Skocz do zawartości
Nerwica.com

Rozwój mowy u dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Czy źle środowisko może zaburzyć rozwój mowy? Mam film na którym mam może 6 lat i niezbyt potrafię się wypowiedzieć. Wręcz mówię sylabami. Dochodzi kiwanie się. Czy to może być regres rozwojowy? Często jako dziecko omijałam ludzi, nie interesowały mnie przyjaźnie z rówieśnikami. Z drugiej strony bardzo mi tego brakowało. Jakie to zaburzenie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Pyta Pani o przyczyny i diagnozę, którą może można było postawić, gdy była Pani dzieckiem. Diagnoza jest procesem wieloetapowym, złożonym z wielu czynności diagnostycznych. Nie prowadzi się diagnoz wyłącznie na podstawie filmu z przeszłości. Niemniej podejrzewam, że nurtują Panią pytania, na które pośrednio być może mogłaby Pani uzyskać odpowiedź. Do tego, aby możliwe było dostarczenie Pani nurtujących informacji, konieczne jest spotkanie ze specjalistą, np. psychologiem. W ramach konsultacji może Pani wnieść temat siebie z okresu dzieciństwa, przyjrzeć się temu, w czym Pani pomoże uzyskanie odpowiedzi na Pani pytania, jak może Pani to wykorzystać obecnie. 

Zapraszam do kontaktu, gdyby miała Pani potrzebę rozwinąć temat.

 

Aniceta Kijewska

psycholożka

aniceta.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×