Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kotwica dla spadającej samooceny


ehempatia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zmagam się z gwałtownym spadkami samooceny, kiedy znajdę się w miejscu, gdzie mogę porównywać się z innymi kobietami. Chcę wypracować punkt oparcia, który pomoże mi zamienić postawę z emocjonalnej na zadaniową. Mam dość kulenia się w sobie, niemocy odezwania się czy kontynuowania rozmowy, pozwalania sobie czuć się gorszą. 

 

Mamy tu kogoś, kto ma pomysł na ujarzmienie tego dziada? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ehempatia miałam ogromny problem z samooceną. Pomogło mi zrobienie listy moich osiągnięć i uświadomienie sobie, że nie wszyscy ogarnęli tyle, co ja. Tym bardziej, że my mamy choroby psychiczne.

Może na początek znajdź chociaż jedną rzecz, w której jesteś lepsza od innych. Później okaże się, że takich rzeczy jest więcej. I w pewnym momencie zrozumiesz, że rzeczy, w których jesteś słabsza od innych, nie mają znaczenia, bo tych rzeczy, w których jesteś lepsza, jest całkiem sporo.

Co do rozmawiania z ludźmi, możesz na początku powiedzieć coś w stylu "sorry, ale nie jestem zbyt dobra w nawiązywaniu kontaktów i rozmawianiu z ludźmi, więc obawiam się, że ciężar podtrzymania tej rozmowy spadnie na Ciebie". Uśmiechnij się przy tym. Dla Ciebie będzie to zrzucenie stresu i poczujesz ulgę. Rozmówca doceni, że się starasz (jeśli nie, prawdopodobnie nie jest wart zainteresowania). A na Waszą rozmowę wpłynie to w taki sposób, że będzie to jakiś początek nawiązania konwersacji. W ten sposób troszeczkę się otworzysz i pojawi się między Wami nić porozumienia (oczywiście, jeśli ta osoba to zrozumie; w przeciwnym razie daruj sobie taką znajomość).

Czy to było chociaż trochę pomocne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×