Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hej wszystkim


LadyB

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, znalazłam to forum żeby móc wymieniać się doświadczeniami i wsparciem w związku z nerwicą i pokrewnymi jej chorobami.

Sama mam długą historie, obecnie leczę się zoloftem, chodzę również na terapie kognitywno behawioralną która bardzo mi pomaga. Niemniej niepokój i lęki są stałym elementem mojego życia. Zastanawiam się, czy powinnam próbować je wyleczyć, a może po prostu oswoić?

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam podobną sytuację. Też leczę się od niedawna, z lękami zmagam się od dobrych kilku lat. Na razie leczę się na sucho samą terapią bez leków. Uważam, że lepszą metodą jest oswojenie się z lękiem niż walka z nim - już wytłumaczę dlaczego. Podczas walki z lękiem automatycznie o nim myślisz, co zapętla koło bo się boisz. Warto obrać inną drogę pozwolić lękowi dotrzeć do siebie, skupiaj się na tym co robi, zobaczysz, że jeśli skupisz się na ciele, a nie na myślach, po kilku takich sytuacjach przestaniesz się go bać i zaczniesz oswajać. Warto również dodać, że nie jest to łatwe bo trzeba się przed nim poddać, ale to pierwszy krok w przód bo wtedy dostrzeżemy, że nie jest tak groźny jak nam się wydawał. Kolejną sprawą jest to, że raczej nie cieszył bym się z każdego kolejnego ataku który będzie słabszy albo zaginie z czasem, ale przyjmował to obojętnie, żeby znów na tym nie skupiać myśli, a żyć chwilą i cieszyć się życiem.

Tak wiem, może się to wydawać nieautentyczne o dziwne ale radzę spróbować, na początku w małych sytuacjach lękowych i stosować ją w coraz poważniejszych, które z biegiem czasu staną się oswojone i nie będą już nieprzyjemne.

Zapraszam na pw chętnie wymienię się doświadczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×