Skocz do zawartości
Nerwica.com

Socjalizm, kapitalizm tylko takie opcje? Jest alternatywa.


archetyp

Rekomendowane odpowiedzi

temat: http://www.hotmoney.pl/artykul/4160/0/balcerowicz-nasze-banki-nie-upadna.html

 

"przecież nie ma innej alternatywy" - dodał profesor Balcerowicz Od razu widać że jest piewcą obecnego systemu pieniądza.

 

Socjalizm - kapitalizm tylko takie opcje?? Co on bredzi - jest inna alternatywa!

 

Wpadliśmy ze skrajności w skrajność, po komunie zachłysnęliśmy się kapitalizmem (dającym iluzję wolności, zniewalający systemem pieniądza który utracił naturę).

 

JPII już dawno zauważył że kapitalizm nie jest najlepszą z możliwych dróg!

 

Teraz w Świecie rządzą "producenci pieniądza", istne niewolnictwo w XXI wieku przez zniewolenie bez kajdan! Prawdziwi władcy tego świata rządzą z ukrycia.

 

Jak widać na co dzień, obecny system pieniądza daje władzę wąskiej grupie ludzi. Są na górze piramidy, a ten system pozwala im czerpać niezasłużony profit z pracy reszty ludzi. Będą to robić póki obecny system pieniądza a zwłaszcza jego redystrybucji nie zmieni się. Uświadomcie sobie że Ci ludzie powstrzymują zmiany bo w obecnym systemie są na górze piramidy.

 

Dla wielu ludzi dług staje się coraz poważniejszym problemem, większość narodów, firm i osób prywatnych żyje głównie na kredyt. Zaciągają coraz większe pożyczki i płacą niewyobrażalnie wysokie odsetki od czegoś, co nigdy tak naprawdę nie istniało. Nowoczesny system bankowy i elita tym rządząca robi pieniądze z niczego. Ten proces jest prawdopodobnie najbardziej zdumiewającą sztuczką iluzjonerską jaką kiedykolwiek wynaleziono w celu uzależnienia od paru osób całego świata.

 

Pieniądz miał tylko ułatwiać wymianę dóbr między ludźmi a stał się powodem spekulacji i wyzysku cudzej pracy poprzez lichwiarskie procenty (odsetkowe i skladne) i inne formy finansowego jarzma.

 

Obecny kryzys w USA spowodowany przez kredyty hipoteczne nieruchomości to m.in. potwierdzenie wady obecnego systemu pieniądza, jeśli FED się nie opamięta, krach w USA będzie faktem, a jeśli pociągnie inne rynki za sobą to może nastąpić chaos.

 

I nieważne, czy prezydentem USA zostanie Bush czy Obama czy inna "marionetka" - to Ben Bernanke jest prezesem FED.

 

“Daj mi władzę do tworzenia pieniędzy, a nie dbam kto tworzy prawa” powiedział kiedyś Rockefeller

 

Bankierzy mają prawo pożyczać więcej pieniędzy niż posiadają, co jest de facto tworzeniem nowych pieniędzy z niczego! Człowiek który bierze kredyt w banku ryzykuje: domem, samochodem, płacą i innymi rzeczami nie rzadko całym majątkiem, a bank? Bank ryzykuje jedynie pieniędzmi które wydał na farbę i papier do produkcji banknotów (w dobie komputerów praktycznie nic, pieniądze to "bity" na kontach) które "daje" kredytobiorcy! Jak by tego było mało pobierają lichwiarski procent!! "Niewinny" procent który w rzeczy samej umożliwi im w przyszłości zapanowanie nad wszystkimi pieniędzmi i dobrami na ziemi.

 

Jak to się stało, że elity, rządy pozwoliły na takie procedury? Że pozwoliły bankom więcej GOTÓWKI pożyczać niż posiadają?

 

Tak to wydaje się niewiarygodne ale Narodowe Rządy zalegalizowały tworzenie pieniędzy z niczego! Mało tego wyprzedały dobro narodowe obywateli! I w końcu same sprzedają się w prywatne ręce (tgzw dzika prywatyzacja).

 

Z ukrycia za pomocą międzynarodowych korporacji rządzą rodzinny bogatych "bankierów, finansistów" etc. "Miliarderzy wszystkich krajów - łączcie się!"

 

Słyszeliście o Morganach, Rockefellerach, Rothschildach, Morrisach, Fordach, Lazardach, Bushach i innych?

 

Rządzą Światem. Globalizacja i Bank Światowy to ich główne hasła miłości.

 

Teraz to machina niewoli, ale mówię wam przyjdzie czas kiedy to się skończy, po dobroci albo czeka nas kolejna rewolucja..!

 

Nazizm upadł, komunizm upadł, kapitalizm upadnie, pomyślcie już teraz o drodze środka i demokracji finansowej!

 

Pieniądz który stracił swoją naturę - to zły pieniądz. Ze środka wymiany papierek stał się bogactwem sam w sobie a poprzez mechanizmy lichwiarskich procentów niewoli ludzi.

 

 

Ma to odwzorowanie w przemianach społecznych, kulturowych, ekologicznych.

 

Zapytacie:

 

Społecznych? A no tak zwróćcie uwagę co czyni, ludzie już dawno uknuli termin wyścig szczurów.

 

Kulturowych? Ludzie robią tylko to co się opłaca, całkowicie podporządkowani władzy złego systemu pieniądza wyzbywają się własnej natury.

 

Ekologicznych? Bo nie liczy się Ziemia, natura - liczy się bogactwo i eksploatacja dóbr naturalnych za wszelką cenę.

 

Obecny system pieniądza jest oparty na niesprawiedliwości ludzkiej! Dlaczego firmom opłaca się wyrzucić, zniszczyć jedzenie niż dać je biednym? Bo prawo jest w służbie "złego pieniądza"! Dlaczego jest? Bo "władcy pieniądza" rządzą tymi którzy Tworzą prawa!

 

Piekarz który chciałby dać swoją nadprodukcję chleba do domu dziecka musi odprowadzić od tego podatek, czy to nie jest zgnilizna systemu?

 

W końcu ludzie uświadomią sobie że są niewolnikami "złego pieniądza" którego pragną, na razie wielu jest zaślepionych bezprawną władzą jaką dają te papierki.

 

W duchu tematu polecam książki:

 

Margrit Kennedy "Pieniądz wolny od inflacji i odsetek. Jak stworzyć środek wymiany służący nam wszystkim i chroniący Ziemię? Kraków 2004

 

i

 

J. A.ROSSAKIEWICZ "DEMOKRACJA FINANSOWA" Warszawa 2003.

 

Źródło:

 

http://www.ipdirect.home.pl/kmp/rossakiewicz/W%20STRONE%20DEMOKRACJI%20FINANSOWEJ_artykul.pdf - artykuł

 

http://www.zb.eco.pl/bzb/39/pdf/ - ebok "Pieniądz wolny od inflacji i odsetek".

 

http://demokracja-finansowa.pl/ - strona propagująca demokrację finansową.

 

http://www.eurolol.pl/?cmd=plik&id=2567 - filmik pokazujący skąd biorą się pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forma rządów, gdzie suwerenem jest jeden człowiek to nie jest sposób na rozwiązanie problemów ludzi, nazizm, komunizm był de facto systemem jednowładzczym i wiadomo jak to się skończyło.

 

---- EDIT ----

 

Powiedzcie mi jak to jest. Gdyby przeciętny człowiek miał długi - bank oskubał by go do zera i puścił w skarpetach, ale kiedy banki mają problemy z płynnością to nie ponoszą za ten stan rzeczy odpowiedzialności.

 

Mało tego! Bankierzy rękoma polityków przerzucają odpowiedzialność na podatników!!!

 

Ten system cuchnie, dziwi mnie to że mało kto czuje ten fetor :(

 

Zmieńmy obecny system pieniądza na system bez inflacji i odsetek! Nie dajmy się niewolić - żądajmy demokracji finansowej! Coraz więcej ludzi zauważa problem z obecnym systemem pieniądza ! Wierzę że nadchodzi czas na zmiany. Uświadamiajcie rodziny, znajomych, obcych ludzi. Jeśli w społeczeństwie wzrośnie świadomość przyczyn obecnych problemów w USA i na Świecie łatwiej będzie przeciwstawić się tej niewoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×