Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
słodko-słona mieszanka

Święta Wielkanocne i nasze zmartwychwstanie

Rekomendowane odpowiedzi

To, co dzieje się podczas Wielkanocy jest czymś niesamowitym. Wydaje się, że Wielki Piątek jest wspomnieniem śmierci Chrystusa, ale... tak naprawdę jest także już uczestnictwem w Jego zmartwychwstaniu. Możemy zacząć żyć na nowo. 
Dlatego Święta Wielkanocne są najważniejsze ze wszystkich w roku. Doświadczamy tajemnicy Bożego Miłosierdzia, które jest tak niezgłębione, że tajemnicą pozostanie. Dla Boga nie ma nic niemożliwego, On może zgładzić każdy grzech, a codzienność zamienić w rzeczywistość pełną cudów. Doświadczam tego zwłaszcza w sakramencie spowiedzi.
Mimo tego, że czasem aż boli, świadomość, że Pan Jezus jest przy Tobie... to fragment tej radości, jakiej pełni doświadczymy tylko w niebie. 
Chrystus oddał za nas Swoje życie, aby Ci dać szczęście mimo trudności. Jeśli ofiarujemy Mu swoją ufność, On zdziała wiele w naszych sercach, zwłaszcza w tym pięknym czasie. 
"Jezu, ufam Tobie"- taka krótka modlitwa, a czasem lepsza niż wszelkie hymny, czy litanie.
Życzę Ci właśnie ufności w Miłosierdzie Boże, które może dać Ci pełnię życia i wszystko przebaczyć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno człowiek ma potrzebę wierzenia i te potrzeby wypełnia religia. Jeśli Ci to pomaga to super!

Tylko jak sobie tak czytam o religii i Kościołach, to przychodzi mi na myśl, jak religia jest wykorzystywana przez kapłanów, aby posiadać władzę nad wiernymi. Dlaczego tak napisałem? Weźmy na warsztat Wielkanoc. Kiedy jest obchodzona? W dużym uproszczeniu w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca. CHoć i tu jest nieco namieszane i zawinięte, że szary człowiek nie zawsze to ogarnia (więcej info jest np. tu: https://bimkal.pl/wiadomosci/kiedy-jest-wielkanoc-2019 ). No ale niech tam będzie, że umówiliśmy się na taką a nie inne ustalanie daty tych jakże ważnych świat dla większości Polaków. Ale idźmy dalej. Jest coś takiego jak Wniebowstapienie, które zgodnie ze wszelkimi danymi jest obchodzone 40 dnia po Wielkanocy. I co? Guzik, w Polsce Wniebowstąpienie jest obchodzone chyba w 43 dzień po Wilekanocy. W Niemczech czy Francji jest jak należy, a u nas polski episkopat zawnioskował do papieża o przesunięcie. Zatem wierzyć można i nawet trzeba, ale też trzeba zachować własny rozum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×