Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hiperwentylacja/gleboki oddech


Olaf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni męczy mnie zmuszony głęboki oddech - w stanie spoczynku. Wczesniej zmagalem sie z silnym uogolnionym codziennym stresem, lecz odkad musze nabierac glebokie wdechy stres sie zmienil, to znaczy odczuwam go zupelnie inaczej, jakby organizm sie przyzwyczail.Czytalem ze to samo przechodzi ale strasznie mnie to denerwuje i mysle o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chodzi o to, że nabierasz dużo powietrza? Momentami też tak mam i po prostu, kiedy czuję, że problem się rozwija robię ćwiczenie na oddychanie. Ja osobiście polecam pobrać jakąś aplikację, bo nie każdy lubi odliczać sekundy. Ja mam PanicShield i tam jest ćwiczenie Breathe, co prawda w opcjach trzeba ustawić sobie czas, ale oddycha się zgodnie z ruchem obrazka. Jest taka zasada 3-3-6, czyli trzy sekundy wdechu, 3 sekundy przytrzymać oddech i 6 sekund wypuszczać z ust. Gdzieś wyczytałam, że tak się dba o dobry oddech, więc stosowanie tej metody uświadamia mi, że dobrze oddycham. Ogólnie to jest metoda na uspokojenie, więc po minucie ćwiczenia powinno być lepiej. Robiąc to sobie nie zaszkodzisz. 🙂

Jeśli natomiast pobierasz szybko ileś oddechów, tak łapczywie, to wtedy terapeutka mi mówiła, że lepiej sięgnąć po torebkę, aby się uspokoić, bo inaczej można zemdleć bodajże albo hiperwentylować się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×