Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychoza-drugi epizod


fiona33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W wieku 18 lat miałam pierwszą psychoze-2 tyg. w szpitalu. Niedawno drugą, w wieku 27 lat i też spedziłam 2 tyg w szpitalu. Od wielu osób słyszałam, ze jak juz sie ma 2gi epizod, to już zwykle diagnozowana jest schizofrenia(w każdym razie przewlekłe zaburzenie psychiczne). U mnie zdiagnozowano w obu przypadkach ostre wielopostaciowe zaburzenie psychotyczne. Lekarz w szpitalu sugerował ok 6 mies kurację fluanxolem. Lekarz w przychodni sugerował 2 lata przyjmowania lekow. Z uwagi na fakt, ze po fluanxolu mialam objawy przytepienia reakcji emocjonalnych, spowolnienia refleksu , zaczelam miec problemy w pracy, ciagłe napomnienia ze strony pracodawcy, Pani doktor postanowila odstawic leki po 6 mies, tak jak sugerowal lekarz ze szptala. Nie biore lekow juz od 3 mies i czuje sie bardzo dobrze. Jednak zastanawia mnie czy 6 mies. to nie za krotko.. Wiem, ze to lekarz zdecydowal o ich odstawieniu, jednak osoby u ktorych wystapila psychoza i ktore znam, zawsze musialy przymowac leki przez co najmniej 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilkudniowa bezsenność, utrata poczucia czasu, lek, panika, agresja, pobudzenie, gonitwa mysli, odczucie ,ze wszyscy naokoło o mnie plotkuja, wysmiewaja sie ze mnie. W trakcie pierwszej psychozy przez chwile slyszalam glos meski, ale podczas drugiego epizodu juz glosow nie slyszalam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to dziady

mi przy pierwszej psychozie postawili w szpitalu diagnoze schizofreni paranoidalnej i bylam w szpitalu 2 miesiace a chcieli mnie trzymac nawet 3,4 miesiace ale udalo mi sie wyjsc na zadanie

po wyjsciu poszlam do psychiatry z wypisem zeby mnie zdiagnozowal powtornie to powiedzial ze nie bedzie podwazal opinie fachowcow ze szpitala i powtorzyl diagnoze schizofrenii.

Wszystko mi jedno co mi wpisza,chcialabym nie byc smutna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałam szczescie, że byłam w szpitalu tylko 2 tyg bo to stresujące srodowisko... i przygnebiajace. Niestety też mi się wydaje, że lekarze tak łatwo diagnozy nie zmienia. No moze, jak byś poszła prywatnie, to poważnie by się zastanowili nad ewentualna zmiana diagnozy. Zycze powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam w szpitalu 2 miesiące i pogląd ma jeden :

Lekarze idą na łatwiznę !

 

Ma objawy schizofrenii - bach ! leki i do widzenia.

Nie myślą : A nuż to może coś innego ?

Bo po co ? Skoro można postawić diagnozę i być dumnym lekarzem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×