Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
TAO

NOWE MYŚLENIE W MEDYCYNIE. PSYCHOBIOLOGIA

Rekomendowane odpowiedzi

Psychobiologia, jest to dziedzina wiedzy zajmująca się opisem powiązań pomiędzy świadomym umysłem człowieka, jego automatycznym mózgiem, a ciałem i jego chorobami. Służy przede wszystkim zrozumieniu i uświadomieniu sobie powiązań pomiędzy, często nieuświadomionymi, konfliktami człowieka, a biologiczną odpowiedzią organizmu na te konflikty.

 

Psychobiologia umożliwia wykorzystanie zależności pomiędzy psyche i somatyką osób chorych, dla skuteczniejszej terapii. Jej zastosowanie w praktyce lekarskiej lub terapeutycznej, może być skutecznym uzupełnieniem terapii.

Psychobiologia NIE JEST alternatywą dla klasycznej medycyny, a jej uzupełnieniem i wsparciem. W ramach pracy w zakresie psychobiologii nie polecamy nikomu rezygnacji z dotychczasowego leczenia, bez porozumienia z lekarzem prowadzącym.

 

Psychobiologia swoimi korzeniami sięga takich podejść jak Biologia Totalna czy Nowa Germańska Medycyna, jednakże różni się od nich pewnymi bardzo znaczącymi elementami.

Psychobiologia rezygnuje ze schematycznego podejścia do chorób, zamieniając je na określony sposób myślenia, w którym bierze pod uwagę: biologiczne funkcje tkanek, ich pochodzenie, etologię, symbolikę, Tradycyjną Medycynę Chińską. Przede wszystkim jednak, stawia na poznanie indywidualnej historii pacjenta.

 

GERARD ATHIAS

Lekarz – absolwent Wydziału Medycznego w Marsylii. Praktyk medycyny ogólnej oraz Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Od ponad 18 lat aktywnie zajmujący się Biologią organizmów ucząc lekarzy i terapeutów oraz konsultując pacjentów na całym świecie. Autor niezliczonej ilości książek związanych z biologią, symboliką, genealogią czy medycyną chińską.

Podróżnik i niestrudzony poszukiwacz, nieustający w rozwoju i dzieleniu się swoją wiedzą.

 

WIĘCEJ: http://psychobiologia.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×