Skocz do zawartości
Nerwica.com

P. Adamowicz- martyrologia po polsku


carlosbueno

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, tosia_j napisał:

razi mnie patos dotyczacy tragicznie zmarłego adamowicza. artykuł na interii głosi "Bazylikę Mariacką odwiedził w piątek wieczorem m.in. Jerzy Owsiak wraz z małżonką. Stanął przed trumną tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza i pokłonił się." w tytule jest sformułowanie "oddał mu hołd"

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-pawel-adamowicz-nie-zyje/aktualnosci/news-jerzy-owsiak-pozegnal-pawla-adamowicza-w-bazylice-mariackiej,nId,2791644#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Niestety zmuszony byłem w busie słuchać relacji radiowej z pogrzebu tego pana i to na cały regulator. Patos był taki jakby zginął jakiś nadczłowiek, no ale pogrzeby to mają do siebie, tak każdy jest przedstawiony jak ktoś bardziej znaczący, lepszy niż był. Mam nadzieję że ja żadnego pogrzebu mieć nie będę moje nędzne życie nie jest tego warte. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wiejskifilozof napisał:

Albo kiedy był XVI wiek 😏

W 1939 się skończyło, ale mieszkało tam wtedy tylko około 10% Polaków. Po raz pierwszy Gdańsk stał się w pełni polski dopiero po 1945 roku gdy przesiedlili tam polskość ludność z kresów i innych terytoriów Polski. Na moim terenie się wciąż mówi na obcych że są z Polski, bo rodzimi są tylko Kaszubi i Niemcy, a ludzie z pokolenia  70 plus uczyli się polskiego dopiero w szkole tak jak moi rodzice. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o teorii że Adamowicza wcale nie zabito, dużo się mówi teraz o tym w necie. Wyciekł film( który był w rękach tvn ale on tego nie pokazał) w którym pokazano ten zamach ale za bardzo tam nie widać aby dokonano jakiegoś ataku a Adamowicz tuż po nim usiadł se spokojnie na krzesło jak by nic się nie stało , ale może był w takim szoku że nawet tego nie pojął . Podobno też zdaje się że wp miała przygotowany artykuł o ataku na Adamowicza w niedzielę rano, a zamachu dokonano wieczorem. No i pojawiły się zdjęcia uśmiechniętej żony i dziecka Adamowicza choć są w żałobie, no ale do tego to bym się akurat nie przyczepił bo przecież nie każdy musi non stop płakać po śmierci bliskich. 

Prawdopodobnie to kolejna teoria spiskowa. Ale wielu osobom jego tragiczna śmierć jest na rękę, czyli np. opozycji która uzyskała męczennika zabitego wskutek mowy nienawiści  szerzonej przez PiS. A i sam Adamowicz teoretycznie mógł na tym skorzystać bo być może na niego miano takie haki że wsadzono by go do paki, a tak se gdzieś umknie do ciepłych krajów. Oczywiście to czyste dywagacje nie podparte żadnymi dowodami.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2019 o 18:36, carlosbueno napisał:

I tak największa sensację na forum wywołałem chwaląc Breivika

Pamiętam to :D 

Ja z kolei chciałem siedzieć z nim w celi. Nadal to podtrzymuję, jest on kulturalnym mordercą, z wysokim iq, do sądu zakładał garnitur, czysty, zadbany, zrównoważony psychicznie. 

Drobni mordercy, z iq < 90 są dużo gorszymi partnerami do siedzenia w celi, nie wiadomo co im w głowach siedzi. I założę się, że jakbyście mieli do wyboru partnera do celi, to wybralibyście Breivika, a nie tego od Adamowicza. Czy się mylę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×