Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy potrafimy oszczędzać i gospodarować pieniędzmi?


Gość Bonus

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli, tak jak w temacie.

Jak powinno się odpowiednio gospodarować pieniędzmi? Czy w Polsce dużo ludzi posiada zaoszczędzone pieniądze? Czy w dzisiejszych czasach opłaca się coś zaoszczędzić przy bardzo niskim procencie na lokatach bankowych?

 

Ja nie mam żadnych oszczędności, a bardzo chciałbym je mieć.

Po prostu, nie mam z czego zaoszczędzić, bo to, co mam, przeznaczam na życie i nic mi nie zostaje.

Jeżeli coś już udało mi się zaoszczędzić, to bardzo małe kwoty na drobne wydatki.

Posiadałem kiedyś KSIĄŻĘCZKĘ OSZCZĘDNOŚCIOWĄ w PKO i najwyższa kwota, jaką tam uzbierałem, to było, około: 1500 zł.

Doliczając w to jeszcze po parę złotych, jakie sobie odkładałem z wykonywanych prac.

Ale to były śmieszne kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ja byłam mała to dostawałam drobne kieszonkowe i np. 10 zł na urodziny od babci itp. i z tego przez naście lat udało mi się zaoszczędzić ładną sumkę. Wszystko to oraz to, co zaoszczędziłam jak pracowałam wydałam w ciągu ok. 2 lat na leczenie.

A z czego mają oszczędzać ludzie, którzy zarabiają 1300 na rękę i mają się z tego utrzymać (albo nawet kilka osób, rodzina z takiej kwoty)?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, prawda jest taka, że w tym kraju, często nie da się zaoszczędzić, bo ludzie są za biedni.

U nas nie ma odpowiedniej polityki oszczędzania.

Nie ma dobrej gospodarki, ekonomii. Skoro są lokaty bankowe, na których się oszczędza, żeby mieć jakieś środki na przyszłość i nie ma z tego dobrego procentu, to jaka to jest oszczędność?

To ile by trzeba mieć na takiej lokacie, żeby był dobry procent? Parę milionów złotych, to wtedy tak.

 

Bo od takiej sumy, wyrasta dobry procent na lokacie.

Bardzo wielu ludzi, jeśli mają jakieś konta, lokaty, to tam są niewielkie sumy oszczędności.

Nie da się zaoszczędzić konkretnych pieniędzy, jeżeli nie ma się wiele.

 

Zresztą, gdybym nawet ja miał jakąś sumę, zaoszczędzoną na jakiejś lokacie, byłaby to niewielka suma, to ona by mnie wcale nie zbawiła.

Bo nie sztuka jest sobie wypłacić całą sumę z konta i wydać pieniądze na coś, w krótkim czasie.

Tylko trzeba to planować i wiedzieć, jak można, odpowiednio wydać, na co przeznaczyć pieniądze.

 

Pieniądze się łatwo wydaje, ale trzeba to robić z głową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×