Skocz do zawartości
Nerwica.com

ADD u dorosłego? Badanie QEEG


soroz30

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że spełniam wszystkie "warunki" w wielu testach na ADHD i po sugestii mojej psychoterapeutki, że rzeczywiści mogę mieć niezdiagnozowany taki problem w dzieciństwie i propozycji ewentualnego wspomagania się farmakologicznie wybralem sie do psychiatry, ale zostałem "zlany". Odpuściłem sobie temat, ale z racji tego, że problemy pozostały zapisałem się na próbę na biofeedback. No i miałem wykonane badanie qeeg i niedługo zacznę treningi. Dostałem opinię, gdzie jest napisane w skrócie tak (mężczyzna 27 lat):

- Delta podwyższona na całym obszarze kory mózgowej

- w obszarze czołowym amplitudy Theta podwyższone ponad normę, przede wszystkim w Fz. Theta/Beta w Fz: 3,40, Theta/ SMR w Fz 4,30

- rozkład Alfa prawidłowy, udział w spektrum zaniżony poniżej normy, Alfa/SMR w normie

- zakres niskiej bety w pasie czołowym i centralnym zanizony udzial w spektrum 5-8%, w Fz 5,1%. Wartosci amplitud SMR nizsze od Bety, układ amplitud Beta i Beta 2 nieprawidłowy.

 

Czy ktoś znający się na tym może stwierdzić czy takie wyniki to jest jakaś dodatkowa wskazówka dla podejrzenia ADD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że problem dotyczy i mnie (choć badanie EEG w szpitalu wykazało tylko szybką czynność polekową), postanowiłem to sprawdzić i trafiłem na ten artykuł naukowy.

Nie czytałem, ale wyniki mówią:

Results: In terms of resting EEG, elevated relative theta power, and reduced relative alpha and beta, together with elevated theta/alpha and theta/beta ratios, are most reliably associated with AD/HD. Theta/alpha and theta/beta ratios also discriminate diagnostic subgroups of AD/HD. Recent studies of

EEG heterogeneity in this disorder indicate the existence of different profiles of cortical anomalies

which may cut across diagnostic types.

U Ciebie zgadza się podwyższona theta i jeśli dobrze czytam zaniżona alfa i beta. Nie wiem, czy można stwierdzić, że potwierdza to diagnozę, ale tak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×