Skocz do zawartości
Nerwica.com

Myślenie symboliczne.


ZOK5757571

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was ma takie myśli że całe zdanie jest wypowiedziane przez myśli np. ,,jutro sie obudzisz martwy''.

 

Co to jest myślenie symboliczne?

 

Choruje na zaburzenia schizoafektywne.

 

Zawsze te zdania w głowie są o tematyce negatywnej.

 

Albo np leciał utwór w radiu i akurat jak było słowo heart czyli serce to w tej samej chwili pojawiła mi się robot z zielonym sercem po lewej stronie czyli tak jak u człowieka. Bardzo często mam takie zbiegi okolicznośći tylko czy są to zbiegi okolicznośći , myślenie symboliczne , paralogiczne , magiczne czy jakieś myślenie podprogowe lub jestem opętany tak jak w książce simone Morabito ,,Psychiatra w piekle"" ponieważ te zbiegi okoliczność nie podchodzą pod żadne psychopatologiczny objaw w psychiatrii.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Czekam z niecierpliwośćią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą to być też objawy nerwicy. Ja też mam tak w głowie: "jak nie odłożysz tego w ten sposób to umrzesz". Dla mnie to normalka. Ale to raczej objaw OCD - zaburzeń obsesyjno komulsyjnych.

 

Staraj się nie zwracać na nie uwagi, a jak zwrócisz to pamiętaj. To jest tylko lęk. A lęk jest tylko w Twojej głowie. To nie dzieję się naprawdę. To tylko nic nie znacząca myśl. Mózg może wymyślić nam dosłownie wszystko.

 

Polecam terapię u psychologa lub u terapeuty. Byłem raz u psychologa i jestem zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×