Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwicowe, migrenowe bóle oka (aktualizacja)


Hedonista97

Rekomendowane odpowiedzi

No witam, temat może być mylący, bo tak naprawdę sam nie wiem jakie to są bóle, ale pozwólcie, że wytłumaczę.

Chodzi o to, że średnio co jakieś 7 - 14 dni, czasami rzadziej po przebudzeniu czuję dziwne uczucie w którymś z oczu, nie ma reguły, czy lewe, czy prawe. A więc po przebudzeniu niby nic jeszcze nie boli, ale czuję że już jest coś nie tak, nagle po godzinie nasila się mały ból, z tego małego bólu po kolejnych godzinach nadchodzi 'główne stadium' - tak to nazywam, czyli już mocny uciążliwy pulsujący ból wychodzący tak jak, by ze środka oczodołu promieniujący na całe oko. Jest on strasznie irytujący, pozostaję mi takiego dnia tylko zamknąć rolety (światłowstręt) i po prostu w ciemnicy przeleżeć te stadium oglądając filmy. Nie pomagają żadne tabletki, no może czasami, ale jedynym skutecznym sposobem jest przecierpienie i wytrzymania do następnego dnia, dopiero po przebudzeniu się na drugi dzień ból znika, czasami po upływie kilkunastu godzin. 

Z problemem borykam się od kilku lat, miałem robione różne badania, rezonanse, jakieś badania okulistyczne i niestety nic nie wykryto. Z doświadczenia wiem, że najczęściej ból występuję na drugi dzień po wysiłku, albo wtedy kiedy mam nerwowy dzień - oczywiście nic nie jest regułą. Też często występują wtedy kiedy w tygodniu uzbierał mi się duży deficyt snu, albo co jest też dziwne, że czasami występują nawet na przysłowiowym kacu, zamiast tradycyjnego bólu głowy. Są też oczywiście okresy, że bóle przestają występować na miesiąc, dwa - sytuacja jest jednym słowem tak trudna do zdiagnozowania, bo praktycznie w niczym nie ma analogi i reguły i ciągu (raz jest tak, raz tak.)

 

Moje pytanie jest następujące, czy ktoś z was zmaga się, albo zmagał z tego typu bólami? Albo wie coś na ten temat, będę ogromnie wdzięczny, bo już szukam odpowiedzi od kilku lat.

Liczę na odpowiedzi, pozdrawiam :)

Edytowane przez Hedonista97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Karalajna napisał:

Ja mam problemy z oczami na tle nerwicowym. Wiem, jak to strasznie utrudnia życie.

W sensie? coś więcej na ten temat możesz napisać? 

Czy też jest tak jak u mnie, czy może coś się różni? Czy ból tak samo się nasila itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ból się nasila im bardziej się tym denerwuję, to oczywiste. Nie wiem dokładnie co robię, ale z nerwów napinam oczy i bardzo mnie bolą oczodoły, głowa, zatoki, czasem mam nawet zaburzenia widzenia. Wiem na pewno, że jedynym powodem tego stanu rzeczy są nerwy, ale nic nie potrafię z tym zrobić. Pomaga mi przespanie się.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2018 o 19:22, Karalajna napisał:

Ból się nasila im bardziej się tym denerwuję, to oczywiste. Nie wiem dokładnie co robię, ale z nerwów napinam oczy i bardzo mnie bolą oczodoły, głowa, zatoki, czasem mam nawet zaburzenia widzenia. Wiem na pewno, że jedynym powodem tego stanu rzeczy są nerwy, ale nic nie potrafię z tym zrobić. Pomaga mi przespanie się.  

No to jednak nasze bóle jednak się trochę różnią, bo moje są raczej migrenowe, a nerwy są jednym z czynników które nasilają ją, tak samo jak wysiłek fizyczny, czy mała, lub duża ilość snu. I to wszystko oczywiście na drugi dzień, a u Ciebie z tego co piszesz wynika, że od razu.

Czytałem w innym temacie, że może pomóc Melisana Klosterfrau  właśnie na nerwy i bóle, spróbuj może zadziała, ja jeszcze nie miałem okazji spróbować, ale chyba się skuszę :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, KoalaLala napisał:

a to nie jest ból klastrowy?

W moim przypadku na pewno nie, po pierwsze ból klastrowy tyczy się bólu głowy, a ja mam ból oka.

Podejrzewam, że prędzej może to być jakaś migrena oczna, albo coś, bo podobno przypadki są podobne co u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Hedonista97 napisał:

No to jednak nasze bóle jednak się trochę różnią, bo moje są raczej migrenowe, a nerwy są jednym z czynników które nasilają ją, tak samo jak wysiłek fizyczny, czy mała, lub duża ilość snu. I to wszystko oczywiście na drugi dzień, a u Ciebie z tego co piszesz wynika, że od razu.

Czytałem w innym temacie, że może pomóc Melisana Klosterfrau  właśnie na nerwy i bóle, spróbuj może zadziała, ja jeszcze nie miałem okazji spróbować, ale chyba się skuszę 🙂

 

 

Dziękuję za radę, spróbuję 🙂 Życzę Ci, aby to przeszło. Co z tego że wiemy, że nerwy są jedną z przyczyn, skoro tak trudno coś z tymi nerwami zrobić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×