Skocz do zawartości
Nerwica.com

Doping mózgu


wiggle

Rekomendowane odpowiedzi

 

Począwszy od istotnych informacji:

 

Wiek – 28 lat
 

Jak jesz? (mniej więcej) – co do zasady cztery regularne posiłki, a samą dietę można ocenić jako zbilansowaną, piję alkohol, rzadziej w małych ilościach ale większych częstotliwościach, nie palę papierosów, od czasu do czasu zapalę marihuanę, innych środków psychoaktywnych nie zażywam
 

Jak śpisz? (jakość i ilość snu) – co do zasady o regularnych porach około 8 godzin dziennie
 

Co suplementujesz? – brak jakiejkolwiek suplementacji
 

Chorujesz na coś? – szumy uszne (wedle lekarza spowodowane uszkodzeniem mechanicznym ucha wewnętrznego nie do wyleczenia, a jedynie do złagodzenia skutków), innych chorób przewlekłych brak (wcześniej operacyjne usunięcie wyrostka oraz wrzody na dwunastnicy)
 

Czy bierzesz jakieś leki? – nie biorę
 

Jaki masz cel, co chcesz poprawić? – główny cel to poprawa pamięci i zapamiętywania, szybsza nauka, koncentracja, przeciwdziałanie zmęczeniu psychicznemu. W mniejszym stopniu poprawa samopoczucia. Nie ma potrzeb walki z lękami, depresją, nadpobudliwością.

 

Na co dzień wykonuję zawód mocno angażujący intelektualnie. Ponadto we wrześniu mam egzamin zawodowy, który w mojej ocenie swoją materią zawiera więcej materiału do opanowania niż pięć lat studiów. Powyższe rodzi konieczność pracy i nauki, co razem w przeliczeniu dziennym wynosi minimum 12 godzin wytężonej pracy. W związku z czym chciałbym spróbować nootropów, a inaczej „smart drugs”. Wiem, że to nie zastąpi mi konieczności osobistego zaangażowania w pracę i naukę, ale mimo to każda pomoc dla mnie będzie przydatka choćby w tych 5% skuteczności. Jestem w tym nowy, wcześniej raz przez 8 tygodni zażywałem piracetam. Przeczytałem trochę postów i ułożyłem sobie poniższy plan:

 

W zakresie nootropów:

1)  maj – noopept        3 razy w ciągu doby po 35 mg

2) czerwiec – noopept 3 razy w ciągu doby po 35 mg

3) lipiec – modafinil 1 porcja rano 100 mg

4) sierpień – modafinil 1 porcja rano 100 mg

4) wrzesień (maks 14 dni do egzaminu) - fenylopiracetam 3 razy w ciągu doby po 100 mg

 

Ponadto w trakcie stosowania reszty suplementacja Alpha GPC lub CDP Cholina.

 

Bardzo proszę o porady, względnie sugestie czy coś zmienić, dodać, odjąć w zależności od wyżej podanych preferencji. Zastanawiam się nad dodatkowymi suplementami naturalnymi takich jak: Ginkgo Biloba, jednak nie wiem czy to nie za dużo.

 

Dziękuję i życzę miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jakiekolwiek forum jest dobrym miejscem na konsultowanie jakichkolwiek suplementów. Ciężko w takim miejscu znaleźć rzetelne dane o odpowiednich dawkach. Może warto skonsultować to z lekarzem?  To jest kwestia bardzo indywidualna.
Przygotowujesz się do egzaminu, ciężko pracujesz, czy oby na pewno jakaś suplementacja jest Ci potrzebna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×