Skocz do zawartości
Nerwica.com

Objawy Hashimoto, problem z diagnozą


Ginny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od 1-1,5 miesiąca mam objawy choroby Hashimoto. Mam praktycznie wszystkie objawy tej choroby co było dla mnie olbrzymim zaskoczeniem. Robiłam sobie badania TSH, FT3 i FT4. Nie robiłam jeszcze anty-tpo i anty-tg. FT4 mam przy dolnej granicy, reszta niby w normie. Podczas usg wyszło, że lewy płat tarczycy mam o połowę mniejszy od prawego. Robiłam usg prywatnie (nie był to endokrynolog) i lekarz powiedział, że nie muszę iść do endokrynologa, bo wszystko jest dobrze. Po wyjściu z gabinetu zagadała do mnie pani z 5-6 letnią córeczką. Okazało się, że są na usg ponownie ponieważ ten lekarz stwierdził, że wszystko jest dobrze, a endokrynolog był zaskoczony i stwierdził, że to nie prawda. Dodatkowo opis badania zawierał tylko wymiary tarczycy i dwa zdania opisu, a słyszałam, że powinno być tego znacznie więcej.

Zostawiłabym to bez dalszej diagnozy, bo objawy sa podobne. Jednak oprócz objawów Hashimoto mam jeszcze problem z brakiem apetytu i ogromną sennością. Potrafię przespać 15 godzin. Potrafię również cały dzień funkcjonować na jogurcie. Nie mam apetytu (nawet jak boli mnie brzuch z powodu niejedzenia). Wszystko w siebie wmuszam. Boję się, że niedługo przestanę w ogóle jeść. Zamiast apetytu mam olbrzymie pragnienie (częsta suchość w ustach).

Wiem, że to nie jest forum typowo medyczne, ale zdaję sobie sprawę, że są tutaj osoby z różnym doświadczeniem. Może ktoś z was mógłby podpowiedzieć mi w jakim kierunku wykonać badania. Może ktoś z was miał podobne objawy i wie co mu jest?

I pytanie do osób z Hashimoto (jeśli takie tu są). Jakie badania jednoznacznie diagnozują Hashi? Tylko anty-tpo i anty-tg?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ginny, Diagnozuje wlasnie poziom przeciwcial (jak pisalas anty-tpo-tg) -przede wszystkim! + usg (najlepiej u endokrynologa), poczatkowo jeszcze TSH, T3, T4 moga byc w normie.Wiec koniecznie zrob te "przeciwciala". Pozdrawiam!

Jest tu chyba jeszcze inny watek poswiecony Hashimoto/mozesz poszukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×