Skocz do zawartości
Nerwica.com

Być może to komuś pom,oże


Adaś2222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wrzucam tutaj tekst który być może komuś pomoże bo mi pomógł!!!!!!! Nerwica natrectw wyliczyła tak, że nie bałem się to tu umieścić ale właśnie to robię i mam w d***e nerwice !!!!!

 

 

 

Książka napisana przez Joseph Murphy "Potęga Podświadomości" z niemieckiego przełożyła Mariola Kęcka

 

Rozdział 1 Skarbiec w twoim wnętrzu

Streszczenie (streszczenie tego dzialu oczywiscie jak i kolejnych potem)

1. Twoje wnętrze kryje niewyczerpaną skarbnicę. Zwróć spojrzenie ku wnętrzu, a znajdziesz spełnienie swoich najgorętszych pragnień!

 

2. Najwieksza tajemnica, dostepna wybitnym ludziom wszystkich epok, polega na porozumiewaniu się z własną podświadomościa i na wyzwalaniu własnych sił. Ty też to umiesz!

 

3. Twoja podświadomość zna rozwiązanie wszystkich problemów. Jeżeli przed pójciem spać zasugerujesz jej: chcę zbudzić się o szóstej rano- zbudzi Cię punktualenie(oczywiscie potrzebna jest do tego wiara...)

 

4. Twoja podświadomośc ukształtowała twoje ciało i potrafi także leczyć jego niedomagania. Zasypiaj co noc z przekonaniem, że cieszysz się całkowitym zdrowiem, a najwierniejszy sługa, podświadomośc, posłucha twojej sugestii.

 

5. Każda myśl coś sprawia- jest przyczyną; każda zaś sytuacja jest czymś spowodowana- jest skutkiem.

 

6. Cokolwiek chcesz urzeczywistnić- czy przekonać kogoś na wykładzie, czy napisac książke-usilnie i ufnie wpajaj podświadomości własne wyobrażenia, i ona odpowiednio zareaguje.

 

7. Jesteś niczym kapitan przy sterze. Jego zadaniem jest dawać właściwe polecenia. Ty również musisz myślami wyobrażenia wydawać odpowiednie rozkazy podświadomości, która kieruje całym twoim losem.

 

8. Nigdy nie mów: "Na to mnei nie stać" ani: "Tego nie potrafię". Twoja podświadomość będzie cię trzymać za słowo i zadba o to, żeby naprawdę zabrakło Ci potrzebnych środków albo umiejetnosci. Zamiast tego z wiarą w siebie stwierdzaj: "Siła mojej podświadomości otworzy mi wszystkie drzwi".

 

9. Prawo życia i prawo wiary są jednym i tym samym. Wierzyć to myśleć, myśleć w duchu. Nie wierz, to znaczy nie myśl o niczym, co mogłoby urazić Cię albo Ci zaszkodzić! Uwierz w uzdrowicielską, oświecająca i uszczęśliwiającą moc swojej podświadomości! W cokolwiek żarliwie uwierzysz, spełni się w Tobie i dla Ciebie!

 

10. Zmień nawyki myślowe, a odmienisz swój los!

 

 

 

Rozdział 2 Działanie twojego umysłu

Streszczenie

1. Myśl o rzeczach dobrych, a staną się rzeczywistością! Nie mysl o rzeczach złych, by to nie one się wydarzyły. W każdej sekundzie zycia jesteś tym i robisz to, o czym myslisz.

 

2. Twoja podświadomośc nigdy nie zgłasza zastrzeżeń. Przyjmuje to, co postanowi twoja świadomość. Nie mów: "Nie stać Mnie na to", choćby to w danej chwili była prawda. Wybierz myśl pozytywną: "Ta rzecz będzie moja!Wiem, że tak będzie!"

 

3. Masz wolny wybór. Wybierz pomyślność i zdrowie. Od Ciebie zalęzy, czy edziesz zyczliwy, czy nie. Bądź uczynny, pogodny, życzliwy, ujmujący, a cały świat stanie się taki dla Ciebie.

 

4. Twoja świadomość jest "odźwiernym". Jej głowne zadanie polega na ochronie podświadomości przed szkodliwymi odczuciami. Uwierz że dobro może się wydarzyć, że właśnie sie dzieje. Twoja najwieksza siła polega na swobodzie wyboru. Wybierz pomyślność i dostatek!

 

5. Cudze sugestie i podszepty nie mogą Ci zaszkodzić, tylko twoje myśli bowiem mają nad Toba władze. Wystarczy, żebyś odrzucił cudze sugestie i poglady, skupiając swoje mysli jedynie na rzeczach pozytywnych. Tylko Ty decydujesz o jakości swojej reakcji.

 

6. Waż starannie słowa, każda bowiem nieprzemyslana sylaba zemści się na Tobie. Nigdy nie mów: "To nie wypali", "Stracę posadę!", "Nie mam na zapłacenie czynszu!" Twoja podświadomośc nie zna się na żartach. Urzeczywistni każda myśl.

 

7. Twój umysł nie jest ani dobry, ani zły. Żadna siła w naturze nie jest zła. Od Ciebie zależy jak wykorzystasz moce natury. Używaj umysłu po to, by wspomagać bliźnich dobrym słowem, zyczliwością i budzić w nich zachwyt dobrem.

 

8. Nigdy nie mów: "Nie potrafię" Pokonaj lęk następującym stwierdzeniem: "Dzięki bezgranicznej mocy podświadomości nie ma dla Mnie rzeczy nie możliwych!"

 

9. Kieruj się w myśleniu wiecznymi prawdami i zasadami życiai nie daj się otumanić lękom, niewiedzy i przesądom! Nie pozwól, aby Ci dyktowano twoje mysli! Myśl i decyduj samodzielnie!

 

10. Jesteś niepodziel;nym panem swojej duszy, czyli- jakkolwiek by ją nazwać-podświadomości oraz wlasnego losu. Pamiętaj zawsze, że masz wolny wybór. Wybierz życie, wybierz miłość, wybierz zdrowie! Postaw na szczęście!

 

11. Podświadomość przyjmie za prawdę i urzeczywistni wszystko, w cokolwiek świadomośc niewzruszenie uwierzy. Uwierz w swoją dobra gwiazdkę, w Boża inspirację, w słuszność swojej decyzji i we wszystki dobrodziejstwa życia!

 

 

 

Rozdział 3 Niezwykła moc twojej podświadomości

Streszczenie

 

1. Twoja podświadomośc steruje wszystkimi żywotnymi procesami w organizmie i zna odpowiedź na wszystkie pytania.

 

2. Przed zasnieciem wydaj podświadomości jakiś rozkaz, a przekonasz się o jej niezwykłej mocy!

 

3. Cokolwiek wpoisz podświadomości, pojawi się to na ekranie czasu i przestrzeni jako sytuacja zewnętrzna, stan albo wydarzenie. Dlatego musisz starannie sprawdzać, czy twoje mysli i wyobrazenia maja pozytywną czy negatywna treść.

 

4. Powszechnym prawem jest współzależność akcji i reakcji. Działaniem są twoje mysli, reakcja zaś samoczynny odzew podświadomościi na daną myśl. Strzeż się zatem mysli negatywnych!

 

5. Rozczarowanie to nic innego jak skutek niezaspokojonej tęsknoty. Jeśli twoje myśli będa stale krążyć wokól jakiegoś problemu, podświadomość zareaguje odpowiednio do tego. W ten sposób tylko zniszczysz własne szczęście.

 

6. Jesli chcesz, by przez cała twoją istotę harmonijnie i rytmicznie przepływała zasad życia, powiedz sobie z całym przekonaniem: "Wierzę mocno, ze świadoma moc, która poszepnęła mi to pragnienie, już je przeze Mnie urzeczywistnia". To zaklęcie pokona wszelkie kłopoty.

 

7. Poprzez zmartwinia i lęko możesz zakłócic rytm serca, płuc i innych narządów. Wypełnij podświadomość harmonijnymi, zdrowymi i uspokajającymi myslami, a wszystkie funkcje twojego rganizmu szybko sie unormuja!

 

8. Naucz świadomość dostrzegać w Tobie wybrańca losu, a podświadomośc wiernie urzeczywistni to wyobrażenie!

 

9. Stwórz wyobrazenie żywy obraz pożadanego sukcesu i ciesz się nim z całego serca; podswiadomość bowiem przyjmie to za fakt i urzeczywistni twoje uczucia i wyobrazenia.

 

 

 

Rozdział 4 Duchowe uzdrowienia w starozytności

Streszczenie

 

1. Pamiętaj że jedyną i prawdziwamoc uzdrowicielską kryje twoja podświadomość.

 

2. Nie zapominaj, że wiara zapada w podświadomości jak ziarno, zapuszcza w niej korzenie i wydaje odpowiedni owoc. Hoduj wyobrazenia w duchu, uwierz ufnie we wlasne inspiracje, a przybiorą realny kształt.

 

3. Twój pomysłksiążki, nowy wynalazek albo coś w tym rodzaju stanowi pewną umysłowa rzeczywistośc. Uwierz mocno w realnośc swojego pomysłu, planu albo wynalazku0 a stanie się rzeczywistością.

 

4. Kiedy sie za kogoś modlisz, rób to z przekonaniem, że twoje wyobrazenia zdrowia, piekna i doskonalosci przezwycięża negatywne schematy myslowe w jego podswiadomości, a tym samym dokonają wielkiej zmiany.

 

5. Cudowne uzdrowienia, jakie zdarzają się w wielu miejscach pielgrzymek, tłumaczyć nalezy sugestia, jaka na podswiadomosc wywiera wyobrazenia i ślepa wiara, wyzwalajac jej uzdrowicielskie moce.

 

6. Wszelkie choroby mają źródło w umyśle.

 

7. Sugestia hipnotyczną wywołac można objawy prawie wszystkich chorób. Dowodzi to, jaką potęgą jest twoja myśl.

 

8. Istnieje tylko jedna zasada uzdrowicielska, a jest nią wiara. stnieje tylko jedna moc uzdrowicielska, a jej źródłem jest podświadomość.

 

9. Podświadomośc reaguje na twoje mysli. Przyniosa one efekty bez względu na to, czy żywisz słuszna, czy mylną wiare. Potraktuj swoją wiare jako pewną duchową rzeczywistość, a cała reszta wyniknie sama.

 

 

 

 

Rozdział 5 Duchowe uzdrowienia w naszych czasach

Streszczenie

 

1. Musisz uzmysłowić sobie, co obdarza Cię prawdziwym zdrowiem. Nabierz mocnego przeświadczenia, że pod fachowym kiredunkiem twoja podświadomość przyniesie zdrowie duszy i ciału.

 

2. Ułóż sobie dokładny plan, w jaki sposób chcesz przekazać podświadomości życzenia i zalecenia.

 

3. Wyobraź sobie najbardziej wyraziście, jak potrafisz, spełnienie swoich pragnień i uznaj, że już się urzeczywistniły. Jeśli nie zabraknie Ci wytrwalości i koncentracji, sukces nie każe długo na siebie czekać.

 

4. Pamiętaj, co naprawdę znaczy słowo "wiara": oznacza ono mysl obbecną w twoim duchu. Każda zaś myśl posiada twórczą moc samourzczywistnienia.

 

5. Niedorzecznością byłoby sądzić że choroba lub cokolwiek innego możę CI zaszkodzić albo sprawić ból. Nie pozwól, aby coś Cie dowiodło od wiary w pełnię zdrowia, w sukces, spokój, dobrobyt i boską opiekę.

 

6. Szlachetne myśli niech wejda Ci w nawyk- a zmienią się w szlachetne czyny.

 

7. Korzystaj z siły, jaką jest modlitwa. Smuj plany, idee, wizje. Umysłem i wyobraźnią utożsamiaj się z wyobrazeniem, zachowuj właściwą postawę umysłu, a twoja modlitwa zostanie wysłuchana.

 

8. Pamiętaj zawsze, że moc uzdrawiania zyskuje każdy, kto jej pragnie i umie nią uwierzyć. Wiara oznacza tutaj wiedze o prawdziwym działaniu świadomości i podświadomości, Prawdziwa wiara powstaje dopiero wraz z praawdziwym zrozumieniem.

 

9. "Ślepą wiarę" posiadł ktoś, kto nie mając wiedzy naukowej o działających tu siłach, odnosi sukcesy lecznicze.

 

10. Naucz się modlić za swoich choych bliskich. Uspokój i odpręż ciało i umysł, a wtedy przez wszechoobecny umysł subiektywny twoje myśli o zdrowiu, witalności i doskonałości uzdrowią bliską CI osobe, udzielając się jej podświadomości.

 

 

 

Rozdział 6 Praktyczne zastosowanie terapii umysłowej

Streeszczenie

 

1. Zostań architektem własnego umysłu, by używając sprawdzeń technik zbudować lepsze i szlachetniejsze życie.

 

2. Twoje pragnienie jest modlitwą. Wyobraź sobie w plastyczny sposób, że ono się urzeczywistniło-a modlitwa będzie wysłuchana.

 

3. Wyraź życzenie, byś doszedł do celu0 z niezawodną pomocą nauki o umyśle.

 

4. Ze scen, jakie wypróbowałeś w umysle, zbuduj życie promieniejące zdrowiem, pwodzeniem i pomyślnościa.

 

5. Prowadź eksperymenty naukowe, aż sam dostarczysz dowodu, że powszechna mądrośc podswiadomości zawsze reaguje bezposrednio na twoje swiadome myslenie.

 

6. W niezmaconym oczekawianiu na spełnienie pragnień niech przepelnia CIę szczęście i radość. Każde wyobrazenie w twoim umyśle stanowi tworzywo twoich pragnień i dowodzi istnienia rzeczy niewidzialnych.

 

7. Jedno wyobrażenie jest warte niż tysiąc słów. Twoja podświadomość urzeczywistni każdy obraz, który z wiarą utrwali się w umyśle.

 

8. W modlitwie unikaj gwałtownych wysiłków umysłu i nie próbuj niczego wymuszać. Wprawiaj się w półsen i kołysz si do snu pewnościa, że twoja modlittwa będzie wysłuchana.

 

9. Pamiętaj, że serce przepeełnione wdzięcznością otwiera się na doborodziejstwa wszechświata.

 

10. "Twierdzić" to uznawac, że coś jest takie a nie inne. Obstawaj przy tym, chocby przeczyły temu pozory-a doxczekasz wysłuchania swoich modlitw.

 

11. Wytwarzaj fale harmoniii, zdrowia i spokoju, medytując o miłości i chwale Bożej.

 

12. Zdarzy się to, co postanowisz i uznasz za słuszne. Wybierz zatem harmonię, zdrowie, pomyślnoći dostatek.

 

 

 

 

Rozdział 7 Podświadomośc w służbie życia

Streszczenie

 

1. Twoje ciało stworzła podświadomość, ktora dzień i noc stoi na posterunku. Myśleniem negatywnym zakłócasz jej czynności, dajace i podtrzymyjące życie.

 

2. Przed zaśnięciem wyznacz podświadomości zadanie rozwiązania jakiegoś problemu, a ni będziesz na nie długo czekac.

 

3. Poświęcaj nalezytą uwagę własnym nawykom myślowym. Twój mózg prześle każdą myśl, jaką uznasz za słuszną, do splotu słonecznego-czyli do centrum podświadomości-i urzeczywistni ją w twoim zyciu.

 

4. Przyjmij jako bezsforny fakt to, że możesz się gruntownie zmienić fizycznie i psychicznie, przedkładając podświadomości odpowiedni nowy "plan budowy".

 

5. Twoja podświadomość zawsze słuzy życiu. Ulega jednak wpływom świadomości. Ukazuj więc podświadomości tylko pozytyne założenia i prawdziwe stany rzeczy. Podświadomość reaguje przecież wiernie na twoje myśli i wyobrażenia.

 

6. Co jedenaście miesięcy ciało ludzkie odnawia swoją materię. Zorganizuj więc sobie ciało, od nowa przez trwałą i pozytywną zmianę postawy.

 

7. Zdrowie jest normą, choroba odstepstwem od niej. We wszystkich istotach tkwi zasada harmonii.

 

9. To, co świadomie twierdzisz i uznajesz za słuszne, przybierze postać w twoim umyśle, ciele i w życiu. Stwierdzaj rzeczy dobre, a życie bedzie dla Ciebie radościa.

 

 

 

 

Rozdział 8 Jak urzeczywistnić cel

Streszczenie

 

1. Wszelki wysiłek woli wynika z leku, który stoi na przeszkodzie pożadanemu rozwiązaniu. Niczego nie wymuszaj.

 

2. Kiedy odprężysz umysł i nabierzesz przekonania co do słuszności jaiejś mysli, podświadomość przystapi do jej realizacji.

 

3. Myśląc i pijnując nie oglądaj się na przyjete sposoby realizacji celów. Pamiętaj: zawsze istnieje odpowiedź i rozwiązanie!

 

4. ie przejmuj się zbytnio tym, czy prawidłowo bije Ci serce, czy dość głęboko oddychają pluca albo czy inne funkcje organizmu przebiegają normalnie. Zdaj się wyłącznie na podświadomośći sam sobie obwieść dobrą nowine, że oto działa w Tobie wola Stwórcy.

 

5. Kto poczuje się zdrów, wyzdrowieje: kto czuje się bogatym, bedzie nim. Jak Ty się czujesz?

 

6. Twoim najsilniejszym atutem jest wyobraźnia. Wyobrażaj sobie tylko rzeczy dobre i piękne. Ty i twój los jesteście tym, czym twoje mysli i wyobrażenia.

 

7. W stanie podobnym do snu sprzeczność między świadomością a podświadomościa jest najzupełniej wyłączona. Tuż przed zaśnięciem wyobrazaj sobie zawsze z radością spełnienie pragnień. Zasypiaj spokojny i budź się radosny.

 

 

 

Rozdział 9 Podświadomość kluczem do bogactwa

Streszczenie

 

1. Postanów sobie, że z pomoa podświadomości w prosty sposób osiągniesz bogactwo.

 

2. Dochodzenie do boagctwa w pocie czoła to najkrótsza droga do cmentarzu. Takie marnowanie sił jest zupełnie niepotrzebne.

 

3. Bogactwo jest tylko i wyłącznie skutkiem wewnętrznego przekonania. NIech w twoich myslach i uczuciach stale powraca wyobrażenie o własnej zamożności.

 

4. Błedem większości ludzi jest to, że niemają niewidzialnego źródła dochodów.

 

5. Przed zaśnięciem przez pięć minut spokojnie i z przejeciem powtarzaj słowo "bogactwo", a wkrótce twoja opdswiadomośc zrealizuje to wyobrażenie.

 

6. Kto się czuje bogatym, ten nim jest. Miej to zawsze na uwadze.

 

7. Świadomość i podświadomośc powinny byc tego samego zdania, Twoja przyjmie tylko to, co naprawdę uznasz za słuszne albo prawdziwe. Kieruje sie ona tylko dominującą myślą, i dlatego rozmyslaj o bogactwie, nie zaś o nędzy.

 

8. Ewentualny konflikt między świadomościa a podświadomością wokól tego, czy słusznie mniemasz o swoim bogactwiem, zażegnasz najlepiej stwierdzeniem: "W dzień i w nocy wszystko mi sprzyja!"

 

9. Powiększaj swoje gospodarcze sukcesy, wciąż powtarzając: "Sprzedaż moich towarów rośnie z dnia na dzień. Osiągam coraz większe postępy. Bogacę się z każdym dniem."

 

10. Zaniech wystawiania czeków in blanco. "Nie starczy mi pieniedzy", "Na to mnie nie stać." Takie przesądzanie o czymś z góry pogarsza zarówno twoja sytuacje w danej chwili, jak i widoki na przyszłość.

 

11. Powierzzaj podswiadomości wyobrażenia o swoich sukcesach i bogactwie, a ta duchowa "lokata" zaprocentuje wysoko.

 

12. Bądx konsekwentny we wszystkim, co twierdzisz. Jeśli po chwili zakwestionujesz słusznośc swoiich stwierdzeń albo zaczniesz obstawać przy czymś wręcz przeciwnym, pozytywne działanie twoich mysli cofnie sie.

 

13. Prawdziwym źródłem dobrobytu jest świat twoich myśli i wyopbrażeń. Twoje pomysły moga być warte miliardy. Podświadomośc dostarczy Ci ich pod dostatkiem.

 

14. Zazdrość i chciwość to pułapki na drodze do bogactwa. Ciesz się szczerze ze szczęścia i powodzenia innych!

 

15. Tylko twój umysł potrafi wznieśc bariere dzielącą Cie od bogactwa. Usuń niezwłocznie tę przeszkoda, starając się pozytywnie odnosić bliźnich.

 

 

 

Rozdział 10 Twoje prawo do bogactwa

Streszczenie

 

1. Nie wahaj się stwierdzić, żem asz prawo do bogactwa- a podświadomość uznaje to prawo.

 

2. Nie zadowalaj się tym, co niezbędne do życia. Zapragnij posiąć sumy, ktore pozwola Ci spełnnić od razu każde swoje zyczenie. Poznaj niewyczerpane bogactwo swojego umysłu.

 

3. Tam, gdzie pieniądze napływają i wypływają bez przeszkód, panuje gospodarxcze zdrowie. Traktuj pieniądze jak przypływy i odpływy, następujące kolejno po sobie.

 

4. Poznanie praw podświadomości bedzie otaczać Cię bogactwem, cokolwik byś przez nie rozumiał.

 

5. Wielu ludzi sobie radzi finansowo dlatego, że potępiają pieniądze. Potępiając coś, odstraszamy to od siebie.

 

6. Nie rob z pieniedzy bożka. Są tylko symbolem. Pamiętaj, że prawdziwe bogactwo spoczywa w twoim umyśle. Urodziłes się po to, żeby życ w spokoju ducha. Potrzebne są do tego pieniądze-ale jako środek i dobrą wole, Za to wszystko podświadomość odpłaci CI z nawiązką.

 

7. Nie myl wyłącznie o pieniądzach. Domagaj sie tez zdrowia, pomyślności, prawdziwej samorealizacji i miłości, sam zaś okazuj ludziom życzliwość i dobrą wolę. Za to wszystko podświadomość odpłaci Ci z nawiązka.

 

8. Ubóstwo sam w sobie nie jest ani cnota, ani zasługą. Wręcz przeciwnie-jej skutkiem duchowego schorzenia, dolegliwości, z której musisz się czym prędzej wyleczyć.

 

9. Nie przyszedłes na świat po to, żeby mieszkąc w nędznej chacie, okrywac się łachmatami i cierpieć głód. Jestes stworzony do zycia w bogactwie.

 

10. Nie mów nigdy: "Wstrętny szmal!" ani "Gardze pieniedzmi". Tracimy to, co lekcewazymy. Nic nie jest dobre czy złe samo z siebie-dopiero nasz umysł dochodzi do takich czy innych wartościowan.

 

11. Powtarzaj często: "Chętnie witam pieniądze, korzystam z nich mądrze, dla własnego i cudzego dobra. Potrafię wydawać pieniadze garściami, a wracaja do Mnie pomnożone".

 

12. Pieniadze nie są gorsze od ukrytego w ziemi ołowiu, miedzi, cyny albo zelaza. Wszelkie zło bierze się wyłącznie z nieznajomości sił umysłu i ich nadużywania.

 

13. Wyobraziwszy sobie zywo i świadomie zadany rezultat, sprawisz, że podświadomośc doprowadzi Cie do celu.

 

14. Za wszystko trzeba zapłacić. Nie próbuj dostac czegokolwiek za darmo. Jeśli poświecisz dośc uwagi swoim celom, ideałom i przedsięwzięciom, podświadomośc to pochwyci. Kto szuka bogactwa, powinien wypełnic podświadomośc wyobrażeniem życia w dostatku.

 

 

 

 

Rozdział 11 Pomoc podświadomości niesie powodzenia

Streszczenie

 

1. Mieć sukcesy to znaczy żyć pomyslnie. Kiedy żyjesz w zgodzie ze soba i ze światem, kiedy z radością oddajesz się ulubionej pracy, jesteś człowiekiem sukcesu.

 

2. Odkryj swoje wewnętrzne powołanie i pójdź za nim. Jeśli nie wiesz, jaka praca da Ci idelana możliwość rozwoju osobowości i wykazania talentów, módl się o znak0 a otrzymasz go.

 

3. Wybierz sobie specjalnośc i spróbuj poznac ja lepiej niż ktokolwiek inny.

 

4. Człowiek sukcesu ni jest samolubny. Poczuwa się do służby ludziom!

 

5. Prawdziwy sukces nie istnieje bez wewnętrznego spokoju!

 

6. Człowiek sukcesu posiada dużą umiejetność wczuwania się w cudza psychike i uczucia.

 

7. Kiedy wyobrazisz sobie dokladnie swój cel, niezwykła siła podświadomości stworzy niezbedne waruinki do jego urzeczywistnienia.

 

8. Kiedy swiat wyobrażeń i świat uczuć stopią się w niepodzielną jednośc, powstanie wiara subietkywna-"według wiary waszej niech wam się stanie"<== !to są słowa z bibli!

 

9. Siła rozmyślnie i uparcie angażowanej wyopbraźni wzbudzi wielkie moce podświadomości.

 

10. Ktoś kto marzy o zawodowym awansie, powinien wyobrazić sobie, jak gratuluje mu go pracodawaca, zwierzchnik albo towarzysz życia. Obraz ten musi być jak najblizszy rzeczywistości-trzeba wyraźnie słyszec głos tej osoby, widziec jej gesty i mieć poczucie, że ta scena jest prawdziwa. Nie ustawaj w tych wyobrażeniach, a twoja modlitwa zostanie wysłuchana.

 

11. Twoja podswiadomość jest zarazem skarbnica pamięci. Jeśli ktoś chce udoskonalic swoja pamięć, niech przyswoi sobie takie przeświadczenie: "Bezgraniczna madrośc podświadomości wyjawi mi zawsze i wszedzie wszystko, co powinienem wiedzieć".

 

12. Jeśli chcesz sprzedać dom albo inną posiadłośc, powtarzaj ze spokojem i z przejęciem: "Bezgraniczna mądrośc sprowadzi mi kupca tego domu (lub czegokolwiek innego), kogos chętnego, kto marzy o nim i kogo on uszczęśliwi". Trzymaj się tego przeświadczenia, a znajdziesz idealnego kontrahenta.

 

13. Wyobrażenie sukcesu zawiera wszystkie jego istotne składniki. POwtarzaj ufnie i z wiara słowo "sukces"-a głos wewnetrzny wskaze Ci nieomylna drogę do celu.

 

 

 

 

Rozdział 12 Czołowi naukowcy wykorzystuja podświadomość

Streszczenie

 

1. Pamiętaj, że wszystkie sukcesy i podziwu godne osiagnięcia nauki doszły do skutku dzięki podświadomości.

 

2. Kiedy świadomie starasz sie rozwiązać trudny problem, podświadomośc zbiera wszystkie potrzebne info. i przetwarza je we właciwa odpowiedż, która uświadomisz sobie jako intuicję albo olsnienie.

 

3, Jesli ktoś znalazł się w trudnej sytuacji, powinien najpierw poszukac wyjscia droga czys rozumowa. Zbierz potrzebne informacje przez lektury albo rady kompetentnych ludzi. Jeśli mimo to nie nasunie Ci się rozwiazanie, przed zasnieciem przekaz sprawę podświadomości-a na pewno znajdzie się wyjście.

 

4. Rozwiązanie nie zawsze przychodzi w ciągu jednej nocu. Nie zniechęcaj się tym i nadal odwołuj się do podświadomości; prędzej czy później bowiem coś się oswieci.

 

5. Jesli ktoś z góry uwaza, że rozwiązanie problemu napotka trudnosci albo że potrwa długo, opóźnia w ten sposób odpowiedź podświadomości. Dla subiektywnego umysłu nie ma nic trudnego, on zna odpowiedź na każde pytanie.

 

6. Uwierz mocno, ze twoja podświadomość ma dla Ciebie gotowa odpowiedx. Spróbuj poczuć szczęście i ulge, że problem został rozwiązany. Podświadomośc zareaguje na te uczucia.

 

7. Niezwykła siła podświadomosci urzeczywistni kazde wyobrażenie, jakie będeziesz kreslić z wiara i uporem. Zaufaj temu, a staną się rzeczy niezwykłe.

 

8. Twoja podświadomośc jest zarazem skarbnica pamieci. Przechowuje wiernie wszystkie przeżycia od najwcześniejszego dzieciństwa.

 

9. Naukowcy zajmujący się zachowanymi świadectwami zaginionych kultur ozywiaja przeszłóśc przy pomocy własnej podświadomości.

 

10. Przed zasnieciem zlecaj podświadomosci rozwiązanie swoich problemow. Zaufaj jej nieskonczonej sile, a odpowiedź nie każe na siebie czekac. Podświadomość wie wszystko i wszystko może, bylebyś nie podawał jej mocy w wątpliwość.

 

11. Twoje mysli przesądzają reakcję podświadomosci. Mądre mysli pociagna za soba mądre decyzje i działania.

 

12. Podświadomośc przemawia do Ciebie głosem uczucia, intuicji, natchnienia. Podświadomośc to wewnetrzna busola. Kieruj sie nią.

 

 

 

 

 

Rozdział 13 Podświadomośc a cuda snu

Streszczenie

 

1. Jeśli boisz się, że zaspisz, podaj podswiadomości pore, o jakiej ma Cię zbudzic. Ona nie potrzebuje budzika. Tak samo postepuj w każdym kłopocie-podświadomość upora się z wszelkimi problemami.

 

2. Twoja podświadomość nigdy nie spi. Wciąż pracuje dla Ciebie. Kieruje wszystkimi żywotnymi funkcjami. Przed snem pojednaj się ze soa i z ludźmi, a wszystko będzie dobrze.

 

3. Spiąc otrzymasz radę, być może w formie marzenia sennego. Siły uzdrowicielskie tez przepływają przez Ciebie we śnie, dzieki czemu rano budzisz się rano odświeżony i odmłodzony.

 

4. Jeśli nawet we śnie prześladują cię przykrości i kłopoty dnia, odpręż umysł i pomyśl o mądrości i rozeznaniu, jakie ma twoja podświadomość, zawsze gotowa ci pomóc. Taka myśl ześle ci spokój, siłe i ufność.

 

5. Sen ma decydujące znaczenie dla psychicznego spokoju i fizycznego zdrowia. Niewyspanie pociąga za sobą pobudliwość, przygnębienie i zaburzenia równowagi psychicznej. Potrzeb ujesz ośmiu godzin snu.

 

6.Najnowsze badania medyczne dowiodły, że bezsenność bywa często wstępem do załamać nerwowych. Sen jest źródłem radości i siły.

 

7. Przemęczony mózd odczuwa tak nieprzepartą potrzebę snu, że poświęci dla niego wszystko inne. Wielu ludzi, którzy zasnęli za kierownicą, może to potwierdzić - jeśli przeżyli.

 

8. Nieywspanie prowadzi często do osłabienia pamięci i pogorszenia kondycji fizycznej. Człowiek przemęczony nie jest w stanie jasno myśleć.

 

9. Sen niesie radę. Przed zaśnięciem wpajaj sobie, że we wszystkich sprawach będzie tobą kierować twoja podświadoma mądrość. Uważaj wtedy na znak, jaki dostaniesz - być może już po obudzeniu.

 

10. Miej do podświadomości pełne zaufanie. Pamiętaj,że ona służy zawsze dobrym siłom. Czasem przemawia do ciebie proroczy sen albo wizję. Często w ten sposób podświadomość ostrzega człowieka - czego doświadczył autor tej książki.

 

11. Już w twoich zwykłych myślach i uczuciach zawiera się przyszłość. Uwierz mocno i powtarzaj sobie, że we wszystkich sprawach kieruje tobą powszechna mądrość, że zaznasz obficie dobrodziejst życia i czeka cięszczęśliwa przyszłość. Uwierz w to niezachwianie, jak w sprawdzony fakt. Spodziewaj się zawsze najlepszego, a spotka cię najlepsze.

 

12. Jeśli pracujesz twórczo, przemawiaj przed snem do podświadomości, zapewniając ją, że w swojej mądrości i twórczej sile podsunie ci bezbłędne rozwiązania. Kogoś, kto modli się z taką ufnością, spotkają rzeczy niezwykłe.

 

 

 

 

Rozdział 14

Podświadomość a problemy małżeńskie

 

U podstaw wszelkich kłopotów małżeńskich leży znajomośc sił umysłu i ich działania. Wykorzystując prawa umysłu można usunąć wszystkie tarcia między współmałżonkam. Kto modli się razem, ten razem przetrwa. Rozważanie boskich ideałów, poznawanie prwa życia, wypełnianie wspólnych zamierzeń i wspólnie wytoczonych celów oraz korzystanie z odpowiedzialnej wolności stwarzają warnunki dla idealnego małżeństwa, do szczęścia i poczucia więzi, które nierozerwalnie łączy dwoje ludzi.

Rozwodowi najlepiej zapobiec zawczasu, a mianowicie już przed ślubem. Nikomu nie można zarzutu z tego, że chce się uwolnić od sytuacji nie do zniesienia. zy jednak musi do niej dojść? Czy nie lepiej zawczasu zwrócić uwagę na przyczyny trudności małżeńskich, czyli uchwycić zło u korzenia?

Rozwody,separacje, unieważnienia małżeństw i związane z nimi nie kończące się spory prwane, podobnie jak wiele innych ludzkich problemów, tłumaczyć można nieznajomośćią relacji między świadomością a podświadomością. <<== Top jest tekst do 1 podpunktu streszczenie, zaraz zobaczycie OCB w pierwszym podpunkcie, co bedzie tam napisane....

 

Streszczenie

1!. Przyczyną rozpadu wszystkich małżeństw jest nieznajomośc praw psychiki i umysłu. Kto modli się razem, ten razem zostanie.

 

2. Rozwodowi najlepiej zapobiec przed ślubem. Jeśli ktoś umie się modlic, znajdzie odpowiedniego partnera.

 

3. Małżeństwo łączy męzczyznę i kobietę w miłości. Przeznaczeniem i szczęściem sa dla nich jedność i wspólnota.

 

4. Samo małżeństwo nie jest jeszcze źródłem szczęścia. Dopiero dzięki znajomości wiecznych prawd oraz wartości duchowych mąż i żona moga darzyć Cię radością i szczęściem.

 

5. Odpowiedniego towarzysza życia mozna znaleźc przez medytację nad upragnionymi cechami, jakie chcielibyśmy w nim odnaleźć. Podświadomośc łączy partnerów.

 

6. Wizerunek idealnego współmałżonka, jaki sobie wyobrazisz w umyśle, odmieni także twoją naturę. Chcac znaleźć uczciwego, szczerego i czułego towarzysza zycia, trzeba posiąść samemu te cechy.

 

7. Trzeba uczyc się na własnych błedach, zamiast je powielać. Jesli ktoś jest przekonany, ze znajdzie idealnego partnera, otrzyma to, w co wierzy. Wierzyć to znaczy uznawac za prawdę czegoś.

 

8. Nie zastanawiaj się nad tym, jak, kiedy i gdzie znajdziesz upragnionego partnera. Zaufaj mądrej podświadomości. Ona ma swoje sposoby i nie potrzebuje twojej pomocy.

 

9. Jesli ktos odnosi się do współmałżonka z małosktowa złośliwością i niechęcią, już się z nim w duchu rozwiódł. Zachowuj to, co przyrzekłes na ślubie: miłośc, wiernośc i uczciwość małżeńską.

 

10. Nie ulegaj negatywnym odczuciom wobec partnera. Roztaczaj aurę spokoju, harmonii, miłości i dobrej woli-a z roku na rok będziecie szczęśliwsi w małżeństwie.

 

11. Myslcie o sobie nawzajem z miłością, spokojem i dobra wolą. Swoim wpływem na podświadomośc możesz tworzyć zaufanie, przychylność i szacunek.

 

12. Jeśli zona ma skłonnośc do zrzędzenia, znaczy to zwykle, że pragnie tylko trochę więcej miłości i ciepła. Okazuj jej więc zainteresowanie i szacunek, chwal jej zalety.

 

13. Ktoś, kto kocha żone, nie urazi jej czynem ani słowem. Tyle w nas miłości, ile jej potrafimy okazać.

 

14. W sprawach małżeńskich zasięgaj wyłącznie rady osób kompetentnych. Gdy chcesz wyrwać ząb, nie idziesz do stolarza. Równie nieprzydatne w spraawach małżeńskkich są rady rodziny albo przyjaciół.

 

15. Nigdy nie próbuj urabiać żony czy męża. Próby takie będą zawsze chybione, zagrażając waszemu małżeństwu. Moga najwyzej zniszczyć w partnerze poczucie wartości i wzbudzic w nim sprzeciw.

 

16. Módlcie się razem, a przetwacie razem. Modlitwa naukowa rozwiązuje wszelkie problemy. Wyobrażaj sobie zonę tak radosna, szczęśliwa, zdrowa i piękną, jaką chciałbys, by była. Wyobrażaj sobie męża takiego, jakiego pragniesz: silnego, rzetelnego, czułego, zrównowazonego i dobrego. Wyrób w sobie nawyk takich mysli i wyobrażeń-a przekonasz sie, że małżeństwo może by rajem na ziemi.

 

 

 

Rozdział 15 Podświadomośc a twoja pomyslność

Streszczenie

 

1. William James powiedział, ze największą rewelacja XIX wieku było odkrycie ogromnej siły, jaką jest podświadomość inspirowana przez wiarę.

 

2. Tkwi w Tobie nie skonczona moc. Kiedy nauczysz się ufać wewnętrznym siłom, w twoim życiu nastanie pomyślnośc i zrealizuja się twoje marzenia.

 

3. Dzięki niezwykłe sile podswiadomości możesz przezwyciężyć każdy problem i każdą słabość oraz urzeczywistnić swoje pragnienia. Takie jest znaczenie biblijnych słow, które są potwierdzeniem praw podświadomości: "Kto Panu zaufa-szczęśliwy".

 

4. Musisz wybrać szczęście. Szczęście jest nawykiem. Warto stale przypominać sobie słowa: "W końcu, bracia, wszystko co jest prawdziwe, co godne, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co zasługuje na uznanie: jeśli jest jakąs cnota i czynem chwalebnym-to miejcie na mysli"(Flp 4,8).

 

5. Powtarzaj sobie po przebudzeniu: "Dzisiaj wybieram szczęście. Dzisiaj wybieram sukces. Dzisiaj wybieram słuszne postepowanie. Dzisiaj wybieram miłośc, dobrą wolę wobec wszystkich ludzi. Dzisiaj wybieram spokój." Wypełniaj te postanowienia treścią-a w ten sposób wybierzesz szczęście.

 

6. Kilka razy dziennie dziękuj za dobrodziejstwa, jakie CI przpadły. Módl się tez o pomyślność rodziny, kolegów, a także o pokój dla wszystkich ludzi.

 

 

7. Musisz naprawdę pragnąc pomyslności.Bez prawdziwego pragnienia nic nie dojdzie do skutku. Twoje pragnienie będą uskrzydlac wiara i wyobraźnia. Wyobrazaj sobie, jak twoje marzenie się spełnia, uwierz w jego urzeczywistnienie, a stanie się ono prawda; zaowocuje wysłuchaniem modlitw.

 

8. Kto ciągle oddaje się myślom o strachu, nienawiści, gniewie i niepowodzeniu, będzie się czuć przygnębiony i nieszczęśliwy. Pamiętaj, że myślami układasz życie.

 

9. Szczęścia nie można kupić za żadne pieniądze. Niektórzy miliarderzy są szczęśliwi, inni nie. Jest wielu niezamożnych ludzi, którzy czuja się szczęśliwi, jest też wielu nieszczęśliwych. Małżonkowie bywają szczęśliwi albo nie; podobnie ludzie w stanie wolnym. Szczęście to "reżim", który rządzi twoimi uczuciami i myślami.

 

10. Szczęście to owoc wewnetrznego spokoju. Skupiaj mysli na równowadze wewnetrznej, poczuciu bezpieczeństwa o Bożym przewdonictwie, a twój umysł będzie źródłem szczęścia.

 

11. W dordze do szcześcia nie istnieja przeszkody. Sprawy zewnetrzne nie maja na nic wpływu i nigdy nie są przyczyną czegokolwiek. Pozwól, by kierowała Tobą ukryta wewnętrzna zasada twórcza. Każda myśl jest przyczyna,a każda nowa przyczyna stwarza nowy skutek. Wybierz pomyślność.

 

12. Najszczęśliwszy jest ktoś, kto zawsze daje to co ma najlepszego. Tym, co w Tobie najlepsze, jest Bóg; na każdego z nasz czeka Królestwo Boże.

 

 

 

 

 

Rozdział 16 Podświadomość a harmonijne stosunki z otoczeniem

Streszczenie

 

1. Twoja podświadomośćprzypomina narzędzie, które wienie zapisuje i utrwala twoje codzienne myśli. Myśląc dobrze o bliźnim, bedziesz tym samym dobrze myslał o sobie.

 

2. Myśl pełna nienawiści albo zazdrości to trucizna dla umysłu. Nie mysl o innych źle, bo bedziesz myśleć xle o sobie. To ty stwarzasz sobie świat myślami, rozwijajacymi twórcza moc.

 

3. Twój umysł jest twórczym medium. To, co myślisz o innych i co do nich czujesz, urzeczywistni się w twoim życiu. O to psychologiczny sens ewangelicznej złotej zasady: "Wszystko, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie"(Mt 7,12). Mysl o bliźnim tak, jak chciałbys, zeby on myślał o Tobie.

 

4. Oszukiwanie albo okradanie bliźnich przynosi winowajcy tylko nieszczęście i straty. Podswiadomośc bowiem wiernie zapisuje wszystkie myśli, uczucia i motywy działan. Jeśli motywy sa negatywne, wywołują odpowiednio negatywny skutek. Nie sposób podważyć prawdy, że to, co czynisz bliźniemu, czynisz sobie.

 

5. Każdy dowód twojej dobrej woli, kazda upzejmość i przysługa będą po stokroć wynagrodzone.

 

6. To ty myslami stwarzasz sobie świat. Ty jeden decydujesz i odpowiadasz za to, co mslisz o innych ludziach. Pamietaj, ze odpowiedzialnością za własny sposób myślenia nie zdołasz obarczyć innych. Twoje myśli i uczucia odbiją się na Tobie. Co zatem myslisz o bliźnich?

 

7. Bądź dojrzały także w reakcjach uczuciowych. Przyznawaj innym prawo do wlasnych pogladow, odmiennych niż twoje. To samo prawo przyznaj też sobie. Można przecież bronić własnego zdania nie popadając w nieuprzejmość czy grubiaństwo.

 

8. Zwierzęta wyczuwają niechęć, na którą reagują przekora lub agresja. Jeśli ktoś odnosi się do zwierzat z miłościa, nie napadną go nigdy. Taki sam szósty zmysł rozpoznawania aury emocjonalnej maja niektórzy ludzie.

 

9. Twoje wyobrażenie o innych i rozmowy, jakie z nimi w duchu prowadzisz, wywołują odpowiednie reakcje u danych osób.

 

10 Życz bliźnim tego samego, czego zyczysz sobie. Oto klucz do harmonii w stosunkach międzyludzkich.

 

11. Zmień stosunek do szefa. Pomysl i poczuj, że zyje on wg ewangelicznej złotej zasady i że podlega prawu miłości. Korzystna reakcja nie kaze długo na siebie czekać.

 

12. Ludzkie słowa i czyny mogą urazić Cię tylko wtedy, kiedy przyznasz im taką moc. Twoje myslenie ma twórcza moc-więc pobłogosław drugiemu. Komuś, kto Ci ubliza, możesz zawsze powiedzieć: "Pokój z Tobą"

 

13. Duch miłości rozwiązuje wszystkie problemy w stosunkach międzyludzkich. Miłość to nic innego jak bezkonfliktowośc, dobra wola i szacunek dla boskiego pierwiastka w drugim człowieku.

 

14. Garbus albo kaleka nigdy nie wywołałby w Tobie nienawiści, lecz tylko współczucie. Okazuj takie samo współczyucie ludziom kalekim duchowo i skrzywionym psychicznie. Wszystko rozumiec to wszystko przebaczać.

 

15. Ciesz si z sukcesu, zysku, awansu innych. Taka postawa otworzy szczęście przed Tobą.

 

16. Nie pozwól, żeby na twoje decyzje wpłyneły czyjes krokodyle łzy albo scena, która Ci ktoś zrobił. Uległość nie popłaca. Nie rób z siebie cudzego podnóżka. Nie daj się tylko sprowadzić z dobrej drogi. trzymaj si swoich ideałów, bo tylko pozytywna wizja swiata gwarantuje spokój, szczęście i radość. Coś, co dla Ciebie jest dobrodziejstwem, uszczęśliwi tez wszystkich innych ludzi.

 

17. Miłość to wszystko, co jesteś winien bliźniemu. Kochać zaś znaczy życzyć kazdemu tego, o czym marzysz dla siebi: zdrowia, pomyślności i dobrodziejstwa zycia.

 

 

 

 

 

 

Rozdział 17 Jak dzięki podświadomości odstapić przebaczenia

Streszczenie

 

1. Bóg - czyli życie - nie ma wzgledu na osobe. Zycie nikogo nie wyróżnia. Życie-czyli Bóg-sprzyja twom planom i zamiarom wtedy, kiedy osiągniesz zgodność z zasada harmonii, jednośc, zdrowia i radosci.

 

2. Bóg-czyli życie-nie sprowadza na nas chorób ani nieszczęść. Wszelkie niedole powinnismy przypisywac sobie, naszemu negatywnemu i destrukcyjnemu myśleniu, zgodnie z zasadą: "Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę".

 

3. Podstawą twojego życia jest wizja Boga. Jesli uwierzysz w Boga miłującego, twoja podświadomośc odpowiednio zareaguje i obdarzy Cię mnóstwem dobrodziejstw. Uwierz w miłującego Boga!

 

4. Życie-czyli Bóg-nie chowa do Ciebie urazy. Życiw nikogo nie potepia; leczy ciężkie obrażenia ciała; wybaczy Ci, kiedy sprzyasz się w ręke; tworzy nowe komórki i tkanki. Życie leczy wszystko.

 

5. Kompleks winy nalezy tłumaczyć błędną wizją Boga i życia. Bóg-czyli życie-nikogo nie potępia ani nie karze. Poczucie winy to przede wszystkim skutek błędnych przeświadczeń: myślenia negatywnego, które prowadzi do potępienia samego siebie.

 

6. Bóg-czyli życie-nie potępia ani nie karze człowieka. Siły natury są całkowicie neutalne. Ich pomyślne albo niszczycielskie działanie nalezy wyłącznie od tego, w jakim duchu je wykorzystasz. Ogniem można ogrzać dom albo spalić dom. Dziecko może ugasić woda pragnienie i może w niej utonąć. Dobro i zło są bezpośrednim skutkiem ludzkich myśli i zamierzeń.

 

7. Bóg-czyli życie-nie zna zemsty. Człowiek sam sobie wymierza karę przez błedne wyobrazenia o Bogu, życiu i wszechświecie. Umysł ma twórczą moc; to w nim człowiek stwarza swoje szczęście albo nędzę.

 

8. Kiedy ktoś słusznie Cię skrytykuje, podziękuj mu za wskazówki, które ułatwią Ci prace nad sobą.

 

9. Jeśli ktoś wie, że jest panem swoich mysli i uczuc, nie urazi go niesluszna krytyka. Najlepiej zycz danej osobie wszystkiego dobrego. Tobie także wyjdzie to na dobre.

 

10. Powierzając siebie i swoje zyciu Bogu, przyjmuj wszystkko, co nastąpi. Bądź przekonany, że koniec kkoncow tak bedzie dla Ciebie najlepiej. Ktoś, kto widzi rzeczy w ten sposób, nie skrytykuje innych bezpodstawnie, nie będzie się nad soba użalać ani nie popadnie w zgorzknienie.

 

11. Noc samo w sobie nie jest dobre ani złe-czyni je takim dopiero myslenie. Sprawy płci same w sobie są złem równie mało jak pragnienie pokarmu, bogactwa albo prawdziwej samorealizacji. Ważne jest zawsze, co jednostka robi ze swoich instynktów, pragnien i dążeń.

 

12. Wiele chorób spowodowanych jest zazdrościa, nienawiścia, złą wolą, żądzą zemsty i niechęcia. Bądź wyrozumiały: wybaczaj sobie i innym, myśląc z miłościa, radoscia i zyczliwoscią o tych ,ktorzy zadawali Ci cierpienia. Życz bliźnim spokoju, ilekroć najdzie CIe swpomnienie o wyrządzonych Ci przez nich krzywdach-a gorzkie wspomnienia wkrótce zblakną.

 

13. Wybaczyć to znaczy życzyć drugiemu człowiekowi miłości, spokoju, radości i wszystkich dobrodziejstw zycia tak długo, aż twoja pamięć wyzbędzie się do bólu. Oto probierz prawdziweego przebaczenia.

 

14. Załózmy, że rok temu miałeś bolesny ropien na podbródku. Czy bli Cie jeszcze? Nie. Sprawdź w ten sam sposób, czy nadal myślisz negatywnie o człowieku, który kiedyś skrzywdził Cie albo obmówił. Jeśli żywisz do niego złość, znaczy to, że w twojej podświadomości gnieździ sie jeszcze nienawiść i sieje w niej spustoszenie. Jest na to jeden sposób: tak długo życzyć danej osobie wszystkiego dobrego, ąz to życzenie będzie całkiem szczere. To własnie jest prawdziwe znaczenie przykazania: "Przebaczcie aż 77 razy".

 

 

 

 

Rozdział 18 Jak podświadomośc usuwa zahamowania umysłu

Streszczenie

 

1. Każdy problem kryje w sobie rozwiązanie. Każde pytanie zawiera odpowiedź. Nieskończona mądrośc przychodzi z pomoća temu, kto wzywa ją w ufnej wierze.

 

2. Główną funkcją podswiadomości jest wyrabianie w Tobie przyzwyczajeń. Nie istnieje dobitniejszy przykład jej siły niż potęga nawyków, kształtujących ludzkie zycie. Człowiek jest więźniem przyzwyczajenia.

 

3. Przez stałe powtarzanie tego, co myślimy albo robimy, podświadomość wpaja sobie wzorce automatycznych rekacji albo zachowań. Dzięki temu uczymy się chodzić, pływać, tańczyć, pisać na maszynie, prowadzić samochód itd.

 

4. Masz wolny wybór. Możesz wybrac dobry albo zły nawyk. Dobrym nawykiem jest modlitwa.

 

5. Podświadomość urzeczywistni każde wyobrażenie, jakie bedziesz jej wpajać z wiarą i uporem.

 

6. Jedyną przeszkodą na drodze do sukcesu sa twoje negatywne myśli i wyobrażenia.

 

7. Ilekroć poczujesz, że ulegasz rozproszeniu, przywołaj się do porzadku i ponownie skup myślenie na celu, do którego dążysz. Wyrób w sobie nawyk takiej umysłowej autodyscypliny.

 

8. Twoją świadomość można porównac do aparatu fotograficznego, podświadomość zaś do światłoczułego filmu, który utrwala kolejne obrazy.

 

9. Nie istniejąc żadne złe passy, tylko zgubne skutki twoich lęków. Działaj zatem zawsze w poczuciu pewności, że wszelkie przedsięwzięcia doprowadzą CIę do suklcesu. Wyobrazaj sobie, ze dotarłes do celu, i trwaj przy tej wizji uparcie.

 

10. Ktoś, kto chce zerwać ze starym nawykiem, powinien działac mocnym przeświadczeniu, ze wyzwolenie uczyni go zdrowszym i szczęśliwszym. Kiedy tylko chęć zerwania z "miłym" nałogiem stanie się suilniejsza od chęci jego zachowania, bedziemy już w połowie drogi.

 

11. Cudze słowa i czyny moga urazić Cię tylko wtedy, kiedy im na to pozwolisz w myslach i uczuciach. Nigdy nie trać z oczu celu, jakim jest spokój, harmonia i radośc. To Ty myśleniem tworzysz sobie świat.

 

12. Picie na umór jest ucieczką od rzeczywistości. Prawdziwa przyczyną pijanstwa jest negatywne i destruktywne myslenie. Wyleczy się z niego każdy, kto w myśleniu skupi się na wolności, trzeźwości i doskonałości, kto w czuje się przyszłe szczęście, jakiego zazna dzięki wyzwoleniu od nałogu.

 

13. Wielu ludzi trwa w szponach alkoholizmu tylko dlatego, ze brak im odwagi, aby przyznać się przed soba do nałogu.

 

14. To samo prawo podświadomości, które dotychczas zniewalało Cię i ograniczało twoją swobodę działania, obdarzy Cię teraz wolnościa i szczęściem. Od Ciebie tylko zależy, jak zastosujesz tę przemozną zasadę.

 

15. To siła wyobraźni przywiodła Cię do kieliszka. Wyobraź sobie, że wyzwoliles sie od nalogu-a ta sama siła Cię wyzwoli.

 

16. Prawdziwa przyczyna alkoholizmu jest negatywne i destruktywne myslenie. "Albowiem taki jest człowiek, jakie myśli w jego sercu".

 

17. Strach i zwątpienie, które dręcza twoją dusze, odegnasz łatwo, zawierzajac się Bogu.

 

 

 

 

 

Rozdział 19 Jak siły podświadomości płosza lęk

Streszczenie

 

1. Zrób to, czego się boisz, a wszelki strach minie. Powiedz sobie z całym przekonaniem: "Pokonam ten strach"-a wtedy Ci się uda.

 

2. Lek jest myślą negatywna. Zastąp go konstruktywnymi wyobrażeniami. Strach zabił już miliony ludzi. Wiara w siebie i nadzieja są silniejsze od strachu. Nie ma nic potężniejszego niż wiara w Boga i dobro.

 

3. Strach jest najwiekszym wrogiem człowieka. To on jest prawdziwą przyczyną wielu porazek, chorób i napięć w stosunkach międzyludzkich. Miłośc przepędza wszelki strach; oznacza emocjonalny związek z dobrymi stronami życia. Pokochaj uczciwośc, schludnośc, życzliwośc, szczęście, radośc i pomyślność. Żyj w radosnym oczekiwaniu wszystkiego, co najlepsze, a wtedy stanie się to twoim udziałem.

 

4. Przeciwdziałaj sugestywności wszelkich trwożnych wizji, powtarzając sobie np.: "Jestem całkowicie spokojnu, opanowany i pewny". ta metoda przyniesie Ci obfite korzyści.

 

5. Strach jest prawdziwa przyczyną zaników pamieci na egzaminach. Pokonasz ten stan mówiąc do siebie wielokrotnie z przekonaniem: "Mam bezbłędna pamięc, która zachowuje wszystko, co wazne, i zawsze słuzy mi w razie potrzeby". Wyobraź sobie, jak ktoś z przyjaciół gratuluje Ci świetnie zdanego egzaminu. Nie pozwól, zeby cokolwiek odwiodło CIe od tego pozytywnego marzenia-a wtedy Ci się powiedzie.

 

6. Jesli boisz się wody, idź pływac. Przenies się duchem na plaże albo na basen. Poczuj, jak zimna woda obmywa i unosi twoje ciało. Obserwuj swoje rytmiczne ruchy i zamaszyste gesty. Jeśli ktos dostatecznie długo bedzie się upjac tą czynnościa, poczuje wkrótce potrzebe jej realizacji. Bez lęku wejdzie do wody i bedzie umiał pływac. Takie sa prawa umysłu.

 

7. Ktos, kto boi się zamknietych pomieszczeń, np. windy, zrobi najlepiej wsiadając w duchu do windy, jadąc nią i po dordze uzmysławiając sobie dobrodziejstw tego urządzenia oraz jego działanie. Stwierdzi z zaskoczeniem, jak szybko ten sposób rozwiewa wszelkie lęki.

 

8. Tylko dwa leki sa dla człowieka czymś wrodzonym: lek przed upadkiem i przed groźnymi odgłosami. Wszelkie inne obawy to wynik niekorzystnych wpływów środowiska. Pozbądź się ich.

 

9. Normalny strach jest rzecza dobra, nienormalny stanowi duże zagrozenie. ktos, kto stale oddaje si trwożliwym wizjom, pada w końcu ofiara nienormalnego strachu, obsesji i kompleksów. Życie w ciągłym strachu przed wyimaginowanym niebezpieczeństwem wpędza człowieka w panike i paraliżujace przerażenie.

 

10. Wszelki nienormalny strach pokonasz, jeśli przypomnisz sobie, ze podświadomośc potrafi każdą sytuacje obrócic na twoja korzyśc. Jesli nachodzi CIe jakakolwiek trwożliwa wizja, skup się natychmiast na przeciwstawnym wobec niej marzeniu. Przede wszystkim jednak trwoge przepędza miłość.

 

11. Kto się boi niepowodzenia, niech skupi myśli na powodzeniu. Kto się boi choroby, niech pomysli o pełni zdrowia. Ktoś, kto zyje w strachu przed wypadkiem, niech rozmyśla o dobroci oraz Bożej opiece. Kogo przeraża mysl o śmierci, niech pomyśli o życiu wiecznym. Bóg jest życiem-i żyjesz w Bogu.

 

12. Skutecznym środkiem na strach jest prawo substykcji. Każdej obawie mozna przeciwstawic nadzieję.

 

13. Strach to tylko mysl. Myśli jednak posiadają twórcza siłe. To daltego Hiob mówił: "Czego lękałem się najbardziej, spotkało Mnie"(Job 3,24). Myśl o rzeczach dobrych, a one się wydarzą.

 

14. Spójrz lękom w oczy. Badaj je w świetle rozumu. naucz się śmiac ze swoich obaw-to najlepsze lekarstwo.

 

 

 

 

 

 

Rozdział 20 Jak w duchu zawsze zachowac młodość

Streszczenie

 

1. Cierpliwość, dobroć, miłośc, uczynnośc, radośc, szczęście, mądrośc i zrozumienie to cechy, które nie starzeją się nigdy. Fizyczna i umysłowa młodość zachowa ten, kto je stale rozwija i realizuje w życiu.

 

2. Niektórzy naukowcy i lekarze twierdża, że być może prawdziwa przyczyna przedwczesnego starzenia sie jest nerwicowy lęk przed negatywnym wpływem czasu.

 

3. Starośc nie jest zmierzchem życia, ale świtem mądrości.

 

4. Najpłodniejsze lata mogą przypaść na wiek pomiędzy 65 a 95 rokiem życia.

 

5. Z zadowoleniem witaj swoje lata. To one pozwalają Ci dążyć niekończącą sie ścieżką życia.

 

6. Bóg jest zyciem, w Bogu żyjesz. Życie odnawia się stale samo z siebie, jest wieczna, niezniszczalna rzeczywistościa naszego świata. Żyjesz zawsze i wiecznie, twoje zycie jest bowiem cząstką życia Bożego.

 

7. Rozliczne dowody naukowe potwierdzają, ze istnieje życie po śmierci. Przeczytaj sam, co na ten temat mają do powiedzenia poważni naukowcy.

 

8. Nie widzisz swojego rozumu, a jednak wiesz, że go masz. Nie możesz zobaczyć umysłu, a jednak wiesz, że umysł artysty, muzyka, mówcy, filozofa jest niezaprzeczalna rzeczywistościa. Dobroć, prawdę i piękno, które powoduja twoja myślą i sercem, cechuje taka sama nieodparta rzeczywistość. Nie widząc życia wiesz, że żyjesz.

 

9. Podeszły wiek określić można jako powołanie do patrzenia na Boże prawdy z najyższej perspektywy. Radości późnego wieku są wieksze od uciech młodości. Sprawdzić się mozna takze duchowym sporcie; również w dyscyplinach umysłu bywają zawody i zwycięzcy. Natura każe cielesności wycofać sie na rzecz ducha, który wreszcie może swobodnie zajmować się sprawami boskimi.

 

10 Nie liczym komus lat, dopóki w jego życiu licza sie jeszcze inen rzeczy. Wiara i przekonania nie podlegaja rozkładowi.

 

11. Twój wiek to twoje młodzieńcze albo starcze mysli i uczucia. Swoje siły mozesz mierzyć na zamiary. Jestes o tyle przydatny, o ile przejmiesz się swoją przydatnością.

 

12. Siwe włosu to twoja wygrana. To przebieć nie siwizne masz do zaoferowania innym, ale zdolności, doświadczenie i mądrośc, jaką gromadziłeś przez lata.

 

13. Dieta i sport nikomu nie zapewnia wiecznej młodości.

"Albowiem taki jest człowiekm, jakie mysli w jego sercu".

 

14. Strach przed starościa może prowadzić do fizycznego i umysłowego uwiądu. "Czego lekałem się najbardziej, spotkało Mnie"(Job_3,24).

 

15. Będziesz starcem, kiedy przestaniesz marzyc i stracisz ciekawośc zycia. Bedziesz starcem, odkąd zrobissz się pobudliwy, zdziwaczały i kłótliwy. Prawdziwie młody będziesz, kiedy przejmiesz się prawdami Bożymi, jasniejąc Jego miłością.

 

16. Spoglądaj zawsze przed siebie, zawsze w przyszłość-zycie nie ma bowiem końca.

 

17. Emerytura to poczatek nowje przygody. Zajmuj się nowymi dziedzinami wiedzy, poszerzaj swoje horyzonty. Masz teraz okazje robić wszystko t, za czym teskniłes, kiedy Ci nie pozwalała na to praca. Całą uwagę poświecaj temu, by zyć głeboko i korzystac z pełni życia.

 

18. Nie bądx więźniem, ale współtwórca społeczenstwa. Rozwijaj swoje talenty i zdolności.

 

19. Tajemnicą młodości jest miłośc, radośc, wewnetrzny spokój i pogodny smiech. "W Nim radośc jest pełna, W nim nie ma ciemności".

 

20 Jesteś komus potrzebny. Niektórzy filozofowie, pisarze, artyści, naukowcy oraz inne osobistości dokonywały najwiekszych dzieł po osiemdziesiątce.

 

21. Owoce starości to miłość, radośc, spokój, cierpliwość, uprzejmość, doborc, wiernośc, łagodnośc, opanowanie.

 

22. Jesteś dzieckiem życia bez granic;jestes dzieckiem wiecznosci. Ty właśnie jestes cudem stworzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na tym koniec, prosze czasem tego nie skasować czy coś Pisałem to wszystko z 3 dni po kilka godzin...

 

 

 

Jesli ktoś np. nie rozumie czegoś z działu dajmy na to 14 niech poda nr ze streszczenie ja wytłumacze a w razie potrzeby przepisze potrzebny wers do tego

To bardzo pomaga, potrawi przezwyciezyc kazdy lek, pokonac zazdrosc wykorzystujac to korzystnie dla siebie, wywolac sie od nalogu i o wszystkim...

Z tego miedzy innymi zrozumialem czym jest modlitwa...nie do Boga, lecz do podswiadomosci i swiadomosci ludzkiej tak naprawde w wiekszym stopniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książka sama z siebie nie pomoże.

 

to prawda. sama książka nie wyleczy, choć może wspomagać.

 

a co zostaje? terpia i ewentualnie leki :)

 

[*EDIT*]

 

Książka sama z siebie nie pomoże.

 

to prawda. sama książka nie wyleczy, choć może wspomagać.

 

a co zostaje? terpia i ewentualnie leki :)

 

[*EDIT*]

 

Książka sama z siebie nie pomoże.

 

to prawda. sama książka nie wyleczy, choć może wspomagać.

 

a co zostaje? terpia i ewentualnie leki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×