Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to CHAD?


chorzowiok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu interesuję się rozwojem osobistym i w zeszłym roku zauważyłem, że pozytywne myślenie mi pomogło. Stałem się bardziej pewny siebie, miałem więcej energii i oddawałem się pasjom, udzielałem się na studiach i przynosiło mi to satysfakcję. Postanowiłem tez rzucić palenie i miałem nadzieję że rzucę i nie będę miał problemów z tym. Jednak było inaczej. W pierwszym miesiącu miałem silny lęki, stany depresyjne, "ataki depresji" w których silnie płakałem, brak zainteresowania czymkolwiek oraz natrętne myśli. Wróciłem do palenia i teraz boje się że jeszcze trudniej mi będzie z tego wyjść. Poszedłem do psychiatry. Ta podejrzewa że mogę mieć CHAD, bo raz czułem się świetnie a raz fatalnie. Skierowała mnie też na badania i terapię do ośrodka leczenia nerwic. Dała mi leki: nexpram i depakine chrono na stabilizację nastroju. Po miesiącu brania nie mam już lęków, nastrój trochę się poprawił. Dalej mam natrętne myśli np. nie mogę się zdecydować co kupić albo jak coś kupię to nie jestem pewny czy dobrze że to kupiłem. Albo ostatnio gdy układałem kanały w TV to nie mogłem się zdecydować co jak ma być poukładane. Albo mam obsesje na punkcie starych rzeczy, jak je widzę to mam doła, wszystko musi być nowe, nieuszkodzone bo by mnie wpędziło w zły nastrój. Albo np. jak widzę kogoś ubranego w garnitur to od razu mi się ten ubiór kojarzy ze starością i ma do niego wstręt. To takie przykłady. Albo np. gdy się czuję neutralnie to chciałbym się czuć świetnie i z jestem smutny z tego powodu że się czuję źle. Co możecie poradzić na to? Ma ktoś jakiś pomysł? Leki biorę, na terapię też się przejdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×