Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problem nawiązywaniu kontaktów


Laviad

Rekomendowane odpowiedzi

Ma na imię Jarek mam 23 lata a obecnie jestem studentem . Mój problem pojawił się już w szkole podstawowej .Mój problem polega na tym ze nie potrafię nawiązać kontaktów wręcz nie potrafię rozmawiać choćby zamienić kilku prostych zdań . Chodziłem do wielu specjalistów ale nikt nie potrafi do mnie dotrzeć. Nie jestem stanie rozmawiać psychologiem czy psychiatrą. Nie mam znajomych w realu i również w internecie.Mam problem zeby powiedzieć przysłowiowe "Dzień dobry " sąsiadom czy wykładowcom na uczelni. Napisanie emalia czy odpowiedzi na Facebooku zajmuje mi mnóstwo czasu i jest powodem stresu. Stresowych sytuacjach odpowiadam monosylabami w kontakcie dziekanatem czy innymi instytucjami korzystam z pomocy brata lub ojca.Bezpiecznie sie czuje w tylko w domu i wśród ludzi których znam.

Proszę o pomoc - z terapii grupowej mnie wyrzucono po pierwszym spotkaniu. Kolejni psychoterapeuci kończą ze mną współprace a leki mi nie pomagają. Samodzielnie nie napisałem tego tekstu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez wiele miesięcy brałem leki seronil i ranofren. Obecnie lekarz zalecił odstawienie.

Boje sie że pomyślą o mnei źle i się wycofuje , wogóle nie podejmuje walki , jak bokser który jeszcze przed starciem wie ze przegra więc woli nie walczyć . Robi się z tego błedne koło , boja się zrobić 1 krok , a bez tego nei jestem wstanie ruszyć dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez wiele miesięcy brałem leki seronil i ranofren. Obecnie lekarz zalecił odstawienie.

Boje sie że pomyślą o mnei źle i się wycofuje , wogóle nie podejmuje walki , jak bokser który jeszcze przed starciem wie ze przegra więc woli nie walczyć . Robi się z tego błedne koło , boja się zrobić 1 krok , a bez tego nei jestem wstanie ruszyć dalej.

Nic dziwne zaburzenia, skoro wszelkie kontakty postrzegasz jako walkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×