dostępnością do Internetu , które nie pasują do tego w jaki sposób używamy go teraz. Wynika to z tego, że Internet pozwala nam obecnie komunikować się bez kontroli lub "ułatwień" jakiegoś pośrednika (rządu lub przedsiębiorstwa) i ta możliwość wzbogaca życie obywateli, ale również powoduje utratę władzy i kontroli nad nimi. Właśnie dlatego duże przedsiębiorstwa lobbują na rzecz takich zmian. Robią to pod pretekstem kontroli nad przepływem muzyki, filmów, rozrywki zamiast kopiowania za darmo, ściągania i wymiany P2P- jednak prawdziwą ofiarą tego planu będzie cały Internet, użytkownicy i demokratyczny nieograniczony dostęp do informacji i dóbr kultury.

 

Pomyśl w jaki sposób używasz Internetu!

 

Ile znaczyłaby dla ciebie utrata otwartego dostępu do niego?

 

Dziś Internet to życie i wolność. To także kupowanie, zamawianie biletów do teatru, wakacje, nauka, poszukiwanie pracy, bankowość i handel. To także wesołe rzeczy - randki, czatowanie, zaproszenia, muzyka, rozrywka, dowcipy a nawet „Second Life”. To narzędzie do wyrażania siebie, do współpracy, innowacji, dzielenia, stymulowania nowych dziedzin biznesu, odkrywania nowych rynków - wszystko bez pośredników.

Pomyśl tylko - jaki jest adres WWW twojej strony? Jeśli ludzie nie będą mieli tego adresu w swoim "pakiecie" stron, które mogą oglądać - nie będą mogli ciebie odnaleźć. Oznacza to, że nie mogą kupować, rezerwować, rejestrować się lub choćby zobaczyć cię online. Twoja firma nie będzie mogła znaleźć tanich dostawców ani porównać cen. Nie zarobisz żadnych pieniędzy na reklamie internetowej. Kilka największych serwisów jak Amazon da sobie radę, bo będą w pakiecie. Ale twoja reklama na Google lub gdziekolwiek indziej stanie się bezsensowna. Skype zapewne zostanie zablokowany (W Niemczech już nie można go używać z iPhone'a). Mały biznes po prostu zniknie, zwłaszcza specjalistyczny, niszowy lub artystyczny.

 

Jeśli czegoś teraz nie zrobimy - możemy stracić otwarty i darmowy dostęp do Internetu jako całości. Nasza wolność (wyboru informacji, rynku, kultury, rozrywki) zostanie zlikwidowana. Propozycje UE niosą ze sobą ogromne ryzyko dla naszej przyszłości. Są na progu stania się prawem - i będą praktycznie nieodwracalne. Ludzie (nawet członkowie Parlamentu UE którzy głosują) najwidoczniej nie są w stanie zrozumieć pełnych implikacji i prawnych problemów, które niesie ze sobą "Pakiet Telekomunikacyjny", który swoją nazwą łudzi ludzi, że dotyczy tylko kwestii związanych z przemysłem.

 

W rzeczywistości chowane są przed opinią publiczną prawa, które będą decydować o kształcie Internetu w przyszłości! Dział, który gwarantował nam prawo do dostępu, dystrybucji materiałów, usług i aplikacji został po prostu wykreślony. Zamiast tego pojawił się wpis, że twój dostawca internetowy musi cię poinformować o twoich ograniczeniach. Alternatywna wersja zawiera słowo "warunki" - i jest proponowana jako warunki które musisz spełniać aby otrzymać dostęp do Internetu. Jest to napisane w ładny sposób - ubrane w "przejrzystość" - poza tym oczywiście, że twój dostawca sieci będzie miał prawne podstawy do ograniczenia twojego dostępu lub zmienić warunki, które musisz spełniać. Po co inaczej byłby ten zapis? Jeśli poprawki do Pakietu Telekomunikacyjnego zostaną przegłosowane, nie ma już drogi odwrotu.

 

Internet jest ważny dla nas wszystkich! Musimy działać teraz, aby go ratować!

 

http://www.blackouteurope.pl/

 

http://stopcenzurze.wikidot.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×