Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój aktualny stan - parę pytań do Was


Samniewiem

Rekomendowane odpowiedzi

Postaram się krótko. Ogólnie o ile w poprzednich latach mój stan był w miarę stabilny (brałem sobie leki, zdarzały się jakieś gorsze epizody, ale rzadko), o tyle od jesieni zeszłego roku co chwila jakieś zjazdy. Wystarczy byle trigger, żeby uruchomić lękówkę i dalej już koło się napędza (wcześniej aż tak łatwo nie było). 
Aktualnie od poniedziałku znowu jest słabo i zastanawiam się, gdzie mogą być przyczyny, że zaczęło tak często atakować, chciałbym usłyszeć Wasze zdanie: 

1. Choroba się pogłębia
2. Aktualna dawka leku przestaje być skuteczna
2. Pity raz na parę miesięcy alkohol? (wcześniej mogłem pić często i nic się nie działo)
3. Pije dość dużo kawy 

4. Brak słońca?
5. Ostatnio przeszedłem np. jelitówkę, miałem poczucie jakbym przyjmował lek, a on nie do końca się przez jeden czy dwa dni wchłonął 
6. Terapia, którą zacząłem - ale tutaj daje na końcu, bo zanim ją zacząłem to już miałem tak niestabilnie
7. Triticco, które biorę na sen, ale nieregularnie jednak coś miesza i skacze mi serotonina ciągle (?)

Plus pytania poboczne: 
8. Czy mimo przejścia terapii jest szansa, że trzeba będzie brać leki do końca życia?
9. Jak się chociaż trochę wesprzeć? Sport jakiś staram się uprawiać, brać jakieś suplementy?

ad. 3 gdzieś przeczytałem, że kawa może osłabiać działanie leków. Zauważyliście coś takiego u siebie kiedykolwiek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Samniewiem napisał(a):

2. Pity raz na parę miesięcy alkohol? (wcześniej mogłem pić często i nic się nie działo)

Alkohol sam w sobie działa depresyjnie, częste jego spożywanie może mieć negatywny wpływ.

 

37 minut temu, Samniewiem napisał(a):

4. Brak słońca?

Istnieje suplementacja w postaci witaminy D.

 

38 minut temu, Samniewiem napisał(a):

7. Triticco, które biorę na sen, ale nieregularnie jednak coś miesza i skacze mi serotonina ciągle (?)

Skonsultuj się ze swoim lekarzem psychiatrą, są różne rodzaje leków, poczytaj o SSRI i SNRI i sobie wybierz, który Ci pasuje.

 

39 minut temu, Samniewiem napisał(a):

8. Czy mimo przejścia terapii jest szansa, że trzeba będzie brać leki do końca życia?

Leki na depresję o ile na to się leczysz, bierze się w zależności od nawrotów.

 

41 minut temu, Samniewiem napisał(a):

9. Jak się chociaż trochę wesprzeć? Sport jakiś staram się uprawiać, brać jakieś suplementy?

Jakakolwiek aktywność fizyczna działa pozytywnie na mózg.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×