Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy leki was rozleniwiają? Utrata motywacji do działania.


Gość Kuiklinau

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kuiklinau

Czy też tak macie, że wszelkie leki psychiatryczne was rozleniwiają i tracicie motywację do robienia czynności, choć czujecie się dobrze? Mnie rozleniwiają wszystkie neuroleptyki, nawet w niskich dawkach, tracę też motywację nawet na lekkich antydepresantach jak Coaxil czy agomelatyna.

 

Czy ktoś wie z czego to może wynikać i czy jakoś można to zniwelować?

Edytowane przez Kuiklinau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2022 o 20:47, Kuiklinau napisał:

Czy też tak macie, że wszelkie leki psychiatryczne was rozleniwiają i tracicie motywację do robienia czynności, choć czujecie się dobrze? Mnie rozleniwiają wszystkie neuroleptyki, nawet w niskich dawkach, tracę też motywację nawet na lekkich antydepresantach jak Coaxil czy agomelatyna.

 

Czy ktoś wie z czego to może wynikać i czy jakoś można to zniwelować?

 

Jak brałem 100 suplirydu to nie odczuwałem tego, ale teraz na 200 strasznie jestem leniwy, motywacja na niskim poziomie, do tego sennosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2022 o 20:47, Kuiklinau napisał:

Czy też tak macie, że wszelkie leki psychiatryczne was rozleniwiają i tracicie motywację do robienia czynności, choć czujecie się dobrze? Mnie rozleniwiają wszystkie neuroleptyki, nawet w niskich dawkach, tracę też motywację nawet na lekkich antydepresantach jak Coaxil czy agomelatyna.

 

Czy ktoś wie z czego to może wynikać i czy jakoś można to zniwelować?

To moze powienienes brac cos co dziala na NA i Dopamine jednoczesnie. Zapytaj lekarza o MPH albo bupropion. Jednak dziwi mnei fakt ze nawet neuroleptyki w niskich dakwach na Cb dzialaja nieaktywizujaco... brales Abilify lub amisulpiryd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel MPH w Polsce zeby dostac lekarz musi wypisac rozowa recepta. -To sa leki na ADHD. Są dwa leki na MPH dopuszczone do obrotu w Polsce nazywaja się Medikinet , i Concerta (dlugo uwalniajaca się.)

Na import docelowy z zagranicy jest Ritalin,ktory bralem , Adderall z USA na 4 solach amfetaminowych i Dexedrine (Dekstroamfetaminie- prawoskretnym enancjomerze amfetaminy 2-krotnie silniej od niej dzialajacy) i masz racje ze jest po nich motywacja bo hamuja wychwyt zwrotny dopaminy mocno a dopamina wlasnie jest odpowiedzialna za motywacja.

 

Buprioprion nie wiem jak dziala ale napewno nie dziala tak samo jak Metylfenidat , poniewaz Buprioprion to lek przeciwdepresyjny a MPH to stymulant. Ponadto buprioprion aby dzialal nalezy brac min.2 tygodnie a MPH dziala odrazu.

 

Jest tez cos podobnego do MPH jak ''Modafinil '' (nie bralem moze dobrze dziala na motywacja ? )

 

Sam mam problemy z motywacją ale troche mi pomaga picie duzo kofeiny na ta motywacje wlasnie. Zauwazylem to jak sie lepiej czulem i cwiczylem na rowerku i inne cwiczenia.

Ponadto z ksiazki o ADHD wyczytalem ze zbawiennie kwasy tluszczowe omega 3 (brane minimum 2 tygodnie) pomaga na caly uklad nerwowy m.in tez na motywacje.

 

Kuiklinau na twoim miejscu staralbym się o Buprioprion bo jest to tez lek,ktory pomaga palaczom ograniczym lub rzucic nalog palenia tytoniu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kulfon888 a brales sole amfetaminy? Podobno na nie tak smao jak na medikinet wyrabia sie toleranjca i tylko na poczatku branai jest dzialanie stymulujace?

3 minuty temu, kulfon888 napisał:

Ale z tego co widze Buprioprion jest bardziej na Noradrenalinie niz na Dopaminie wiec nie bedzie po nim takiej motywacji jak po MPH czy Modafinilu. Pamietajmy ze to dopamina jest odpowiedzialna za motywacje.

 

Tak masz racje bupropion dziala bardzie na NA, nie jest moze stricte na motywacje ale bardziej na napęd, ja biore i dodaje napedu ale tylko na poczatku zazywania niestety dlatego szukam czegos co zadziala na stale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel ja bralem kiedys Wellbutrin XR ale wiesz on mi jakby wspomnienia z paleniem papierosow gasil w glowie postanowilem odstawic ten Buprioprion nie czulem satysfakcji z palenia i to mi dalo do myślenia 

 

Teraz dopiero sobie przypomnialem ze w 2008 roku bralem ten Welbutrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ritalin jak bralem zreszta Concerta tez to bralem do tego lek Depakine Chrono 500 na rano z tym MPH.

Moim zdaniem MPH lepiej dziala niz AMPH na ludzi z ADHD.

AMPH są lęki,ze rozbudzily by i to mocno zaburzenia lękowe, chociaz MPH tez.. 

AMPH raczej daja w USA i to na ludzi juz z  b.zaawansowanym ADHD gdzie dominuje duza nadpobudliwosc i zycie na krawedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kulfon888 napisał:

Pawel podaje tu pelen spis lekow na ADHD jakie biora w USA https://www.additudemag.com/wp-content/uploads/2019/10/The-Ultimate-Guide-to-ADHD-Medication.pdf

 

Spojrz na lek ''Desoxyn'' przeciez to jest chore zeby takie leki na metaamph dawac dzieciom masakra

No metaamfetamina czasmai zle dziala na wątrobe i ogolnie to bardzo mocny lek.. ale taki adderall juz powinien dzialac bardziej bedpiecznie a czlowieka. Ja sie bede chyba staral o sole amfetaminy jako import docelowy bo poki co to nie zapowiada sie aby lek byl normalnie sprzedawany w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, kulfon888 napisał:

One podobnie do MPH dzialaja lecz z tego co wiem bardziej intensywnie wiec wieksza motywacja.

DekstroAMPH to prawoskretna AMPH 

Ale to wszystko stymulanty i na to sie wyrabia tolerancja, mysle zeby mozna dorzucic do tego memantyne ktora ta tolerancje spowlania ale czy to skuteczne polaczenie to nie wiem... jednak zeby dostac te leki to trzeba by isc do specjalisty od ADHD bo zwykly psychiatra szczegolnie na NFZ tego nie wypisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×