Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pytania rodzicow o osiagniecia innych a rozwoj emocjonalny


Ellwe

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio powyzszy temat zaczal mnie strasznie nurtowac. Opisze to co chodzi na swoim przykladzie.

Od kiedy rozpoczelam nauke rodzice za kazdym razem pytali mnie jak radza sobie moje kolezanki/ koledzy. Kiedy przychodzilam do domu i probowalam pochwalic soe np. piatka ze sprawdzianu zawsze padalo pytanie kto dostal 6 i dlaczego mi sie to nie udalo lub poprostu bylam wypytywana o oceny innych z tego samego sprawdziamy. Przypomnialam sobie o tym podczas jednej z rodzinnych imprez i zapytalam o to mame. Stwierdzila ze cos mi sie ubzduralo i obrazila sie, ze zrzucam na nia wine i zarzucam bledy wychowawcze.

Nie wiem jak to wyglada u innych ale ja sadze, ze na mnie mialo to pewien wplyw. Mam potrzebe bycia ciagle w centrum uwagi i ciezko mi zniesc sytuacje kiedy ktos okazuje sie ode mnie zdolniejszy, ladniejszy , ogolnie mowiac lepszy w jakiejkolwiek dziedzinie na ktorej mi zalezy. W przypadku kiedy ktos mi to uswiadamia zaczynam to bardzo przezywac i wpadam w zlosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam potrzebe bycia ciagle w centrum uwagi i ciezko mi zniesc sytuacje kiedy ktos okazuje sie ode mnie zdolniejszy, ladniejszy , ogolnie mowiac lepszy w jakiejkolwiek dziedzinie na ktorej mi zalezy. W przypadku kiedy ktos mi to uswiadamia zaczynam to bardzo przezywac i wpadam w zlosc.
Mam dokładnie tak samo. We wszystkim muszę być najlepszy, z każdym rywalizuję, nawet z terapeutą. Lubię okazywać swoją wyższość. Jeśli ktoś pokaże, że jest lepszy, to czasem wpadam we wściekłość. Jest to niewątpliwie narcystyczny rys naszych osobowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×