Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy nerwica natręctw myślowych może po prostu ustąpić?


Merl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy znane są przypadki samoczynnego ustąpienia nerwicy natręctw myślowych, obsesji? Czy medycyna, nauka w ogóle "dopuszcza", zna pojęcie czegoś takiego jak samoczynne ustąpienie nerwicy? Czy nerwice miewają swoje przyczyny po wyeliminowaniu, których mogą same ustąpić?

Zapraszam do wypowiadania się. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Myślę, że nerwica może czasem ustąpić tak o, jak przyszła. Może nie do końca tak, że w poniedziałek wieczorem idziemy spać a rano we wtorek już jej nie ma. Ale... Od fundamentów, na których buduje się swoje wnętrze wiele zależy a zawsze można zrobić "remont" ;) Czasem wystarczy inny punkt widzenia, odpowiednio ułożone słowa, które zrobią takie "wow, to tak można?". Czasem trochę uporu i obrażenia się na tę część siebie, która "zawodzi". 

 

Udokumentowanych medycznie przypadków nie przytoczę, ale historię z mojego doświadczenia. Miałam obsesyjne myśli dotyczące tego, że zostanę zdradzona. Gdziekolwiek mój biedny towarzysz życia wybywał, a często byliśmy rozdzieleni, nachodziły mnie te ohydne myśli. Czasem nawet przy nim. Miałam wtedy ochotę wyjąć sobie mózg na jakiś czas. On prędzej obejrzałby się za dobrym samochodem niż inną kobietą. Wszystko wynikało z mojej zerowej samooceny. Poczyniłam kroki naprawcze w tym aspekcie życia i długo potem zorientowałam się, że myśli, które kiedyś zabierały mi dnie, noce, energię i zdrowie - wyparowały. Wtedy jeszcze nie zdawałam sobie sprawy z istnienia nerwicy, czy to lękowej czy obsesyjnej... Myślałam, że to jakaś choroba, która dotyka nerwowych ludzi, typu tych krzyczących z końca kolejki w Biedronce o tym, że cały świat jest przeciwko nim 🤷‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×