Skocz do zawartości
Nerwica.com

Świadek na weselu


Pieprz

Rekomendowane odpowiedzi

Ty też jesteś świadkiem?..bo ja zostałam świadkową :>

 

Z tego co wiem to facet - po wyjeździe z kościoła rozdaje fanty po drodze ludziom, na weselu zbiera kasę, rozdaje wódkę i jest trochę mniej nietrzeźwy od Pana młodego :)

 

Nie mam pojęcia co robi świadkowa i to w dodatku w kościele (ja jestem niewierząca) :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Polsce nie ma czegoś takiego jak " "Best Man's speech" "? :why::why::why::why:

http://en.wikipedia.org/wiki/Groomsman

Obowiązki świadka/drużby według angielskiej wiki:

Assist the groom on the wedding day,

Be in charge of the ushers

Keep the wedding rings safe until needed during the ceremony,

Stand next to the groom during the ceremony,

Act as a legal witness to the marriage and therefore sign the marriage certificate, and

Prepare a "Best Man's speech" to be read at the reception

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieprz

[...] Dba o dobry nastrój i oto, aby nikomu nic nie brakowało. Nawołuje do tańca, do wspólnej zabawy. Starosta powinien „obtańcowywać" płeć piękną, głównie mamy, babcie, ciocie. Być w centrum wydarzeń. [...]

Źródło http://www.abcslubu.pl/porady-slubne/894/kto-to-jest-starosta-na-weselu-i-kto-nim-powinien-byc

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co robi świadkowa i to w dodatku w kościele (ja jestem niewierząca) :>

Jestem w tej samej sytuacji. Jako że w rodzinie nie było zbyt wiele ślubów, do kościoła chodziłam głównie na pogrzeby.

Nie dość że stres związany z samym świadkowaniem, to jeszcze nie mam pojęcia jak się zachować w kościele;/ Czy świadkowi wypada nie iść do komunii? Wiem że katolicy traktują te sprawy poważnie, nie chciałabym iść "na pokaz", jednak głupio zrezygnować z bycia świadkową przez względy religijne :(

 

Co do obowiązków, na weselu na które idę świadek jeszcze wynajmuję samochód i wiezie nim parę młodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×