Skocz do zawartości
Nerwica.com

Fascykulacje i inne nietypowe schorzenia nerwicy


PawelNNN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

 

Z racji tego że jest bardzo dużo wątków w tematach dotyczących objawów w przebiegu choroby oraz radzenia sobie ze skutkami psychosomatycznymi otwieram nowy temat.

 

Jakie nietypowe schorzenia bądź typowe dla nerwicy odczuwacie u siebie ?

 

Osobiście z nietypowych objawów to powiększenie źrenicy oraz fascykulacje łydek stóp a także drżenia mięśni.

Ostatnio staram się uprawiać dużo sportu i obserwować swoje ciało i Zauważyłem także jakiś dziwny dołek w mięśniu kciuka...

Jednak wybieram się do lekarza

Edytowane przez PawelNNN
Błąd tekstu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Encyklopedia

Cześć!

Objawy wystąpiły na długo przed braniem leków.

RLS - zupełnie inna jednostka i inne objawy.

EPS - mógłby być ale gdyby fascykulacje wystąpiły po lekach.

 

Z racji, że moje objawy są dość mocne postanowiłem założyć temat i rozpytać, czy ktoś też tak silnie odczuwa psychosomatycznie jak ja...

Kilku neurologów mnie uspokoją i kieruje na urlop 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałam żeby moje pytanie zabrzmiało jak podważanie tego, że to osobny objaw. Chciałam zrozumieć jak inaczej od RLS się to odczuwa. Kiedyś fizjoterapeuta też u mnie zauważył takie coś i nie umiał powiedzieć co to może być... że dlaczego uczucie rwania, gorąca było "punktowe" w niewielkim obszarze mięśnia nad stopami/ stawami skokowymi? O właśnie przypomniało mi się albo wręcz mnie oświeciło :D że może miało to związek z płaskostopiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem tu nowa i oczywiście przerazona...od 3 miesięcy mialam perastazje w prawej nodze i dloni. Do tego drganie prawej powieki, szczególnie po kichnięciu, ziewnięciu itp. Mam też fascykulacje , głównie w nodze ale nie tylko . To przeraża mnie na maxa...strasznie się boję ze to typowy objaw sla😭 zrobilam badania krwi i Mg czy Ca mam w normie niestety...

Jak tylko zaczynam cos czytać to cala się trzęsę...nie śpię po nocach z nerwów:( zwykle jestem nereowa ale hydroksyzyna i propranolol zawsze pomagały... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×