Skocz do zawartości
Nerwica.com

napięcie mięśniowe, brak energii, kompulsje


germin12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po wielu latach uświadomiłem sobie, że doskwiera mi ogromne napięcie mięśniowe, przez które jestem cały czas zmęczony i niewyspany. Dochodzi do tego mgła mózgowa, trudności w skupieniu uwagi, problemy z pamięcią. Wszystkie wyniki od A do Z mam ok. Jedyne co mnie uratowało to baclofen, wygasił mi wszystkie lęki i napięcie. W końcu budziłem się po 6-7 godzinach wyspany a nie jak przez całe życie po 11h niewyspany i połamany. Mam również nerwicę natręctw, jedyne co mi "trochę" pomogło to sertralina. Po baclofenie byłem w stanie medytować, jeszcze bardziej się uspokajać, miałem najbardziej efektowne miesiące życia, byłem zdrowym człowiekiem. Nie chcę go brać non stop bo już go biorę 4 miesiące i czas zejść bo nie wiem jakie mogą być skutki tak długotrwałego używania go w dawkach 75mg dziennie. To napięcie mnie wyniszcza, boli mnie przepuklina przy nerwach jeszcze mocniej i w każdym momencie bez baklofenu, do tego potrafię być spocony bez powodu, tuż po wyjściu spod prysznica. Tak jak kiedyś. Medytacja w nerwicy u mnie jest niemożliwa bez leku. Psychoerapia nie ma na mnie większego wpływu ale nadal próbuję. Co jakiś czas budzę się rano bez chęci do życia, z tragicznym humorem, wszystko negatywne, do tego dochodzi uczucie jakbym się bał czegoś na zewnątrz (na to pomaga pregabalina). Wszędzie czytam, że na nerwicę najbardziej pomaga sport - po baclofenie 4 miesiące ostro trenowałem ale kiedy tylko z niego zszedłem to po każdym powtórzeniu w serii modlę się tylko żeby skończyć, brakuje mi siły i nie mam energii. Co polecicie przy takich objawach? jakie leki/jaka terapia? wrócić na sertralinę? anafranil na mnie nie działa i nie chcę go brać. Dorzucić jakiś neuroleptyk? Może mam za mało dopaminy czy serotoniny. Kiedy jestem rozluźniony przez lek, który dodatkowo poprawia nastrój mam mnóstwo energii. Bez tego jej nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×