Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy pora brania leku psychotropowego ma znaczenie?


Gość ToddPL

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zalecenie od psychiatry, który powtarzał mi, żebym brał:

3x parogen

1x lamotrigine wieczorem, 1x rano

 

Ma jakieś znaczenie to rozdzielenie? Psychiatra mi zawsze każe się trzymać pór (dlaczego?) 

Niby to nic, ale dla mnie to jest dosyć problematyczne. To rozdzielanie leków na 2 pory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ToddPL napisał(a):

Mam zalecenie od psychiatry, który powtarzał mi, żebym brał:

3x parogen

1x lamotrigine wieczorem, 1x rano

 

Ma jakieś znaczenie to rozdzielenie? Psychiatra mi zawsze każe się trzymać pór (dlaczego?) 

Niby to nic, ale dla mnie to jest dosyć problematyczne. To rozdzielanie leków na 2 pory

Tak, ma.

To ile razy dziennie bierzesz lek jest uzależnione od okresu półtrwania leku i dawki. Jeśli dawka dobowa jest stosunkowo duża, to trzeba ją rozdzielić na 2, czasami 3x dziennie.

Z tego zestawu nic tu nie przesuniesz. Zresztą nie widzę wielkiego problemu w braniu 2x dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ma znaczenie. Inaczej lekarz by tak nie zalecał. Ja też biorę trzy razy dziennie leki. Chodzi o stężenie leku we krwi i też o to, że te leki działają uspokajająco-nasennie (między innymi). Dlatego ważne jest rozłożenie leków np. na noc, by lepiej spać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ToddPL napisał(a):

Mam zalecenie od psychiatry, który powtarzał mi, żebym brał:

3x parogen

1x lamotrigine wieczorem, 1x rano

 

Ma jakieś znaczenie to rozdzielenie? Psychiatra mi zawsze każe się trzymać pór (dlaczego?) 

Niby to nic, ale dla mnie to jest dosyć problematyczne. To rozdzielanie leków na 2 pory

Oczywiście że ma znaczenie.

Ja wcześniej brałam paro raz dziennie, później była wyższa dawka ale dwa razy dziennie. Niestety przy tym byłam mega zamulona i nic nie mogłam zrobić bo ciągle chciało mi się spać.w końcu lekarz zmienił mi że tą większą dawkę mam brać rano, dodał jeszcze jeden lek ale kazał brać w porze obiadowej, lecz nie później niż do 16. I widać różnicę. Na początku musiałam się nauczyć żeby brać tak leki i ustawiałam przypomnienie w tel, a teraz to już idzie automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szczebiotka napisał(a):

Oczywiście że ma znaczenie.

Ja wcześniej brałam paro raz dziennie, później była wyższa dawka ale dwa razy dziennie. Niestety przy tym byłam mega zamulona i nic nie mogłam zrobić bo ciągle chciało mi się spać.w końcu lekarz zmienił mi że tą większą dawkę mam brać rano, dodał jeszcze jeden lek ale kazał brać w porze obiadowej, lecz nie później niż do 16. I widać różnicę. Na początku musiałam się nauczyć żeby brać tak leki i ustawiałam przypomnienie w tel, a teraz to już idzie automatycznie.

ok dzięki

 

6 godzin temu, acherontia styx napisał(a):

Tak, ma.

To ile razy dziennie bierzesz lek jest uzależnione od okresu półtrwania leku i dawki. Jeśli dawka dobowa jest stosunkowo duża, to trzeba ją rozdzielić na 2, czasami 3x dziennie.

Z tego zestawu nic tu nie przesuniesz. Zresztą nie widzę wielkiego problemu w braniu 2x dziennie.

dzięk s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ToddPL napisał(a):

Mam zalecenie od psychiatry, który powtarzał mi, żebym brał:

3x parogen

1x lamotrigine wieczorem, 1x rano

 

Ma jakieś znaczenie to rozdzielenie? Psychiatra mi zawsze każe się trzymać pór (dlaczego?) 

Niby to nic, ale dla mnie to jest dosyć problematyczne. To rozdzielanie leków na 2 pory

Paroksetyna nie jest taka prawilna jak wenlafaksyna. Nigdy na paro nie czułem różnicy w porach brania, za to wenla jak Ty o niej zapomnisz to ona Ci przypomni o sobie, boleśnie:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DEPERS napisał(a):

Paroksetyna nie jest taka prawilna jak wenlafaksyna. Nigdy na paro nie czułem różnicy w porach brania, za to wenla jak Ty o niej zapomnisz to ona Ci przypomni o sobie, boleśnie:) 

ale ja nie paroksetynę mam dzielić, tylko lamotrygine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dziewięćdziesiąt Cztery napisał(a):

W środku dnia? Przecież to niewygodne, w środku dnia zwykle się jest w pracy, szkole, czy ogólnie poza domem.

Koledze chodziło, że bierze 3 tabl. paroksetyny, ale raz dziennie, tylko jakoś niefortunnie napisał ;) 

 

Godzinę temu, ToddPL napisał(a):

ale ja nie paroksetynę mam dzielić, tylko lamotrygine

No i będziesz tak jadł, bo ja jak brałam jakiś czas 300mg na dobę, to pierwotnie też mi rozdzielono na 3x dziennie, tylko ja powiedziałam, że u mnie dawka w południe nie wyjdzie, nie ma opcji i lekarka stwierdziła, że ok, to dzielimy 150mg x2 bo tak ostatecznie jeszcze może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×