Skocz do zawartości
Nerwica.com

"Nerwica" - problem z terminologią?


Wiśniówka

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowa na forum, ale rzuciło mi się w oczy, że chyba jest to jedno z niewielu miejsc, gdzie zaburzenia lękowe i zaburzenia obsesyjno-kompulsywne określa się jeszcze mianem nerwic. 

 

Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę, ale czy określenie "nerwica" nie jest przypadkiem przestarzałą terminologią? Jeśli tak, go czy nie należałoby zmienić nazw kategorii na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Wiśniówka napisał:

 

Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę, ale czy określenie "nerwica" nie jest przypadkiem przestarzałą terminologią? Jeśli tak, go czy nie należałoby zmienić nazw kategorii na forum?

W teorii jest przestarzałe, w praktyce nadal używane. Nawet oddziały terapeutyczne zajmujące się leczeniem wymienionych przez Ciebie zaburzeń nazywają się często Klinika Nerwic lub Oddział Leczenia Nerwic. Jakby się czepiać to nazwę całego forum powinno się zmienić i nie, nie sądzę, żeby ktokolwiek to zrobił, bo razi Cię to.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, acherontia styx napisał:

W teorii jest przestarzałe, w praktyce nadal używane. Nawet oddziały terapeutyczne zajmujące się leczeniem wymienionych przez Ciebie zaburzeń nazywają się często Klinika Nerwic lub Oddział Leczenia Nerwic. Jakby się czepiać to nazwę całego forum powinno się zmienić i nie, nie sądzę, żeby ktokolwiek to zrobił, bo razi Cię to.

Nie razi mnie to, nie martw się. Jestem tylko zdumiona, że w Polsce nadal używa się takich terminów, chociaż zniknęły one nawet z systemów diagnostycznych. Nikt już nie dostaje diagnozy "nerwicy natręctw", ale ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wiśniówka napisał:

Nikt już nie dostaje diagnozy "nerwicy natręctw", ale ok.

Jak ktoś zwraca uwagę na etykietkę to ma z tym problem. Jest wiele chorób, których nazwy można by uznać za obraźliwe a są nadal stosowane, chociażby kretynizm tarczycowy 🤷‍♀️chociaż od tego też się już odchodzi powoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, acherontia styx napisał:

W teorii jest przestarzałe, w praktyce nadal używane. Nawet oddziały terapeutyczne zajmujące się leczeniem wymienionych przez Ciebie zaburzeń nazywają się często Klinika Nerwic lub Oddział Leczenia Nerwic. Jakby się czepiać to nazwę całego forum powinno się zmienić i nie, nie sądzę, żeby ktokolwiek to zrobił, bo razi Cię to.

To ty uważasz za obraźliwe. Ja tylko wskazuję, że termologia obecna na forum jest przestarzała. Dla niektórych właściwa terminologia jest po prostu ważna. Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wiśniówka napisał:

To ty uważasz za obraźliwe. Ja tylko wskazuję, że termologia obecna na forum jest przestarzała. Dla niektórych właściwa terminologia jest po prostu ważna. Tyle.

Ja nie patrzę na nazwę, dla mnie kretynizm tarczycowy jest jedynie wrodzoną chorobą tarczycy, tyle. Patrzę na objawy, a etykietka mało mnie interesuje, bo to na nich się skupiam w pracy, a nie na nazwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×