Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zaburzenia schizoafektywne.


xyz34

Rekomendowane odpowiedzi

Mam stwierdzone zaburzenia schizoafektywne epizod mieszany lecz czesc psychotyczna jest podchodzaca pod F22 a nie F20 , mam typowe paranoiczne urojenia(możliwe do zaistnienia) a nie paranoidalne(nie możliwe do zaistnienia wedle współczesnej wiedzy , nauki).

 

Na uporczywe zaburzenia urojeniowe choruje 9 lat , w 2009 , 2010 i w 2011 miałem latem hipomannie , raz w 2014 wiosną epizod depresyjny(myśli rezygnacyjne) a w tym roku jak napisałem powyżej miesza się to wszystko.

 

CZY ZABURZENIA SCHIZOAFEKTYWNE STWIERDZA SIE TYLKO PRZY SCHIZOFRENI CZY MOZE BYC INN PSYCHOZA?

 

 

Z góry dziękuje za odp.

 

ps. obecnie biore kwetaplex er 600 , depakine chrono 1500 , lamilept 200 , olanzapine 5 , anafranil 37,5 , lorafen 2

 

PRZEPRASZAM MODERATORÓW ALE Z MOJEJ NIEWIEDZY DODALEM WĄTEK W DZIALE DEPRESJII I SCHIZOFRENII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZY ZABURZENIA SCHIZOAFEKTYWNE STWIERDZA SIE TYLKO PRZY SCHIZOFRENI CZY MOZE BYC INN PSYCHOZA?

Pytanie jest zadane w sposób nielogiczny. Zaburzenie schizoafektywne to nie jest alternatywa dla schizofrenii, to jest inna diagnoza. Zaburzeń schizoafektywnych nie stwierdza się PRZY SCHIZOFRENII. Diagnozę zaburzenia schizoafektywnego stwierdza się, gdy objawy schizofreniczne, jak i inne objawy afektywne są tak wyraziste, że nie ma możliwości rozpoznać "czystej" schizofrenii lub izolowanego zaburzenia nastroju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×