Skocz do zawartości
Nerwica.com

dziwne przeżycia paranormlane definiowane jako F20?


one man show

Rekomendowane odpowiedzi

Z emeryturką to nie wiem, sam musiałbym sprawdzić jak to jest z tą rentą ;)

Zobacz na objawy osiowe schizofrenii, nie negatywne ani pozytywne tylko np. te podane przez bleuera jak rozszczep myślenia/osobowości czy zamknięcie się w świecie swoich własnych przeżyć. Z tego powodu iż z osiowych wynikają negatywne, nazwy są używane naprzemiennie.

Tak się spytam, pracujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To staraj się to zmienić i obrócić to w zaletę albo indywidualizm. To że najgorsza osoba to się zgodzę, ale nie jest nieuleczalna, w przeciągu 5-10 lat terapia będzie znacznie skuteczniejsza a nawet teraz wielu osób z nią osiągnęło duży sukces. Udało mi się doszukać informacji nawet o wyleczonych przypadkach schizofrenii prostej, nawet jeden był opisany po 6-8 latach bezczynności i zalegania w domu po 40 ;) W polsce udało mi się doszukać mężczyznę w wieku ~27 lat który był kompletnie niesamodzielny i raz na TK wyszły mu zmiany w okolicy czołowej. Po pewnym czasie leczenia zaczął kontaktować, rozmawiać i jeździć na terapię.

 

Wiem że na razie próbujesz walczyć z diagnozą, bo wiąże się to ze stygmatyzacją, ale po pewnym czasie zaakceptujesz. Może to trwać latami, ale na 99% ci się uda. Zapewne kiedy zaczniesz wchodzić w remisję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzki mózg pod naporem stresu i niektórych związków chemicznych wywołanych nim lub innymi czynnikami potrafi płatać nam róże figle.

Niektórzy słyszą głosy, drudzy widzą coś czego niema, a jeszcze innym pomaga to np szybciej biec, więcej podnieść. Ludzkiego mózgu nigdy nie wyjaśnimy od A-Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze dziwniejsze rzeczy od słyszenia głosów czy widzenia rzeczy których nie ma. Zaburzenia myślenia to najgorsze co mi się przytrafiło, miałem pewien wgląd w chorobę, ale nie miałem we wszystko inne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×