Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki psychiatryczna a zaburzenia osobowosci


ICD-10

Rekomendowane odpowiedzi

Elo, mam takie pytanie... Czy w leczeniu zaburzen osobowosci maja zastosowanie jakies leki psychotropowe albo antydepresanty? Ja biore SSRI z powodu zaburzen lękowych, ale też tak po sobie widze, ze moje problemy w relacjach z ludzmi nie polegaja tylko na leku spolecznym, ale ze tez mam jakis porypany sposob postrzegania relacji miedyzludzkich.. Tak bym zaryzykowal postawienie sobie rozpoznania osobowosci unikajacej i bierno-agresywnej... Choc wiadomo specjalista nie jestem... Czy leki psychotropowe moga zmniejszac niektore cechy osobowsci albo niektore z nicj nasilac? Czy bierzecie jakies psyschotropy w zwiazku ze swoimi zaburzeniami? Z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICD-10, trudno, żeby leki zmieniły Twoje postrzeganie relacji międzyludzkich, bo to kompletnie niemożliwe. Być może dzięki pozbyciu się lęku i lepszemu nastrojowi jakoś te relacje można zainicjować i pociągnąć, ale wcześniej czy później nastąpi ta granica, kiedy leki pomóc nie mogą. Chcesz te relacje poprawić, to spróbuj terapii.

A tak swoją drogą, osobowość unikająca i bierno-agresywna wykluczają się w wielu punktach, więc nie wiem skąd taki pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Nie wiem czy leki sa w stanie cos zmienic w kwestii Tego spaczonego postrzeganie ludzi wynikajcego z zaburzen osobowosci. Nie wiem nawet czy terapia cos wiele pomoze patrzac po ludziach tutaj piszacych...Innymi slowy nie wiem czy cokolwiek rzeczywiscie pomaga w zaburzeniach osobowosci np takich jak unikajaca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sie pytam? - zapytacie zapewne

 

Ano dlatego ze mam 23,5 roku i mam problemy w relacjach z kobietami... I być może nie chodzi tylko o to, że czuję przed nimi lęk... Poza tym zauwazylem ze cos na osi moich relacji z rodzicami jest cos nie tak - przyjezdy do nich, odjazdy od nich wiaza sie u mnie z gama jakichs dziwnych emocji... Pani dr narobila mi smaka, ze jak wezme odpowiednia garsc pigul roznego rodzaju to w koncu znajda sobie dziewczynę , ale to tak sie zastanawiam czy pani dr po jednym spotkaniu w pelni zrozumiala z kim ma do czynienia? Czy oby leki moga w mym przypadku zalatwic wszystkiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICD-10, ale czy psychiatra zdiagnozowała, że masz jakieś zaburzenie osobowości? Od zawsze masz takie problemy? Nie ma co sobie przypisywać chorób, zostaw to specjalistom.

A czy lekarz zrozumiała Twój problem, to już zależy od tego, co jej powiedziałeś, choć trudno wiedzieć wszystko po jednej wizycie. Z tym, że psychiatra pomoże Ci tylko złagodzić objawy. Żaden lek nie poprawi Twojego sposobu postrzegania relacji i innych osób. Od tego jest terapeuta, więc jeśli czujesz, że masz potrzebę coś z tym zrobić to zgłoś się do psychoterapeuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem nie znam za dobrze tej choroby bo się dopiero niedawno zacząłem się nią interesować. Ale zastanawia mnie jedna rzecz mianowicie słyszałem że leczy się tylko ssri, a wyczytałem też gdzieś że w zaburzeniach osobowości chyba paranoicznej występują urojenia, dlaczego tak więc nie leczy się tego neuroleptykami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×