Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Marcin278

Poważny problem z odstawianiem leków

Rekomendowane odpowiedzi

więc tak ogólnie chciałem coś na sen, ktoś mi powiedzial senzop :P i tu się zaczeło, pomagało, ale za chorlę nie mogłem go odstawić, potem sedam, potem odwtonie, byłem u lekaża przepisał mi jakieś leki "parmizanium" i coś jeszcze, ale musiałem brac sedam co 2-3 dni bo inaczej i tak mnie dopadały drgawki, bóle mięśni, zdenerwowanie itd. Jednak mimo wszystko normalnie starałem się brać leki te co mi przepisał, zabrakło mi sedamu w środę - mówie a to jeszcze lepiej, nie będzie mnie kusić , i tak czwartek wytrzymałem, a wczoraj w piątek pół nocy mnie drgawki złapały, bóle mięśni i teraz co się dzieje - prawa brew mi opadła, boli mnie palec prawy mały, prawy mały u nogi, ogólnie jak bym jakiś trochę dysfunkcyjny był, kupiłem bo nie mogłem wytrzymać senzop i wziąłem pół tabletki i lepiej ale brew nadal opadnięta jest, czy to już mi tak zostanie ? Jak to było o was z odstawieniem tych chorych leków ? Gdzie się udać żeby to naprawić bo jak patrze w lustro to krew mnie zalewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wczoraj w piątek pół nocy mnie drgawki złapały, bóle mięśni i teraz co się dzieje - prawa brew mi opadła, boli mnie palec prawy mały, prawy mały u nogi, ogólnie jak bym jakiś trochę dysfunkcyjny był, kupiłem bo nie mogłem wytrzymać senzop i wziąłem pół tabletki i lepiej ale brew nadal opadnięta jest, czy to już mi tak zostanie ? Jak to było o was z odstawieniem tych chorych leków ? Gdzie się udać żeby to naprawić bo jak patrze w lustro to krew mnie zalewa.

Po pierwsze ważne czy miałes drgawki czy drżenia. Bo przy drgawkach zazwyczaj traci się przytomność. Ważne jak długo łykasz te leki w jakich dawkach. Jeżeli się uzależniłeś to bjawy odstawienne są nieprzyjemne, a udać należy się do psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drgawki i drżenia, szczególnie prawa część ciała, i tam właśnie ta nieszczęsna brew mi opadłą, tak mam wizytę u psychiatry po wszystkich świętach, chyba w czwartek, tylko mi chodzi czy ta brew już mi taka zostanie ? czy ktoś miał podobne przypadki ?

 

btw: leki brałem z rok może dłużej, w różnych dawkach, czasami wcale, czasami 2 na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drgawki i drżenia, szczególnie prawa część ciała, i tam właśnie ta nieszczęsna brew mi opadłą, tak mam wizytę u psychiatry po wszystkich świętach, chyba w czwartek, tylko mi chodzi czy ta brew już mi taka zostanie ? czy ktoś miał podobne przypadki ?

 

btw: leki brałem z rok może dłużej, w różnych dawkach, czasami wcale, czasami 2 na raz.

Jeżeli miałeś drgawki to i straciłeś świadomość i nie zasięgnąłeś porady jakiegokolwiek lekarza? Objawy wcale nie muszą być przyczyną odstawienia leków. Musiałbyś chyba ogromne dawki dłuższy czas zażywać. Nikt Ci nie odpowie czy opadająca brew Ci zostanie czy nie. Powodów może być wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdej ulotce takich leków, jest napisane, że uzależniają. Dlatego nie powinno się ich używać tak długo. Jest także o skutkach ubocznych i przeciwwskazaniach. Jeżeli lekarz Cię o tym nie poinformował osobiście to może powiedz mu coś o odszkodowaniu... wtedy pewnie zmieni podejście i powie Ci jak to wszystko stopniowo odstawiać.

Na przyszłość - czytaj też samemu informacje o substancjach, które Ci ktoś polecił (nawet ja kto jest lekarz), nie bierz bezmyślnie wszystkiego jak leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsultowałem się z lekarzem, i próbowałem odastawiać na początku był Atarax, ale to nic nie dawało, teraz musze się wziąć w garść, mam pytanie jak długo trzeba nie brać leku żeby go w 100% odstawić i żeby mój organizm wrócił do normy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Symptomy mięśniowe. Benzodiazepiny działają silnie rozluźniająco na mięśnie i dlatego stosowane są w stanach spastycznych - od schorzeń i urazów rdzenia kręgowego po tężec i wściekliznę. Nie jest więc zaskakujące, że odstawienie benzodiazepin po wieloletnim stosowaniu prowadzi do nienormalnie zwiększonego napięcia mięśni. Ten efekt tłumaczy wiele objawów odwyku. Obserwowana jest sztywność mięśni kończyn, pleców, karku i szczęki; powoduje ona bóle mięśniowe o analogicznym rozkładzie. Bóle głowy mają charakter „napięciowy”, z powodu skurczu mięśni karku, skalpu i czoła i są często opisywane jako „ciasna obręcz na głowie”. Ból szczęki i zębów powstaje z powodu nieświadomego zaciskania zębów, również podczas snu.

 

powyzej to znalazłem, i mam pytanie skoro odstawiam te leki, to czy opadnięta aktualnie brew po kuracji wróci do stanu poprzedniego ? Aktualnie biorę polówkę dziennie zenzopu i tylko to, bo tak sie zdecydowałem, zadzwoniłem wczoraj do lekarza z taką sytuacją i powiedzial żeby sprawdzić czy na noc jak nie wezmę to usnę i właśnie usnąłem także już sie cieszę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie skoro odstawiam te leki, to czy opadnięta aktualnie brew po kuracji wróci do stanu poprzedniego ?.

nikt Ci na to pytanie nie odpowie nawet lekarz jak cię zbada (nie wiem czy badał) skąd może wiedzieć czy Ci brew przestanie opadać. W dodatku to nie musi być objaw odstawienny. Może miałes infekcję, albo Cię zawiało, albo.... tysiąc innych rzeczy. Ja nie spotkałam nikogo kto by przy odstawianiu miał taki objaw. Poza tym jak miałeś twierdzisz drgawki a one mogą być objawem np epilepsji i szeregu innych chorób. Dlaczego nie poszedłeś z tym do lekarza - drgawki to poważna sprawa. Może w ich wyniku opadła Ci powieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i właśnie o to jest pytanie, mam do neurologa skierowanie bo dzisiaj musiałem załatwić, a mianowicie boli mnie kark, trętwieje mi palec mały u ręki, jak pisalem wcześniej opada brew, moja dziewczyna miała tak w tamtym roku i chodziła na rehabilitację do masażystki, dużo na kompie siedzimy w pracy ona i ja, i tak cos widzę światełko nadzieji ze da sie tą brew naprawić, bo z tego co mówiła mi to tak się może zrobić bo następił skurcz mięśnia tutaj na karku a on jest odpowiedzialny za ogólnie prawą stronę twarzy (czasami widzicie jak jakiś pokaz sztuk walki jest i koleś wali jednego w ten mięsień i leży nie przytomny).

 

i co do odstawiania leków to jak pisałem mam wizytę, powiem lekarzowi o tym czy to ma związek itd czy raczej dwie usterki pojawiły się jednoecześnie i ze biorę lek żeby rozkurczyć sobie mięśnie a tak na prawdę trzeba isć do neurologa, na dniach sie wszystko wyjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×