Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Bonus

Praca w ABW i AW, czyli...jak stać się szpiegiem?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bonus

Czytałem w Internecie, na stronie: ABW i AW, że można się starać o przyjęcie do polskich służb wywiadowczych.

Oczywiście najlepiej, gdy ktoś ma wyższe studia, wtedy są większe szanse na pracę w ABW i AW, ale wykształcenie to nie wszystko w takich służbach.

Zanim przyjmą kandydatów w struktury tych agencji, najpierw muszą być dobrze prześwietleni, sprawdzeni, czy się nadają psychicznie i fizycznie, aby tam pracować.

Ja się interesuje tymi agencjami, ale nie w takim sensie, by tam się przyjmować i być agentem ABW. Czytałem, że zarówno w AGENCJI BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZENEGO, jak i w AGENCJI WYWIADU, szkolą szpiegów, przez około 10 lat.

Ich szpiedzy muszą być tak dobrzy, by pozyskiwali, rzetelne i dobre informacje dla agencji. Oczywiście, każde szpiegostwo jest przestępstwem, na terenie kraju którego ktoś szpieguje.

Ale dobry szpieg potrafi się maskować i działać w ukryciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Predyspozycje psychiczne,fizyczne,znajomości..przesiew jest na pewno spory,i raczej ciężko,cholernie ciężko się tam dostać...

ABW jak mówi ostatnia litera,to Kontrwywiadowcza jednostka raczej,nie szpiegowska,o ile jeszcze w ogóle w dzisiejszych czasach,"szpiegostwem" ktoś sie zajmuje D:...agentów terenowych,zwłaszcza polskich..zbyt wielu nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bonus

Raczej, jeśli chodzi o szpiegów, to dotyczy AGENCJI WYWIADU, gdyż oni szpiegują na terenie innych państw. Myślę, że w AGENCJI BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO, również szkolą szpiegów, ale takiej pewności nie mam. To właśnie ta agencja rozpracowuje szpiegów, no ale wiadomo, że jak ktoś szpieguje na terenie innego państwa, to żadne państwo nie godzi się na szpiegów z innych państw.

Szpiedzy po to są szkoleni, aby pozyskiwać, przeważnie INFORMACJE NIEJAWNE, których ujawniać nikomu nie wolno. Często zarówno ABW, jak i AW, prowadzą takie działania, by stosować tzw. dezinformację, czyli podają nieprawdziwe informację do wiadomości publicznej, aby w ten sposób zmylić ludzi.

Takie działania są potrzebne, gdy chodzi o bezpieczeństwo państwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bonus nie pojmuje sensu tego tematu, o co chodzi? Rzucasz jakieś truizmy iii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bonus

Jak to nie pojmujesz? Założyłem temat o służbach specjalnych w Polsce.

Co w tym dziwnego??

 

-- 05 lip 2014, 20:09 --

 

Do takich agencji, rzeczywiście nie jest łatwo się dostać, do pracy. Może teoretycznie sporo osób się starać o przyjęcie tam, nawet gdy takie osoby mają wyższe studia w wybranych kierunkach, ale to jest i tak często za mało, ponieważ, chyba bardziej liczą się tam predyspozycje, zdolność fizyczna i psychiczna, dobra postawa moralna i patriotyczna, oraz odporność na stres.

Może ktoś mieć i średnie wykształcenie, a idealnie nadaje się do pracy w wywiadzie. Ale znając naszą rzeczywistość, polską i nasze społeczeństwo, jednak niewielu wykazuje duże zdolności do pracy w wywiadzie. Na pewno jest wielu ludzi, którzy marzą o takich służbach, interesują się tym, ale nie ma to znaczenia w przypadku, gdy ci ludzie nie są zdolni do pracy, jako agenci.

Podobnie sytuacja wygląda w policji, gdzie chętnych do pracy w służbie jest wielu, ale wielu odpada na testach, i to częściej psychologicznych.

 

-- 20 lip 2014, 20:19 --

 

Wracając do służb specjalnych w Polsce, to od kilku lat, działa specjalna grupa: Biuro Operacji Specjalnych, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Czyli jest to specjalna grupa, w której agenci przenikają w struktury grup przestępczych, często pod przykryciem i wykonują tajne zadania, takie jak: zakup kontrolowany, zdobywanie cennych informacji w grupach przestępczych, prowokacje.

Żeby pracować, jako agent w takich warunkach, potrzeba nie tylko wytrzymałej psychiki, ale i doskonałego wyszkolenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×